Odvzem vozniške

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.885
810
113
V družbi je prišla debata na temo vozniških in kazni ter odvzemov.
Pa se je pojavilo vprašanje, kako sploh dandanes zgleda odvzem.
Včasih se je menda tisto papirnato izkaznico naluknjalo, kaj pa danes?
Ali obdržiš tisto plastično kartico, al ti jo vzamejo, uničijo, naluknjajo?
Ali se samo v računlanku vodi, da je odvzeto?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
250
113
pomoje v racunalniku preklic. pa se kaksno obvestilo dobis po ptt, da jo vrnes na UE?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
V družbi je prišla debata na temo vozniških in kazni ter odvzemov.
Pa se je pojavilo vprašanje, kako sploh dandanes zgleda odvzem.
Včasih se je menda tisto papirnato izkaznico naluknjalo, kaj pa danes?
Ali obdržiš tisto plastično kartico, al ti jo vzamejo, uničijo, naluknjajo?
Ali se samo v računlanku vodi, da je odvzeto?
Ce za 24 ur potem fizicen odvzem in gres po 24 urah iskat na krajevno pristojno PP oz v primeru prometnikov na PPP. Ce je odvzem po 113a. Clenu pa fizicen odvzem in se poslje na sodisce skupaj z obdolzilnim predlogom. V obeh primerih dobis tudi potrdilo kjer jense pisno navedena prepoved voznje, ukrep pa se vnese v racunalnik.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.885
810
113
Ce za 24 ur potem fizicen odvzem in gres po 24 urah iskat na krajevno pristojno PP oz v primeru prometnikov na PPP. Ce je odvzem po 113a. Clenu pa fizicen odvzem in se poslje na sodisce skupaj z obdolzilnim predlogom. V obeh primerih dobis tudi potrdilo kjer jense pisno navedena prepoved voznje, ukrep pa se vnese v racunalnik.
Torej se fizično odvzame tista kartica?
Ker ena od trditev v debati je bila tudi, da se kartice ne odvzame, ker je "tvoja", ker si jo plačal.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Kartica je še vedno voja, ne moreš pa je kazati kot potrdilo o opravljenem izpitu.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
V družbi je prišla debata na temo vozniških in kazni ter odvzemov.
Pa se je pojavilo vprašanje, kako sploh dandanes zgleda odvzem.
Včasih se je menda tisto papirnato izkaznico naluknjalo, kaj pa danes?
Ali obdržiš tisto plastično kartico, al ti jo vzamejo, uničijo, naluknjajo?
Ali se samo v računlanku vodi, da je odvzeto?
Nič se ni luknjala.
Policaj ti jo je na kraju prekrška vzel za 12 ur, po tem času si jo lahko v treh dneh dobil nazaj na policiji, kasneje na upravni enoti.
Ko je stvar prišla do sodnika za prekrške, je odredil odvzem npr za 3 mesece, ti poslal odločbo, s katero si šel na UE, kjer so ti v opombe vpisali : prepoved vožnje od... do.... In ko je prepoved minila, si se z istim izpitom lahko vozil naprej.
Kako je sedaj, ko so kartice pa še nisem probal, sicer imam pa itak še staro knjižico, na katero mi je država napisala da mi velja do 80-ga leta. Me pa zanima, če bo država upoštevala tisto, kar je sama izdala, podpisala in poštempljala, js pa plačal.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Zadeva se je včasih reševala na sledeči način in predvideva, da se tudi danes.

Šel si na UE, kjer si prijavil, da si izpit fizično izgubil. Nato so te poslali na uradni list, kjer si preklical fizično izgubljen izpit in si dobil duplikat. Dejansko je bil na duplikatu štemplelj "Duplikat". Ker je duplikat uradno tvoj edino fizočni izpit (original si namreč prijavil za izgubljen) si se vozil z duplikatom. Ko so te ustavili in si dobil prepoved, kot so to napisali v izpit (knjižica). Takrat si vzel svoj "izgubljen" izpit, torej original in si se vozil z originalom, dokler si imel na duplikatu napisano veljavno prepoved.

Zdaj se na plastiko fizično se veda ne piše več prepoved, ampak princip je pa isti.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Pravzaprav si imel dovolj časa, da si nabavil duplikat izpita še po tem, ko si že npr. napihal, - do takrat, ko ti je sodnik izdal prepoved.
Je pa vedno obstajala možnost, da policaj, če te ustavi preveri veljavnost vozniške. Potem si ga pa najebal.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Pravzaprav si imel dovolj časa, da si nabavil duplikat izpita še po tem, ko si že npr. napihal, - do takrat, ko ti je sodnik izdal prepoved.
Je pa vedno obstajala možnost, da policaj, če te ustavi preveri veljavnost vozniške. Potem si ga pa najebal.

Res je. Morda veš, kako je zdaj s temi duplikati, ko je plastičen izpit?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Res je. Morda veš, kako je zdaj s temi duplikati, ko je plastičen izpit?
Cak prvo sam napises da je sedaj isti princip, pol pa sprasujes kako je sedaj? :)

Nic ni isti princip. Ko bos na UE podpisal da si izgubil izpit (ki ti je bil odvzet) te bo UE naznanila krajevno pristojni PP, da si storil KD lazne overitve vsebine. Morda pa bo imela teta na salterju tok srca da ti bo takoj povedala da ne pocni bedarij in se postrgaj. Ko ti policist vzame voznisko (po 113a. clenu - torej da jo poslje na sodisce) se to vnese v evidence in je vidno vsem - tako policistom kot tistim na UE. Torej ne mores pridobiti duplikata. Tudi ce npr v casu zaustavitve nimas vozniske pri sebi (in imas kartico npr doma), se ukrep vnese. Ce te ustavijo in voznisko preverijo pa dobis poleg kazni za voznjo v casu prepovedi, se kazen za izkazovanje z neveljavno voznisko.

V zadnjih 2 letih so policisti dobili veliko tablicnih racunalnikov in lahko patrulje same preverjajo veljavnost vozniskih...tako da je tudi vec takih ki jih dobijo z neveljavno voznisko (npr nehala veljati zaradi sestevka tock)
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Tako je, ja. In ne vem zakaj eni še vedno pametujejo, medtem ko je Apollo (ki je btw. policaj) že odgovoril kako in kaj je v praksi. :)

p.s. za tiste, ki imajo težave z razumevanjem, tudi avto je tvoja lastnina, pa ti ga lahko policisti zasežejo v primeru hujših kršitev. ;)
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Apollo8,

Ne UE gres po duplikat takrat, ko je se vse cisto. Se pravi takrat, ko te policist se ni ustavil in ti sodisce se ni izreklo kazni za odvem izpita. To se naredi cisto preventivno. Zato ni mogoce, da te kdorkoli ovadi za KD.

Ce grem na UE in recem, da sem izpit izgubil (se enkrat, ko nimam nobene kazni, ko me se niihce ni ustavil, ko se ni izrecen kakrsenkoli ukrep...) sem ga pac "izgubil", ker je to pac nek nesrecni dogodek, ki se lahko zgodi vsem. Tudi tebi. Zato ni prav nobene bojazni niti podlage za kvadbo KD.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tommy17 Tvoja teorija deluje v analognih časih "roza" vozniške. Predvidevam, da če jo danes "izgubiš", dobiš novo plastično, torej je vse kar si dosegel malo hitrejša menjava stare za novo.
In verjetno so policaji še vedno "neizobraženi tepci", ki nimajo pojma, da ko se en "čudak" izkaže z duplikatom, ne posveti "rdeča lučka" in vsega skupaj ne preverijo preko klica v center ali kontrole na tablici?

Mene bolj "skrbi", da se v bistvu vozim po par let, brez da bi me kdo sploh povohal na cesti, pa nisem glih neki "vzor", je pa res da bedarij pa tudi ne delam.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
McGuver, sej nisi sumljiv. Duplikat postane uradni dokument. Kot te dobijo in ti vzamejo izpit, ti vzamejo duplikat, ne original. Ker original si "izgubil". Torej se takrat, ko si brez izpita vozis z "izgubljem" originalom.

Se zavedam tveganja. Ampak glede na verjetnost, da te v Sloveniji ustavi policist ce ne divjas po cesti (sploh po dnevi) in dodatno se na verjetnost, da preveri izpit - ni nic sumljivega, ker kot sem napisal se vozis z "originalom", je po mojem zelo majhna.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Nič se ni luknjala.
Policaj ti jo je na kraju prekrška vzel za 12 ur, po tem času si jo lahko v treh dneh dobil nazaj na policiji, kasneje na upravni enoti.
Ko je stvar prišla do sodnika za prekrške, je odredil odvzem npr za 3 mesece, ti poslal odločbo, s katero si šel na UE, kjer so ti v opombe vpisali : prepoved vožnje od... do.... In ko je prepoved minila, si se z istim izpitom lahko vozil naprej.
Kako je sedaj, ko so kartice pa še nisem probal, sicer imam pa itak še staro knjižico, na katero mi je država napisala da mi velja do 80-ga leta. Me pa zanima, če bo država upoštevala tisto, kar je sama izdala, podpisala in poštempljala, js pa plačal.
kartica ima iste pogoje veljavnosti.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
McGuver, sej nisi sumljiv. Duplikat postane uradni dokument. Kot te dobijo in ti vzamejo izpit, ti vzamejo duplikat, ne original. Ker original si "izgubil". Torej se takrat, ko si brez izpita vozis z "izgubljem" originalom.

Se zavedam tveganja. Ampak glede na verjetnost, da te v Sloveniji ustavi policist ce ne divjas po cesti (sploh po dnevi) in dodatno se na verjetnost, da preveri izpit - ni nic sumljivega, ker kot sem napisal se vozis z "originalom", je po mojem zelo majhna.
Naredi si uslugo in se nikoli ne podaj v kriminalne vode. Ker ne bo slo.

Ce te policist ustavi ima danes zelo preproste in hitre metode preverjanja - kot receno prenosna tablica. In ko kdorkoli naredi vpogled v evidence, vidi da imas izdan duplikat, na tvoji kartici pa ni izdaje duplikata. Poleg tega se z zelo zivimi crkami izpise "prepoved voznje po 113a".

Upostevaj se dejstvo, da si policisti zabelezijo vsakega voznika, ki ga imajo v postopku (zaradi porocila o delu). In da to kasneje pregleda vodstvo enote. In ce bi ugotovili da te je imel v postopku in ni ugotovil da imas neveljavno voznisko, je to lahko osnova za disciplinsko. Zato je postalo preverjanje veljavnosti VD kar stalnica. Vcasih to ni bilo striktno (ker smo morali preverjat preko zveze), danes pa imajo tablice v patrulji in preverjajo.

In ce bi te dobili, bi tudi sli preverjat kako si prisel do duplikata. In tudi ce bi rekel da si original kasneje nasel, je tvoja dolznost da ga prineses na UE enkrat ko je izgubljen. Nima smisla se it tega ker prakticno nic ne profitiras.
 
  • Všeč mi je
Reactions: stankozaspanko