Odstranotev varnostne blokade iz trgovine

demokedes

Pripravnik
23. apr 2009
119
0
16
Pozdravljeni,
Vem, da se bo slišalo smešno, pa vendar. Moja žena se je včeraj vrnila iz šopinga v Italiji. Med drugim je kupila tudi klobuk iz katerega pa ji niso odstranili varovalke, ki naj bi začela piskat pri vratih. Ne vem kako, da ji ni piskalo. Problem je, da sedaj takega klobuka ne more nositi, da bi pa samo zaradi tega hodila nazaj v Ita, pa tudi nima smisla.
Ima kdo kakšno idejo, kako dobiti dol? Jaz sem mislil, da bi šla kar v kakšno trgovino v Lj. in jih prosila, če ji dajo to dol. Mislite, da so sistemi kompatibilni med seboj?
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.869
617
113
Meni se je tudi že zgodilo, da je trgovka spregledala tisto plastično gmoto...
Magnet je rešil zadevo:

 

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
864
63
28
Če imaš račun od klobuka, potem ti bodo verjetno v trgovini ustregli, drugače pa bodo mislili, da je klobuk kje ukradla in ti ne bodo. Je pa tako, da imajo trgovine različne oblike in boš moral najti pravo. Lahko pa tudi doma poskusiš s kakšnim močnim magnetom, če bo šlo narazen.
Me je futuristic malo prehitel
zmaga.gif
 
Nazadnje urejeno:

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
898
90
28
select 1 from dual;
Sem imel zadnjič isti problem, ko sem se vrnil iz Avstrije in so mi na dvojnih Skiny-kah pozabili odstranit zaščito. Najprej sem poizkušal z nekim dokaj močnim magnetom ampak očitno ni bilo dovolj, tako da sem potem zadevo dal kar v šraufštok in jo stisnil 2x da je dobro počila, potem pa pobral ven kroglice in je šlo bp odstranit iglo.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.432
138
63
Citat:
Uporabnik shootek pravi:
Sem imel zadnjič isti problem, ko sem se vrnil iz Avstrije in so mi na dvojnih Skiny-kah pozabili odstranit zaščito. Najprej sem poizkušal z nekim dokaj močnim magnetom ampak očitno ni bilo dovolj, tako da sem potem zadevo dal kar v šraufštok in jo stisnil 2x da je dobro počila, potem pa pobral ven kroglice in je šlo bp odstranit iglo.

Točno to.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.138
3.608
113
Marlbor
Odvisno tudi kateri sistem je. Nekateri imajo v sebi barvo, ki se razlije pri odpiranju na silo.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.500
838
113
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Odvisno tudi kateri sistem je. Nekateri imajo v sebi barvo, ki se razlije pri odpiranju na silo.

Torej je potrebno pred uporabo primeža za vsak primer predmet čim bolje oviti v plastično vrečko.