Odprto okno

Matic78

Pripravnik
19. jun 2011
231
1
18
Pozdravljeni,

Ker nisem čisto prepričan kam sodi tema sem jo uvrstil sem, če ne naj se prestavi. Skratka, imam problem s spodnjim sosedom v bloku. V stanovanju pod mano nihče več ne živi že več mesecev. Včeraj sem opazil, da je v stanovanju na stežaj odprto okno. Po pričevanju drugih naj bi to okno bilo odprto že nekaj mesecev in nihče ni stopal v stanovanje. Moj problem je, da imam zaradi tega kljub novi fasadi zjutraj v stanovanju 16 stopinj, in da moram konkretno kurit, da bi prišel na normalno temperaturo, ko ugasnem se takoj ohladi. Skrbi pa me, da ne bi popokale kake cevi, namreč ima odprto okno v kuhinji.
Ali je to, lahko tudi problem ( škoda) zame ali samo za njega?
Klical sem upravnika in nimajo številke lastnika, položnice pa se pošiljajo na ta naslov. Rekel je, da naj se obrnem na policijo in gasilce. Na policiji so mi rekli, da oni nimajo pristojnosti vstopati v stanovanje, razen če ni ogroženo življenje oz. po nalogu sodišča. Upravnik, tudi pravi, da nimajo oni nobenega vzvoda vstopit v stanovanje. Skratka začaran krog.
Ima kod kakšno idejo na koga se še lahko obrnem, saj bo ob teh nizkih temperaturah lahko problem za el blok, oz. več stanovanj,

LP Matic
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Če pošiljajo položnice na ta naslov, kjer je stanovanje, potem sigurno nekdo hodi po pošto ali pa je pošta preusmerjena na drugi naslov. Pošlji pismo na ta naslov s prošnjo, če lahko zaprejo okno.

Mogoče pa uspe.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Verjetno bi gasilci lahko pomagali, morda celo tako, da v stanovanje niti ne bi vstopili.
Če boš predstavil problem iz stališča povzročanje škode, verjamem da bodo prišli.
 

izziv

Zelenc'
13. nov 2012
4
0
1
pozanimaj se pri sosedih, hišniku...verjetno ja kdo ve kdo živi oz. je živel tam? upam
smile-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
smotna reč (jaki vam je upravnik, če nima kontakta lastnika). Če veš da upravnik pošilja položnice na ta naslov potem mu vrzi pismo v nabiralnik. Da naj zaprejo okno.


Če jim bo počila kak cev (verjetno ne, ker se stena greje od sosedov) bo teklo spodnjemu ..navzgor tebi sigurno ne (ogrevanej itak ni rpoblem ker so cevi vroče) boste pa imeli vsi v sosednjih stanovanjih prekomerno orabo (in to konkretno).

Tako da...če je okno na nek način dosegljivo od zunaj bi ga na tvojem emstu poskušal zapreti sam -kolikor je pač mogoče (Če se seveda da zraven lahko spotoma pred zaprtjem okna še odpreš radiator
wink-1.gif
 

Matic78

Pripravnik
19. jun 2011
231
1
18
Hvala za odgovore,

kolikor vem v stanovanju ni centralnega ogrevanja, lastnik pa tako tako. Načeloma se ve kdo naj bi bil lastnik vsaj včasih. Je pa kolikor sem videl v raznoraznih postopkih, tako da je verjetno zamenjal vse kontakte. So pa v stanovanju bili že najmanj 10 let razni najemniki. Skratka bo še pestro.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Lej nič načeloma se ve kdo je bil lastnik včasih. Lastnik je vpisan v zemljiški knjigi, ki je javno dostopna. Če sam ne znaš pogledat pa sporoči podatke, naslov + št. stanovanja, pa bo pogledal nekdo drug.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Lahko samo daš prošnjo v poštni nabiralnik, če bo okno zaprl ali ne je pa njegova dobra volja
wink-1.gif
Verjetno ima odprto okno zaradi zračenja praznega stanovanja - logično.
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.299
62
48
Pri -5 oC da ima možakar na sežaj odprto okno, bi se meni zmešalo. Jaz na tvojem mestu, bi vzel plezalni komplet se po štriku spustil do tega okna in zaprl okno. Če pa se bojiš, da bi bilo tožen kraje, pa prosi frenda, da vse skupaj posname, pa fertik.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.598
259
113
ja, se strinjam.... v katerem štuku je okno?? če je možno z lojtro do stanovanja, pa en žebel v okno, štrik, pa ga dobro zapreš. štrik pa nekam zavežeš, da ga bo držalo tud če bo kakšen veter...

valda ne more segret stanovanja, če je pa sam ena plata med -10 in njim...
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Ne boš sedaj zabijal v tuje okno.

Če prideš lahko z lojtro do samega okna, potem je najbolš, da imaš pri roki palico, recimo kakšen meter dolgo in na koncu palice imaš zavezan štrik, gurtno. Štrik, gurtno napeleš čez okno, torej čez zgornji rob in potem pod spodnji rob, tako da je štrik/gurtna za oknom, ga zapreš. Štrik, gurtna ti pa služita kot zapah, da je okno zaprt.

Vsaj tako si jaz razlagam.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.856
113
pri taščici
lahko tudi tako. Se prej pa odpri radiator na ful. Lahko pa okno izzunanje strani puskusas nekako zaloputnit,potem pa malo licarskega traka na okvir in okno. Seveda pia mora biti zadeva dostopna, ali pa moraš poznati koga ki zna okna pomivat iz strika
 

Matic78

Pripravnik
19. jun 2011
231
1
18
Pozdravljeni,

zadeva se je uredila, okno je bilo danes zaprto. Zdaj ne vem ali se je upravnik le malo zmigal in poiskal lastnika ali pa je slucajno kaj prisel naokoli. Hvala za vase predloge. Po vpogledu v ZK je res nek novi lastnik.

LP
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.598
259
113
ma ne... lastnik je zasledil temo na alterju. Sej veš - dober glas seže v deveto vas, alter pa v trinajsto...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.695
6.269
113
Ne bodi malenkosten. Alter seze v razlicne drzave, se pa menimo da bi pocasi odprli privat podfurm kjer bomo upravljali z naso galaksijo =P
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Lahko samo daš prošnjo v poštni nabiralnik, če bo okno zaprl ali ne je pa njegova dobra volja
wink-1.gif
Verjetno ima odprto okno zaradi zračenja praznega stanovanja - logično.

Že že, kaj pa ptiči in ostale živalce.sploh, če je stanovanje spodaj.Neodgovorno do stanovanja in ostalih prebivalcev.