Odprava geoblokade trgovcev znotraj EU?

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Dostava v ostale drzave ni obvezna in niti nikjer omenjena. Vse kar morejo zagotoviti je, da ti omogocijo nakup in dostavo v drzavi, kjer se trgovina nahaja ter enake cene izdelkov za vse drzavljane EU (ne velja za postnino). Torej v splosnem nic kaj novega.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.092
734
113
tu gre bolj za omejitev raznih dobaviteljev, ki so si razdelili države in nočejo drug drugemu hoditi v zelje. pred leti sem recimo dobil ponudbo za popravilo neke naprave, kjer je rezervni del stal več kot polovico novega stroja. ko sem pogooglal ta rezervni del, sem videl, da ga v veliki britaniji prodajajo skoraj pol ceneje zato sem poslal serviserju link, zakaj ima on tako dragega. odgovoril mi je, da je to cena, po kakršni mu jo priskrbi dobavitelj za slovenijo, vendar pa mi rade volje vgradi tudi angleškega, če ga jaz priskrbim. ko sem vprašal britance, koliko pride poštnina, so mi gladko odgovorili, da oni izven britanije ne pošiljajo in naj se obrnem na slovenskega dobavitelja. na vprašanje o cenovni razliki pa mi slovenski dobavitelj ni odgovoril
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Saj isto sranje je pri naših dobaviteljih naročim inštrument dostava čez 45 dni, proizvajalec v Franciji ga ima na zalogi. Pa kličem proizvajalca da bi ga iz francije naročil pa ne pusti, in me napoti na slovenskega dobavitelja. Bolj se je zapeljat v Francijo pa direktno v trgovini kupit mat...jim...jeb
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.298
22
38
MB
Kaj pa aplikacije iz Google Play-a? Nekatere aplikacije so dostopne samo v določenih državah?
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
Za izdelke intelektualne lasrtnine še ne velja uredba; bo pa EK v dveh letih preverila, kakšno je stanje na tem področju.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
tu gre bolj za omejitev raznih dobaviteljev, ki so si razdelili države in nočejo drug drugemu hoditi v zelje. pred leti sem recimo dobil ponudbo za popravilo neke naprave, kjer je rezervni del stal več kot polovico novega stroja. ko sem pogooglal ta rezervni del, sem videl, da ga v veliki britaniji prodajajo skoraj pol ceneje zato sem poslal serviserju link, zakaj ima on tako dragega. odgovoril mi je, da je to cena, po kakršni mu jo priskrbi dobavitelj za slovenijo, vendar pa mi rade volje vgradi tudi angleškega, če ga jaz priskrbim. ko sem vprašal britance, koliko pride poštnina, so mi gladko odgovorili, da oni izven britanije ne pošiljajo in naj se obrnem na slovenskega dobavitelja.
Tu ti uredba ne pomaga. Lahko pa organiziraš pošiljanje (preko enega servisov poštnega predala) in potem pa mora poslati izbranemu posredniku v UK.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
in kdaj to začne veljat, imam eno trgovino v de ki še vedno noče poslat v slo
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Resni proizvajalci imajo za resne trge pooblaščene prodajalce,.... Kapiš? ;)
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Kaj je bil sploh cilj te odprave geoblokade, glede na to da se ni v praksi nič spremenilo?