Odpoved leta - Adria

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Danes dobim na mail prijazno sporočilo, da je let, ki ga imam rezerviranega naslednjo nedeljo, 1.7., zvečer iz Dunaja v Ljubljano, odpovedan... v Sloveniji moram biti najkasneje ob 6:45 v ponedeljek zjutraj.

Karto sem kupil v paketu (Lj-MUC-Berlin-Dunaj-Lj) na gotogate.co.uk.
Zdaj njim sem pisal in pravijo, da bodo najkasneje do srede ob 12:15 odgovorili.

So mi dolžni zrihtat nadomestilo ali karkoli, ali je najboljše da si čimprej zrihtam GoOpti iz Dunaja do Lj?

Mater rezerviraš let iz Lj, da se nebi rabil vozit do Zg ali Trsta, na koncu se bom pa s kombijem iz Dunaja cijazil.
 

Ingvar

Pripravnik
18. sep 2007
80
0
6
Poklici na Adrio in poskusi urediti drugacen routing iz Berlina (ce je Dunaj samo povezovalni let).
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Poklici na Adrio in poskusi urediti drugacen routing iz Berlina (ce je Dunaj samo povezovalni let).

Bom videl jutri. Problem v tem zna bit da je gor Adria in potem Adria operated by Lufthansa, nazaj pa Austria in Adria... bom videl kaj mi bodo zrihtali pri prodajalcu kart do jutr potem moram sam v akcijo.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.023
567
113
to ni problem ker so vsi v star alliance. karto maš verjetno od adrije iz berlina za ljubljano. oz. si dobil dve karti.

kr pokliči na adrio, men je gospa po telefonu uredila, da sem se lahko vrnil nazaj iz frankfurta, ko so vse lete (za naprej) odpovedali zaradi sneženja.
res se je potrudila in samo njej gre zahvala da nisem rabil spat na terminalu. (hoteli zasedeni :( )
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Sem naredil tako kot si rekel. Edino bedak sem prej še v UK klical kjer mi je indijec z debelim naglasom razložil po 5 minutah da sem v prvi minuti izbral napačno opcijo in da mi ne more pomagat in naj še enkrat pokličem.

Teta na adrii pa me je prebookirala iz berlina čez zurich nazaj. Pa še 15 min bom prej doma.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Sem naredil tako kot si rekel. Edino bedak sem prej še v UK klical kjer mi je indijec z debelim naglasom razložil po 5 minutah da sem v prvi minuti izbral napačno opcijo in da mi ne more pomagat in naj še enkrat pokličem.

Teta na adrii pa me je prebookirala iz berlina čez zurich nazaj. Pa še 15 min bom prej doma.

No nisem bil 15 min prej doma, ampak sem zdaj lahko še en dan v Zurichu. Pa še za danes ni 100% da bom prišel do doma....
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
No - si boš pa lahko vsaj malo Zürich ogledal ...

Boš vsaj kako "odškodnino" potegnil? Oz. kaj pa je sploh vzrok, da si tam obtičal?

Si bom k... neki me gleženj jebe in se mi ne da zdaj 30 min do centra. Itak sem bil mesec nazaj tu 4 dni.

Vzrok je zamuda Swissair iz Berlina, Adria pa ni počakala 10 minut. (vezana karta)

Moram se pozanimat, načeloma bi morali nekje 250eur plačat. Hotel in transport so krili že do zdaj, ampak jaz imam vseeno en dodaten dan izpada iz dela in neskončno komplikacij zaradi tega. Poleg tega Švica seveda ni EU, tako da nimam roaminga (oz mam za nekje 3 eur na minuto klica), vtičnice so drugačne, tako da ne morem napolnit laptopa ampak samo telefon, s hotelskim adapterjem mi vseeno ne gre napolnit itd.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ko te površne berem, si mislim, da si najmanj nekje na Antarktiki, brez interneta in povezave v svet.

Rent a car, vlak, letalo druga linija, ni da ni ....

Izpad iz dela imaš verjetno zavarovan...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Tistih 250,- EUR bi "moralo" vse to "pokriti" - ampak vsa zayebancija zadaj stane bistveno več (živcev - svojih in od strank) - dejansko je pa "škoda" bistveno večja.

KillaKHAN - saj ono z ogledom je blo mišljeno sarkastično - ti nič ne privoščim ta prisilni "dopust" :confused:
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Killa, a si karto kupil pri Adriji ali kakem drugem ponudniku? Namreč ob dokaj podobnem primeru je Lufthansa obvestila vse svoje nadaljne lete in so čakali. Adria ni čakala, ke rnisem pri njih kupil karto. Če bi jo, bi počakali... No vsaj tako je razlagal pred tem v Barceloni ko smo čakali 2 uri bordani na 2 mandeljca...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Karto sem sicer kupil pri gotogate ampak zaradi odpovedanega lega preko dunaja so mi novo karto bookirali direktno pri adrii. Tako da sem med letom dobil info kaj se dogaja. Ampak info je bil contact ground personnel.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Recimo... Pa kakšno nepredvideno doživetje... Potem imaš izkušnjo, da si povezanih letov ne planiraš z vsaj dvourno luknjo, posebej če so iz različnih terminalov...