Odklop radiatorjev? Izolacija balkona?

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.557
34
48
41
Ljubljana
Ker sem ravno sredi prenove stanovanja me zanima, ali res ni sanse, da sedaj, ko je čas ogrevajna, odklopim 2 radiatorja (in jih pač ne priklopim nazaj)? To sploh gre? Upravnik pravi da kao ne, ni pa zvenel preveč prepričljiv
ne-ne-1.gif


Stanovanje nima opcije, da se samo zame zapre ogrevanje...torej je potem totalni NO-GO? Ker me moti 1 radiator v kopalnici ter 1 v dnevni, ki je trenutno vpet z nogo v tla (in ne morem poloziti parketa).

Torej, ce res ne gre...kaka je praksa v LJ blokih...do kdaj se priblizno kuri oz. kdaj spraznijo cevi? Vsaj priblizno...


Druga zadeva....zasteklil se bo balkon, pa sem dobil informacije, da je skoraj nujno izolorati tla in strop balkona (še posebej, ker balkon nad in pod mano ni zastekljen), da ne pride do uzgube toplote, nastajanja kondenza, itd... - na koga se obrniti za tako izolacijo
confused-1.gif


Danke, Finke, Slovenke!
cheer.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.529
9.220
113
Cev se lahko zamrzne. Mislim, da gre z dušikom ali s čim že. Tako da lahko potem zadevo zamenjaš.
Ne bo pa ravno poceni.

PS: Vzamem Švedinjo.
grin1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
Hja voda se sprazni iz sistema tam nekje pred začetkom maja..tako da je do takrat še precej dolgo.

Če te moti zgoj tista noga potem malo pokombiniraj pa se jo losaj...v steno privijači nosilec (improviziraj...magari privijači noter kljuko in rdaiator objemi z zajlo/žico...ki bo visela na tem kavlju (magari zavtitem šravfu), ki bo držal radiator, nogo pa odreži. dva meseca bo držalo (če ni nek res mega glomanski radiator bo verjetno stalo tudi brez podpore), ko bo pa izven kurilne sezone pa predvidevam da boš tudi radiator menjal in takrat vse skupaj uredil kot je treba.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.385
5.893
113
pri taščici
kdaj boš imel cevi prazne ti bo povedal upravnik ali pa hišnik. Lahko da je že maja, venar se mi zdi zgoraj(je pa res da se takrat ne ogreva več)
Jeba so take zadeve, jaz imam na srečo s hodnika svojo vejo ogrevanja.
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.557
34
48
41
Ljubljana
hvala zaenkrat.

upravnik je prva liga, karkoli ga prasam, ne ve. niti katere stene so nosilne ne ve, kao ni nacrtov
bonk.gif
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.477
113
naj ti en inštalater zamrzne cev radiatorja, odreže cev, navoje gor pa čep in zatesni, pa problem rešen.
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.557
34
48
41
Ljubljana
Oboje
grims-1.gif


Samo na srečo, radiator NI na steni, ki jo mislim podirat, je pa na tleh, kjer je treba poloziti nov parket in v kopalnici na steni, kjer je vsa ostala keramika ze sla pa-pa, samo se za tem radiatorjem jo je nekaj ostalo
tongue-1.gif
 

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
Vsak spodoben radiator ima dva ventila (enega na vhodu in enega na izhodu). Zapreš oba in snameš radiator.
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Ce rabis samo to da ga snames ni noben problem. Na radiatorju zapres cevi in previdno izpustis vodo.
Ce pa mislis premikati cevi se pa zadeva zakomplicera. Takrt je pa treba al zamrznt al pa ksna druga varianta
smile-1.gif
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.557
34
48
41
Ljubljana
Citat:
Uporabnik ziggy pravi:
Vsak spodoben radiator ima dva ventila (enega na vhodu in enega na izhodu). Zapreš oba in snameš radiator.

E, pa to že cel čas mislim, pa nisem hotel napisati, da ne bi izpadel glup, ker meni je že cel čas logično,da če zaprem ventila, da lahko radiator snamem.

Torej, če bi rad samo radiator snel in ga niti ne priklopil nazaj,niti ne premikal cevi, je to ok varianta?
 

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
Če ne misliš žagati cevi bo to ok. Edino pazi, če imaš termostatske ventile, da se ti ne bodo kasneje sami odpirali...
gejzir.press