odklep Nokia E51

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
V predalu našel star telefon, ki pa je žal zaklenjen.

Se sploh še kdo ukvarja s tem? Na spletu so vse "free" strani s takšnimi programčki plačljive.

Gre za Nokia E51, IMEI 359330020113351.
tenks
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
KLičem na TELEMACHov klicni center, da imam zaklenjen telefon in da ne morem koristiti njihove kartice. Povedo, da naj grem v njihov najbližji center in ga bodo odklenili. Grem. Pa niso imeli pojma, da to lahko delajo!

Sem šel pol na drug center, kjer sem sklepal, da je zaklenjen in je brez vprašanj zadevo odklenil. Bravo A1!

Skratka, zdaj dela BP in je bilo zastonj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: erikson

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Telemach...ne vem al so leni al pa nesposobni...

Šel zadnjič v en njihov center če mi lahko obrežejo SIMko iz micro v nano....in sem dobil odgovor da se to ne dela več da rabim novo simko naročit...

Na prvem Telekomu mi jo je potem obrezal brez vprašanj...
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Zakaj bi to človek delal če imaš v 10 minutah novo simko in aktivirano vsaj pri Telekomu je tako. Pa nič ne stane.

Lahko sploh z to antično simko uporabljaš Lte omrežja?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Ja sej antične ne gredo sploh v nano...ker je čip večji...tko da...

H omrežje mam...tko da I guess da lahko...? :)
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Ne govori mi o Telekomu :mad:

Telekom NIMA več številk, ki jih prej ne bi nihče uporabljal. Kupil sem kartico otroku in je za novo leto dobil malo morje SMS sporočill, vsak mesec dobiva SMS reklame. In sem popi..zdil. Šel na telekom in zvedel, da je to številko pred njim imelo že 6 (!!) ljudi, nazadnje pa je bila uporabljena leta 2014.

In nimajo več "novih" številk. Golazen!!

In vsak od teh prejšnjih lastnikov se je kam prijavil za SMS obveščanje in reklame, ki pa jih neaktivacija številke nikakor ne ustavi. In ko nov lastnik številke znova aktivira številko, se usujejo vse te SMS težave.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Zakaj bi to človek delal če imaš v 10 minutah novo simko in aktivirano vsaj pri Telekomu je tako.

Pri IZI (telekom) mi je 1x crknila na petek...popoldne...
Joj gospod danes ne gre več ker naročamo lahko samo do XY ure...plus še weekend je jutri....in kartice se ne aktivirajo čez weekend... Pridte še 1x v ponedeljek....pa še takrat bo trajalo 2-3dni da vas aktiviramo...

Se pravi bi bil nedostopen 5-6 dni...wtf :)

Po 15ih letih vzel novo cifro...potalal cifro ožjim kolegom....in toj blo to...5min in sem lahko klical...
 

vomedo

Pripravnik
9. dec 2016
168
10
18
KLičem na TELEMACHov klicni center, da imam zaklenjen telefon in da ne morem koristiti njihove kartice. Povedo, da naj grem v njihov najbližji center in ga bodo odklenili. Grem. Pa niso imeli pojma, da to lahko delajo!

Sem šel pol na drug center, kjer sem sklepal, da je zaklenjen in je brez vprašanj zadevo odklenil. Bravo A1!

Skratka, zdaj dela BP in je bilo zastonj.
Kako pa naj telemach odklene telefon, katerega je na svoje omrežje zaklenil simobil? Se samo meni to zdi nemogoče?
Meni 15 let nazaj tudi mobitel ni odklenil blackberryja kupljenega na simbobilu... Direkt na simobil z računom o lastništvu, da ga odklenejo.
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Tudi meni ni jasno, zato sem jih pa poklical, da se prepričam, kam naj grem. In so mi rekli, da naj grem na njihov center, čeprav je zaklenjen drugje in zato njihova kartica v mojem telefonu ne dela. Sem sklepal, da vedo o tem več, kot jaz. Guess not.
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.015
115
63
okolica mesta
Ne govori mi o Telekomu :mad:

Telekom NIMA več številk, ki jih prej ne bi nihče uporabljal. Kupil sem kartico otroku in je za novo leto dobil malo morje SMS sporočill, vsak mesec dobiva SMS reklame. In sem popi..zdil. Šel na telekom in zvedel, da je to številko pred njim imelo že 6 (!!) ljudi, nazadnje pa je bila uporabljena leta 2014.

In nimajo več "novih" številk. Golazen!!

In vsak od teh prejšnjih lastnikov se je kam prijavil za SMS obveščanje in reklame, ki pa jih neaktivacija številke nikakor ne ustavi. In ko nov lastnik številke znova aktivira številko, se usujejo vse te SMS težave.
Greš do operaterja in ti blokirajo vse te storitve naenkrat. Vsaj A1 ima tako. Pohvalno
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Mobitel tega nima. Preveril na njihovem centru.

Razen, če si vsakič, ko dobim reklamni SMS, zapišem številko in uro in jim to sporočim. Potem pa sklenslajo vsako naročnino posebej.