Odjava obveznega in dodatnega zdr. zavarovanja

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Pozdravljeni!

Sem guglal, pa ne najdem.

Je za odjavo obeh zavarovanj dovolj potrdilo o novem zavarovanju ali moram odjaviti stalno prebivališče?

Ker nisem vedel, ampak obstajajo države, kjer dobiš PRIVATNO zavarovanje (vključno z zobarjem) za manj kot 40 eur na mesec, tako da bi PIC zdaj rad prestavil svojo naročnino tja
smile-1.gif
.

Bom klical tudi v ponedeljek, ampak če kdo ve iz izkušenj, mu bom hvaležen za informacije.

Hvala in LP,
PIC
 
Nazadnje urejeno:

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Tudi mene zanima to "privatno" zavarovanje za 40 eurah, povej kaj vec!!

Sporoci se kako bos odjavil obveznega, ker je namrec obvezno!!
 
Nazadnje urejeno:

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
Pozdravljeni!

Sem guglal, pa ne najdem.

Je za odjavo obeh zavarovanj dovolj potrdilo o novem zavarovanju ali moram odjaviti stalno prebivališče?

Ker nisem vedel, ampak obstajajo države, kjer dobiš PRIVATNO zavarovanje (vključno z zobarjem) za manj kot 40 eur na mesec, tako da bi PIC zdaj rad prestavil svojo naročnino tja
smile-1.gif
.

Bom klical tudi v ponedeljek, ampak če kdo ve iz izkušenj, mu bom hvaležen za informacije.

Hvala in LP,
PIC

Dodatno zdravstveno zavarovanje je enostavno prekiniti, pošlješ dopis na tisto zavarovalnico kjer imaš sklenjeno in je to to,
odpovedni rok je ponavadi 3 mesece...

"Obvezno" tukaj bo pa problem... če si zaposlen/samozaposlen v Sloveniji se temu ne moreš izogniti... če si zaposlen v drugi državi,
potem boš pač moral postati nerezident...
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
Tudi mene zanima to "privatno" zavarovanje za 40 eurah, povej kaj vec!!

Sporoci se kako bos odjavil obveznega, ker je namrec obvezno!!

Tole za 40€ tudi mene zanima, ker v vseh državah ki niso SLO, plačuješ zavarovanje kvečjemu še bistveno dražje,
tudi večkratnik... so pa temu primerno dosegljive usluge...

[/QUOTE]

Matej,daj nam še ti pojasni (dokaži) tisto famozno izplačilo iz FLEX življenske police tvojega očeta...

tukaj spodaj bom ponovno dal tvoje objave... pokaži že malo resnosti, če od drugih hočeš pojasnilna, daj najprej svoja...

Citat:
Hej Matej, še vedno čakamo tvojo razjasnitev, kako je tvoj oče po treh letih trajanja življenjskega zavarovanja, po odštetih stroških in negativni rasti skladov takrat, dobil ven več kot je vplačal? Seveda je bilo to zavarovanje sklenjeno pri edini prvorazredni zavarovalnici
v Sloveniji... Ker izkušnje, vseh drugih so take, da so dobili manj izplačila, hmm, šele sedaj se pomislil, mogoče je pa še kaj drugega zadaj.

Edina zavarovalnica, ki ima v pogojih da je treba javiti policiji poškodbe na parkirišču je Grawe zavarovlnica, ampak ko sem v četrtek stranki razložil/opozoril, je rekla da če mora namesto 900€ na Triglavu ali pa 600€ na Grawe z vključenim odkupilom 1. škode, bo pa
za 300€ razlike tudi poklicala policijo, če bo treba...

Če 300€ več opraviči to, nisem glih prepričan...

Ali pa spet prodajaš neresnične zgodbice, kot v primeru tvojega očeta?

Ej Matej, nekaj ignoriraš moje pozive k razjasnitvi te dileme, že skoraj dve leti, se izogibaš temu?

ko si še odgovarjal klik

to je pa original tema ko si zagotovil da: klik2


Citat:
Ne. Ko bom ti poslem scan na mail, se prej te bom pa prosu za mail prek zsja.
Smesn, pa se zanimiv mi je da sm nna alterju sred Peroja, dela mi zaston net prek " hotspota". Ajoj

lp m.

ps dokaz da me je tehnologija "povozila" hehe

sprasujem se.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Si pa že tečen s tem, ker zasmetiš vsako temo in jo spelješ v offtopic.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Si pa že tečen s tem, ker zasmetiš vsako temo in jo spelješ v offtopic.

Bom nehal, obljubim... ampak gre se tudi za princip, da nekdo nekaj nabija, potem ko pa bi moral pokazat argumente
lepo ponikne...

over and out!
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Si pa že tečen s tem, ker zasmetiš vsako temo in jo spelješ v offtopic.

Bom nehal, obljubim... ampak gre se tudi za princip, da nekdo nekaj nabija, potem ko pa bi moral pokazat argumente
lepo ponikne...

over and out!

Se strinjam z Garfilddom, da je treba nekomu, ki daje videz, da se spozna na stvar in trdi določene stvari, naj navede še vir oz. argument. Bi bilo pa fino, da se ta opozorila omeji na 30 dnevna in ne vsake 3 dni.
nahrung002.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Glede na to, da že marsikateri zastopnik ne zna podajati korektnih informacij o lastnih produktih in produktih konkurence, so takšne zgodbice raznih zaprisežencev zelo postranska stvar v zavarovalništvu.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
To zavarovanje ne obstaja. Včasih je potrebno pri pobiranju takšnih informacij uporabiti tudi malo zdrave pameti, tako da lahko gremo dalje ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
To zavarovanje ne obstaja. Včasih je potrebno pri pobiranju takšnih informacij uporabiti tudi malo zdrave pameti, tako da lahko gremo dalje ...

Velja, se javim, ko/če ga uredim.

Worst case: odjavim dodatno pri nas (27 na mesec) in sklenem privatno za omenjeni znesek.

LP,
PIC
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Da ne bos potem pisan gledu ko bos mogu doplacevat vse storitve in zdravila ker privat zavarovanje ne krije nic ker itak ne obstaja
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
To zavarovanje ne obstaja. Včasih je potrebno pri pobiranju takšnih informacij uporabiti tudi malo zdrave pameti, tako da lahko gremo dalje ...

Velja, se javim, ko/če ga uredim.

Worst case: odjavim dodatno pri nas (27 na mesec) in sklenem privatno za omenjeni znesek.

LP,
PIC
Tega ne razumem, prekinil boš samo dopolnilno za 27eur in sklenil to "privatno" za 40eur. Kaj pa obvezno ZZZS? Kje je tu prihranek? Imaš pri nas tudi razna nadstandardna dodatna zavarovanja za tak denar, ne rabiš za to v tujini sklepati.

Zakaj imam občutek, da se lotevaš nekaj, kar niti osnov in principov delovanja ne poznaš?
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
To zavarovanje ne obstaja. Včasih je potrebno pri pobiranju takšnih informacij uporabiti tudi malo zdrave pameti, tako da lahko gremo dalje ...

Velja, se javim, ko/če ga uredim.

Worst case: odjavim dodatno pri nas (27 na mesec) in sklenem privatno za omenjeni znesek.

LP,
PIC
Tega ne razumem, prekinil boš samo dopolnilno za 27eur in sklenil to "privatno" za 40eur. Kaj pa obvezno ZZZS? Kje je tu prihranek? Imaš pri nas tudi razna nadstandardna dodatna zavarovanja za tak denar, ne rabiš za to v tujini sklepati.

Zakaj imam občutek, da se lotevaš nekaj, kar niti osnov in principov delovanja ne poznaš?

Moje prvotno vprašanje se je nanašalo samo na nasvet glede pogojev prekinitve OBEH zavarovanj. Ostalo bom že sam uredil, ne skrbi.

LP,
PIC
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Nisi napisal kakšen status sploh imaš v Sloveniji in v katerih državah si rezident. Glavno da si napisal, da se v tujini pri privat zavarovalnici dobi vse komplet za 40eur.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Isto kot če bi vletel s vprašanjem, kje odpreti račun, ker ti nigerijec pošilja milijon evrov. Itak, da ne boš dobil odgovorov kje odpreti račun, ampak da bejži stran od nigerijca.
bonk.gif
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Nisi napisal kakšen status sploh imaš v Sloveniji in v katerih državah si rezident. Glavno da si napisal, da se v tujini pri privat zavarovalnici dobi vse komplet za 40eur.

Saj to je bilo bistvo mojega vprašanja. Ali za odjavo zavarovanja zadostuje potrdilo novega zavarovanja ali ne. Ali pa moram odjavit tudi stalni naslov.

LP
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Za odjavo obveznega zavarovanja potrebuješ dokazilo o drugem zavarovanju. Jaz sem to urejal prejšnji mesec. Preselil sem se na Škotsko, ZZZSju sem predložil le NIN in sicer tudi pogodbo o zaposlitvi. Vse je bilo urejeno v enem dnevu. Nekaj težav sem imel z dopolnilnem (Vzajemna), vendar so kasneje rešili meni v prid in prekinili zavarovanje z dnem, ko sem se "zavaroval" tu. Nisem prijavljal ne začasnega ne stalnega prebivališča.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik tado pravi:
Za odjavo obveznega zavarovanja potrebuješ dokazilo o drugem zavarovanju. Jaz sem to urejal prejšnji mesec. Preselil sem se na Škotsko, ZZZSju sem predložil le NIN in sicer tudi pogodbo o zaposlitvi. Vse je bilo urejeno v enem dnevu. Nekaj težav sem imel z dopolnilnem (Vzajemna), vendar so kasneje rešili meni v prid in prekinili zavarovanje z dnem, ko sem se "zavaroval" tu. Nisem prijavljal ne začasnega ne stalnega prebivališča.

Evo, to sem rabil. Hvala in 5*.

LP,
PIC
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Malenkost.
Še malo dopolnim:

Vse to moraš urejat osebno ali s pooblastilom, če si že v tujini.

Meni so sicer obvezno zavarovanje prekinili samo z emailom, ki sem jim ga poslal.

Vzajemna je zahtevala izpis obveznih zdravstvenih zavarovanj osebe, ki ga lahko prejmeš le osebno na ZZZS-ju in ga nato predložiš Vzajemni. Oni si vzamejo kar nekaj časa za odgovor in prekinitev.