Odjava obveznega in dodatnega zdr. zavarovanja

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
0
36
Malenkost.
Še malo dopolnim:

Vse to moraš urejat osebno ali s pooblastilom, če si že v tujini.

Meni so sicer obvezno zavarovanje prekinili samo z emailom, ki sem jim ga poslal.

Vzajemna je zahtevala izpis obveznih zdravstvenih zavarovanj osebe, ki ga lahko prejmeš le osebno na ZZZS-ju in ga nato predložiš Vzajemni. Oni si vzamejo kar nekaj časa za odgovor in prekinitev.

24. jul 2007
2.436
48
48
Citat:
Uporabnik Mare2 pravi:
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
Da ne bos potem pisan gledu ko bos mogu doplacevat vse storitve in zdravila ker privat zavarovanje ne krije nic ker itak ne obstaja
Zanimivo razmišljanje, Matej.
To ni razmišljanje to so dejstva in tukaj ima Matej zagotovo prav, če on pravi da ne obstaja, pol ne obstaja...

psytoma

Pripravnik
2. feb 2010
249
1
18
Imam vprašanje. Torej na kratko, dal sem odpoved in sem brezposeln. Čimprej si moram urediti obvezno zdravstveno zavarovanje. Zanima pa me, ali je možno, da si ga samoplačniško preko položnice plačujem npr. 2 meseca brez, da bi se prijavljal na zavod za zaposlovanje? Je to možno?

krko

Fizikalc
5. sep 2010
1.602
76
48
Je možno. Greš na najbližjo lokalno izpostavo zavoda za zdravstveno zavarovanje in to urediš v 10min.

10. feb 2008
2.260
96
48
Obvezno(!) zdravstveno zavarovanje plačljivo?
Ali ni bilo tako, da si kot brezposlen lahko bil zavarovan po nekom, ali pa si bil samo evidentiran(!). Tako nekeko je bilo pri meni.