Odganjanje mačk

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Iščem ideje, kako odgnati sosedove mačke. Po zadnjem štetju mislim, da jih je šest. Posvinjajo mize, klopi, cvetlični vrt, njivo ... in starši imajo s čiščenjem in odganjanjem preveč dela. (Relativno veliko) njivo prekrivamo z mrežo in se jebemo, klopi in mize prekrivamo s smrekovimi vejami ... skratka vse sorte stvari, da jih ne mika stikati. Res noro - urediš vrt, zasadiš ... evo kurca - naslednji dan že sežeš v drek.
Poskusil sem tudi s tistim elektronskim odganjalcem. Ne pomaga. Parcela je pestra in jih tudi pes (če je recimo na obisku) posebej ne moti. Poskusil sem s fračo, no moja je bila mogoče preslabotna.

Prošnja, da bi se izognili tipičnim Alter komentarjem, bo verjetno preslišana. Pa vseeno. Kakšna ideja? Obstaja kakšen primeren električni pastir?
Pogovoriti se ne da (niti z mačkom niti s sosedom).
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Pri nas je podporo mačkam v bloku dala občina Hrastnik- , dovolila mačke kljub nestrinjanju stanovalcev.
Z veseljem bom sprejel pomoč ali celi rešitev tega problema.

p.s. el pastir obstaja. kot za podgane. ampak mačk se je treba rešit!
 
  • Všeč mi je
Reactions: krava

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Predlagam najem živolovke in tuširanje mačke na mestu, kjer jih nočeš imeti.
Jaz jih na vrtu nimam več, odkar na njem partuljira goska. Mački okoli hiše skrbijo tudi za plenjenje golazni, zato so do določene mere dobrodošli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in Hanzi

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.194
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Mogoče je tu kaj pametnega:
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.930
8.972
113
EU
Pomaga, samo postopek moraš večkrat ponavljati, ker si mačke ne znajo povezati vzroka z mestom dogajanja. Svojem mačku odpovedujem, da ne sme ležati zunaj na pragu hišnih vrat. Pri izstopanju iz hiše ga spodaj po temi ne vidim, in se lahko spotaknem. Nič ne razume razen udarca metle po hrbtu. Sedaj je toliko napredoval, da takoj pobegne, ko sliši zvok jemanja metle v roke za vrati. Za tuje mačke imam vodno pištolo dolgega dosega. :fredi:
Pesa je čisto druga zadeva. Ko ji rečem "ne tukaj ležati Idi na preprogo", pa še z roko pokažem kam, vstane in odide do preproge.
 
Nazadnje urejeno:

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.212
3.367
113
Najbolj efektivna je živolovka. Zvečer nastaviš, zjutraj odpelješ, obvezno preko potoka ali reke, ker drugače hudič pride nazaj.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Tako smo jih nekaj že umaknili. Je pa zanimivo, da tja noter ne gredo več. Po drugi strani pa tudi ne sme postati sumljivo :)
Samo odgnal bi jih. Saj nas se že bojijo, ampak nismo cel dan na preži.
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
Samostrel z lasarjem... Niti dobro ti ni treba merit... Samo piko malo po tleh pomigas pa pritisnes... To je to... Nikdar vec ne bo problema s to macko...
 

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.414
638
113
Jaz sem se sosedovih mačk pod nadstreškom rešil z fino mletim čilijem Kotanyi. V tednu dni sem porabil dve posodici, ampak mačkinega sranja ni že skoraj pol leta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Jaz sem se sosedovih mačk pod nadstreškom rešil z fino mletim čilijem Kotanyi. V tednu dni sem porabil dve posodici, ampak mačkinega sranja ni že skoraj pol leta.
Zanimivo, s čilijem se ukvarjam že leta in imam te robe relativno dovolj. Malo smo že poskusili. Rezultati so bili sicer spodbudni, vendar je površina tako velika, da bi potreboval plantažo čilijev :)
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Iščem ideje, kako odgnati sosedove mačke. Po zadnjem štetju mislim, da jih je šest. Posvinjajo mize, klopi, cvetlični vrt, njivo ... in starši imajo s čiščenjem in odganjanjem preveč dela. (Relativno veliko) njivo prekrivamo z mrežo in se jebemo, klopi in mize prekrivamo s smrekovimi vejami ... skratka vse sorte stvari, da jih ne mika stikati. Res noro - urediš vrt, zasadiš ... evo kurca - naslednji dan že sežeš v drek.
Poskusil sem tudi s tistim elektronskim odganjalcem. Ne pomaga. Parcela je pestra in jih tudi pes (če je recimo na obisku) posebej ne moti. Poskusil sem s fračo, no moja je bila mogoče preslabotna.

Prošnja, da bi se izognili tipičnim Alter komentarjem, bo verjetno preslišana. Pa vseeno. Kakšna ideja? Obstaja kakšen primeren električni pastir?
Pogovoriti se ne da (niti z mačkom niti s sosedom).

Imam enake težave, leto smo nabavili najvecjega možnega mačka tako da bo (upam) dober odganjalec sosedov :).

Druga opcija, o kateri sem razmišljal, bi bilo kakšno zalivanje trave vezano na senzor gibanja. Ali pa pes :).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in krava

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113

pa vezano s kakšno uro, da dela samo ponoči. Imaš noter potenciometer - da lahko spreminjaš frekvenco (torej uporabno za več stvari).. ne vem pa kakšna frekvenca je mačkom nadležna.. za kune tole deluje - na dvoriscu je ne vidim več
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Imam neko zadevo (s senzorjem) za mačke, ampak imam občutek, da jih ne moti kaj posebej. Rahlo zaznam tudi jaz, kdaj se vključi.
 
22. jul 2007
12.789
1.310
113
123
To sem pred leti kupil v Hofru in ga domači maček po eni uri testiranja ni več "šmirglal", tako da sem ga hitro nesel nazaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver