Ocenjevanje gostiln: Študentska prehrana LJ

bendeho

Pripravnik
16. jan 2008
44
0
6
Nisem našel nobene stare podobne teme, zato ustvarjam novo temo.

Torej tisti, ki študirate v LJ in koristite bone/subvencijo, naj si bo na kartico ali na telefon, komentirajte lokale po LJ...
Ocenjujte z zvezdicami, pluski, minuski, od 0-10, od 0-5, vseeno mi je.

Bom začel sam:


Aga kebapči Miklošičeva:

0,93 EUR doplačila, glavna jed po izbiri (kebab/jufka/...) sladica je včasih bila baklava ali pecivo, sedaj dobiš eno čudno frutabela style čokolado, pijača ni všeta v bon, včasih si dobil jogurt ali malinovec, sedaj nič. Za ta denar v bistvu super, eden boljših kebap lokalov v LJ, pa še vredu WC imajo in prostor kjer se lahko usedeš, v primerjavi z ostalimi kebap ponudniki. Zelo hitra postrežba.
+



McDonald's Šiška:

2,01 EUR doplačila. Isto je v vseh ostalih mekih po LJ, kjer imajo na bone. Na izbiro imaš več menijev (na uradni spletni strani piše vse podrobno), navadni meni je hamburger po izbiri + 2.5dcl pijače + mali pomfri + navadna solata + sladoled kornet/mcsundae/pita.
Navadna solata je mizerna, pijača in pomfri sta taka kot v otroškem meniju. Definitivno se da drugje bolje vnovčiti subvencijo kot v meku. Moram pa še preverit če se da plačati z mobitelom če greš na mcdrive. Postrežba je samoumevno hitra.
-



Mehiška restavracija Imperio mexicano BTC:

2,92 EUR doplačila. Izbereš lahko katerokoli glavno jed iz menija. Zraven dobiš juho - samopostrežba (po navadi sta na izbiro dve, goveja in še ena, krožniki za juho so kar veliki) in solato iz solatnega bifeja. Sladica vredu. V Imperio mexicano sem se dosedaj vedno kvalitetno prenajedel, odvisno seveda od tega kaj sem vzel za glavno jed. V mehiški ne moreš pričakovat da boš dobil dober zrezek in krompir, imajo pa vredu buritto, taco in podobno. Postrežba je vredu, razmeroma hitra glede na gužvo.
++
 
Nazadnje urejeno:

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Moj "best of":

1. Don Felipe na Streliški. Po mojih izkušnjah ena izmed redkih restavracij, kjer te tudi na bon kvalitetno postrežejo in ti ni žal še dodat še 50% k ceni bona za eno sangrio. Odlična hrana, najbolj se splača vzeti dnevno kosilo (3x3x3 predjed, glavna in sladica).

9,5 / 10


2. Hotel Mons na Brdu (ljubljanskem!). Super samopostrežna restavracija (par razredov nad Maxijem). Za dobre tri evre si nabereš hrane za okoli 15 EUR po redni ceni. Solatni bar za dol padit. Dostopno samo z avtomobilom (ali 14ka do končne postaje in adrenalinski sprehod ob glavni cesti - močno odsvetujem).

9 / 10


3. Picerija Foculus. Pica s polnozrnatim testom in popolnoma nič drugega.

9 / 10


4. Abecedarium Cafe, stara Ljubljana. Odlična hrana, zanič postrežba.

8,5 / 10 (če ocenjujemo samo hrano), sicer par ocen manj.


5. Joe Penis. Ljubljanska klasika. Meni je všeč.

8 / 10



Sicer so to med najdražjimi boni, ampak meni se 4 EUR za komplet kosilo enostavno zdi izjemno malo denarja. To je pašta s tuno in kakšna solata zraven, če kuhaš sam doma. Tako da za evro ali dva manj na dan nisem niti pomislil, da bi jedel kebabe in hamburgerje.
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Jaz sem reden gost v Italijanski kuhinji Mirje (Tržaška, nasproti tobačne) ... za moj okus najboljša pica, lazanja in testenine v mestu, ambient fajn, postrežba kul, bon je pa 3,38e če se prav spomnim
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
jaz pa v gostilni in piceriji Boccaccio, nasproti 24 urnega petrola na celovški

do 16-17 imaš na izbiro 3 kosila (če je kako dost boljšo od drugih dveh, ga lahko že prej zmanjka), juha, glavna jed, sladica, solata (soliden solatni bar, izbira je sicer "majhna" - 10 vrst solat, ampak kvalitetna)

ali pica + solata, bon 2,82 (sedaj po novem sistemu)
 

bendeho

Pripravnik
16. jan 2008
44
0
6
Nove ocene gostiln iz moje strani:

Končno sem imel priložnost/čas iti v Hotel Mons (Polno skledo) na Brdo... res ni primerjave po velikosti porcije, škoda da je toliko izven centra, ne da se mi vsak dan z avtom tja vozit, bi porabil preveč časa in bencina. Kadar bom imel še možnost bom šel tja.
+++

Pizzerija Al Capone BTC:
Vredu, pice sicer bolj majhne, vredu mesna lazanja, solata bolj boga in ti jo prinesejo ni selfservice, vredu juha, dobra sladica.
++

Glažuta, Dunajska, Bežigrad
Kao neki "uber fensi"samopostrežna, drag bon (skoraj 4€), na izbiro imaš ali sladico ali solato, oboje ne moreš, zmeraj neke eksotične jedi, zame mogoče preveč eksotične, je pa do sedaj zmeraj bilo dobro, sladice so super.
+

Halo Katra dostava
Super, ravno prav velike pice, zraven dobiš še pijačo in sadno solato. Prinesejo tudi v 5.nadstropje do vrat.
++

Papino dostava
Prevelike in premastne pice, zraven dobiš 2 jogurta, ki sta ravno pred iztekom uporabe, čakal 1 uro in pol, moral sem priti na dvorišče. Zamerim jim.
-
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik bendeho pravi:
Prevelike in premastne pice, zraven dobiš 2 jogurta, ki sta ravno pred iztekom uporabe, čakal 1 uro in pol, moral sem priti na dvorišče. Zamerim jim.

Ko sem jaz se jedel jogurte iz trgovine (zdaj jih ne, ker dobim v lonckih kislo mleko od lokalne kmetije), sem jih moral najprej pustiti dva do tri tedne preko roka uporabe, da so se sploh normalno skisali, drugace sem imel nekaksno mesanico mleka in zelatine, ki sicer izgleda kot jogurt, ampak v resnici ni nic fermentirana (najbrz zaradi vseh antibiotikov, s katerimi hranijo krave) in je zato neuzitna. Jaz se torej glede tega roka pri jogurtih na tvojem mestu res ne bi obremenjeval ...
 

lugi

Pripravnik
6. jul 2008
686
0
16
BUF(Samopostrezba), Šiška:

Pestra izbira,solata,juha,odlicen kos torte =) Vse to za 2.28E

1A!