Obrezanje sim kartice

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne vem no :bonk: kot vidim več ali manj vsi nabijate nekaj v prazno, ko sploh nimate pojma kaj govorite.
Kot prvo obstajajo micro in nano cutterji (imam doma) ne vem zakaj ne bi potem mogel "iz stare klasične simke narediš mikro, nano pa ne." jih odrezal že malo morje pa vse delajo.
Pokaži mi eno obrezano 20 let staro simko na NANO in ti bom verjel. Kontakti na starem "čipu" so namreč večji od celotne nove nano kartice. Mogoče pa le ti nekaj nabijaš?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Lord_Raiden

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Pokaži mi eno obrezano 20 let staro simko na NANO in ti bom verjel. Kontakti na starem "čipu" so namreč večji od celotne nove nano kartice. Mogoče pa le ti nekaj nabijaš?
Daj ne nabijaj spet tako kot povsod kjer se bašeš zraven, pa nikjer pojma nimaš, sedaj si že na 20 let starih.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.890
5.452
113
Sedaj bi mu mogu odgovort v njegovem slogu...kako je treba take kot je on samo pref.... k skos sam neki nabijajo v vsaki temi itd itd :)
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Imaš prav - McGiver nabija - govora je namreč o 19 let stari SIMki. :rolleyes:
To še vedno ni 20. Pa še vedno mi ni nihče dokazal, da se je ne da.
Ja nabijate v prazno, ker pojma nimate. Edino kar znate je delat škodo po forumu, še enkrat si preberi moj post, če ste pismeni:fredi:
No sedaj se je pa prbasal še največji strokovnjak-meanik na tem forumu:valjamse:
Ja res je, otroci nima smisla se z vami ukvarjat, ker vse veste:bonk:
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.291
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Kdo pa si ti, da ti je treba "dokazovati" - tu je nekaj uporabnikov lepo povedalo, celo slike lepilo, da so imele starejše SIM kartice večje "kontakte". In v te moraš "zarezati" - bodisi na roke ali s SIM cutterjem. Kaj se pa potem zgodi pa verjetno veš - ozr. ne veš, ker je loterija. No rezultat je lih taki kot na loteriji - vsaja 100 srečka zadene - tako morda vsaka 100 stara SIM preživi ta postopek.
Če pa je tebi uspelo iz stare (ampak res stare - 15-20 let stare) ustvariti "nano" pa svaka ti čast - ampak glede na lastne izkušnje nekako dvomim, da ti je res uspelo
 
  • Všeč mi je
Reactions: Janez_Krajnski

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
No sedaj si vse povedal. Da pojma nimaš. Meni ni treba nič dokazovati, ker vem. Kakšna loterija neki:bonk:Loterija:valjamse: Mislm kakšne pravljice ven mečeš.
Ja loterija je na roko rezana kartica kot je zgoraj na sliki. Cutter pa točno odreže tam kjer je treba. Obstajajo različni cutterji in če imaš pravega ni to nobena loterija. Potem pa so še različni adapterji, ko lahko nazaj "povečaš" če je treba. Zato ne ti men loterija:fredi:
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.291
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
A res nočeš razumeti, da je površina "kontaktov" pri (res) starih SIM večja, kot je NANO SIM sploh velika? In da v vsakem primeru s cutterjem odneseš tudi del kontakta, kar v veliki večini primerov pomeni, da "polomiš" tudi notranji kontakt ozr. povezavo do čipa!?
Samo to ti poskušava s McGiver dopovedati.

Druga zgodba je pri "novih" (ne vem od katerega leta naprej) SIM - tam s cutterjem (v sili tudi na roke) delaš MICRO, NANO brez problema.