Obnova stanovanja pred prodajo?

matejmesar

Pripravnik
1. jul 2009
95
0
6
Pozdrav!

Potreboval bi en nasvet. Prodajalo se bo enosobno stanovanje v Ljubljani (BS3), staro okrog 25 let.
Ali se splača pred prodajo zamenjati okna in obnoviti kopalnico. Recimo enih 4.000 EUR vložka. Ali bi se zato dosegla toliko višja prodajna cena, ki bi pokrila ta vložek?

Naj povem še, da obnova ni ravno nujno potrebna, saj je kopalnica dobro ohranjena, okna pa redno barvana in solidno tesnijo. Pa vendar je 25 let staro.... Verjetno to bodočega kupca ne bi preveč zanimalo?

Še posebej bi bil vesel kake informacije od koga, ki se bolj ukvarja s tem biznisom, oz. je tudi bil v podobni situaciji.

LPM
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
ne
sem bil sam v tej situaciji in nisem prenovil, tudi v agenciji so mi rekli da nima smisla itd. na koncu potem kupec vpraša zakaj okna niso troslojna ali pa zakaj so troslojna pa parket ne štima ali pa mu kopalnica ni vseč itd
raje daj 2k € ceneje kot pa da vložiš 4k€ + čas pa še ni gotovo, da boš to cifro not dobil
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Prebeli in očisti, da zgleda lepo vzdrževano, drugih stroškov si ne delaj.

LP,

Milan
 

matejmesar

Pripravnik
1. jul 2009
95
0
6
No saj nekako tako sem tudi pričakoval. Saj se mi res ne da ukvarjati s stanovanjem. Le zanimalo me je še kakšno mnenje iz prve roke.

Beljenje in čistilna akcija seveda sledita, kaj več pa ne.

Hvala za nasvete.. LPM
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
kopalnica je zajebana zadeva, dosti stvari lakho naredis napacno - ce pa trofis, pa se zna lepo obrestovat
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Tako kot so ti nekateri svetovali ti tudi jaz, ne trati časa in denarja za obnovo. Brezveze. Tisti ki bo stanovanje kupil si ga bo preuredil/adaprital po svoje in to je to.

Če je stanovanje prebeljeno in očiščeno je več kot dovolj.

Uspešno prodajo ti želim.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
no jaz bi vseeno rekel, da marsi kdo kupuje stanovanja v slabsem stanju, jih renovira in proda, tako da tako enostavna odlocitev vseeno ni.

Sam mores vedet ali imas zilico za to ali ne. Dejstvo je, ce ti bodo izvajali v veliki meri izvajalci, je bolje da prodas taksno kot je. Ce bos saniral sam pa je vredno razmislit o morebitni sanaciji.
 

matejmesar

Pripravnik
1. jul 2009
95
0
6
Hvala vsem za nasvete. Prenove torej po vsej verjetnosti ne bo.
Nimam niti časa, niti volje, da bi delal v lastni režiji. Če moram pa najeti mojstre, se pa verjetno ne izplača.

LP
Matej
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.894
113
pri taščici
in ti boš dal plave ploščice notri , kupcu ki je stanovanje sicer zelo všeč pa ga ne bo vzel samo zaradi barve ploščic. In potem se zamisliš zakaj si obnavljal.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Po drugi strani pa jaz vem, da kot kupec, bi iskal urejeno stanovanje in ne tako, kjer se bom moral še en mesec nategovati z obrtniki, da ga bom spravil v normalno stanje.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Mismo ravno prodajali stanovanje. Enim jeblo všeč da nismo kopalnice obnavljali, medtem ko so nekateri povedali da bi stanovanje kupili, če bi bila kopalnica obnovljena. Se jim ne da tolči in pa obnavljati kopalnice.
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Citat:
Uporabnik gas pravi:
Mismo ravno prodajali stanovanje. Enim jeblo všeč da nismo kopalnice obnavljali, medtem ko so nekateri povedali da bi stanovanje kupili, če bi bila kopalnica obnovljena. Se jim ne da tolči in pa obnavljati kopalnice.

Takim se ponavadi ne da nič in postavljajo taka vprašanja za boljši vtis. Do zdaj so pa živeli v 60 let stari luknji s štirimetrskim stropom pa je bilo vse ok.
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.557
34
48
41
Ljubljana
Jaz recimo sem namenoma iskal stanovanje, ki ga je treba popedenati. In bo sedaj (skoraj, jebiga financ je le toliko in toliko) tak, kot jaz hočem.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.894
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik gas pravi:
Mismo ravno prodajali stanovanje. Enim jeblo všeč da nismo kopalnice obnavljali, medtem ko so nekateri povedali da bi stanovanje kupili, če bi bila kopalnica obnovljena. Se jim ne da tolči in pa obnavljati kopalnice.
Ja in
ali je to kak problem?
Kupnina je 5 kE višja (odvisno od cenovnega ranga kopalnice) in en teden kasneje vseljiva. Stvar zaključena, po željah kupca in ne prodajalca.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Ne ni blo problema
smile-1.gif
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
najpomembnejsi podatek pri vsem je to kar je nazadnje napisal. "Nima ne casa ne volje v lastni reziji delat", kar pomeni da smiselnost adaptacije odpade.

Adaptacija se splaca samo ce delas v lastni reziji, saj povecas vrednost stanovanja z nakupom materijala, ne zgubis pa na delu.
Dosti kupcev bo za obnovo kopalnico racunalo uradne cene, saj jih vecina ni sposobna biti sam svoj mojster - in bodo na ta nacin ali zbijali ceno zaradi stroskov, ki jih bodo imeli ali pa po drugi strani se izognili.

Obe varjanti sta zanimivi - eni se z nakupi stanovanj in njihovo adaptacijo ter nato prodajo ukvarajajo za prezivetje.
Po kriterijih kot pa jih je otvoritelj teme vprasal, pa je samo en odgovor - prodaj taksno kot je, izvajalci bi te samo olupli :D