Obnova shrambe

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
497
63
Počasi bi rad obnovil shrambo, ki je v pritličju in za začetek zbiram ideje kako se tega lotiti in na kaj moram paziti. Zanima me kakšni so priporočljivi standardi, ki se jih je dobro držati za shrambo (temperatura in vlaga), da se suha, vložena in tudi druga hrana čim dlje ohrani, pa tudi da se ne zaredijo kakšni molji in razne žuželke npr. v moki in drugi suhi hrani?

Potem pa me zanima tudi kako ustrezno urediti ventilacijo takega prostora, npr. ali je dovolj nek zračnik z ventilatorjem, ki konstantno piha zrak ven, ali kaj drugega, ter kako uravnavati vlago, in morda še kaj?

Trenutno je v tem prostoru okoli 15 stopinj in je vlage 65%, poleti pa gre mislim da tam do okoli 22-23 stopinj, odstotka vlage pa se ne spomnim.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
V istem prostoru ne mores zagotovit optimalnih pogojev za shranjevanje razlicnih izdelkov.
Jabolk recimo ne mores imeti v shrambi poleg ostalega sadja. Ne glede na temperaturo in vlago. Zaradi etilena.
Kot ne mores v hladilniku speči piscanca.
Skratka, shrambe naj bi bile bolj hladne. Prezracevanje poleti ne bo ravno hladilo shrambe. Ti bo pa dvigalo vlago, lahko vse do plesni na stenah ce so le te vkopane in neizolirane.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Oakey