Obnova fasade

bla11111

Pripravnik
18. apr 2012
113
-2
18
Ali lahko upravnik zahteva, da je potrebno pred obnovo fasade sprazniti zemljo iz korita?
Korito ima cca 2000l zemlje, lastnica je starejsa gospa, ki tega ne zmore. Upravni ‘grozi’, da bodo korito spraznili delavci ki obnavljajo fasado in za to zaracunali 100eur.
Ni problem obnova, s tem se strinja. Zanima me kaj pravi zakon, kaksne so dolznosti in pravice lastnika.
 

bla11111

Pripravnik
18. apr 2012
113
-2
18
Lahko pa sosedje pomagate starejši gospe in ji zastonj odstranite zemljo iz korita.
Sej to ni problem, spraznil ji bom ze jaz ali pa kdo od sosedov. Bolj me zanima, ce lahko upravnik postavlja take pogoje. Sprazni ali pa placaj. Ni mi vsec izsiljevanje in ton komunikacije.
Zato me zanima kako je to zakonsko urejeno.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Seveda ne sme. Vse takšne individualne dodelave mora izvajalec brezplačno odpravit.
Ne vem no, a je dodatno delo, ki ga je lastnik povzročil, če tega ne bo sam odstranil? SVINJA od izvajalca, da bi to dodatno zaračunal.
Koliko stvari ti v službi brezplačno narediš?

Sicer pa ne razumem problema: ti ali sosed boste to uredili, ampak prej bi še malo drek mešali, ker bog ne daj, da bi nekdo za opravljeno dodatno delo zahteval dodatno plačilo.
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
549
313
63
2 m3 zemlje na balkonu (očitno) starega bloka. Po možnosti še v kakšnem betonskem koritu in dobro zalita.
Za tako obtežbo bi bilo treba preveriti, če, je balkon ustrezno dimenzioniran.
Spravite ji dol, potem pa naj gor gospa postavi tegelce, ki jih lahko obvlada in ne bodo ogrožali varnosti vseh stanovalcev in mimoidočih.
 

bla11111

Pripravnik
18. apr 2012
113
-2
18
Seveda ne sme. Vse takšne individualne dodelave mora izvajalec brezplačno odpravit.
Ne vem no, a je dodatno delo, ki ga je lastnik povzročil, če tega ne bo sam odstranil? SVINJA od izvajalca, da bi to dodatno zaračunal.
Koliko stvari ti v službi brezplačno narediš?

Sicer pa ne razumem problema: ti ali sosed boste to uredili, ampak prej bi še malo drek mešali, ker bog ne daj, da bi nekdo za opravljeno dodatno delo zahteval dodatno plačilo.
Svet ni crno bel.
Izvajalec bo ze dobil placano, ne bojo zastonj delali.
Mogoce je tebi to “drek mesat”, gospa vsak mesec placuje upravniku stroske za upravljanje in za rezervni sklad iz katerega se bo placala obnova fasade.
Je res, da ne hodi na sestanke hisnega sveta, ker ne more in ne ve kaj so se tam dogovorili.
In ja, ce se nekomu godi krivica, bom mesal drek kakor pravis. Izsiljujejo staro, bolno osebo z minimalno pokojnino, da jim se dodatno placuje, ker vejo da zivi sama in tega ne zmore.
 
  • Objave ne odobravam
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Globus in ales85

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Zakaj bi morali ostali lastniki plačevati iz skupnega sklada zadevo, ki jo je postavil en lastnik na svoj balkon in jo samo on uživa?
Razloži mi prosim to, potem se pa lahko pogovarjamo o krivici. Hvala.
Stroški upravljanja NIMAJO veze s to zadevo. Razen če misliš, da jo tudi s tem izsiljuje upravik, ker za upravljanje zahteva plačilo. Med drugim tudi za to, da se ubada s takimi mešalci dreka, ki jim osnovne stvari niso važne in to od stroškov upravljanja, rezervnega sklada, dolžnosti/obveznosti posameznega lastnika.
To, da je dotični lastnik bolehen tudi nima veze. Sam pričakujem od upravnika, da bo takšne ideje o uporabi skupnega denarja za odpravo individualne stvari (po možnosti še nevarne) zatrl in pri bolehni osebi in pri nabildanem tinejdžerju.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Zakaj?
Ker se mi zdi čudno, da nekdo jamra o izsiljevanju, ko nekdo da čisto realni opciji o rešitvi zadeve?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

bla11111

Pripravnik
18. apr 2012
113
-2
18
Zakaj bi morali ostali lastniki plačevati iz skupnega sklada zadevo, ki jo je postavil en lastnik na svoj balkon in jo samo on uživa?
Razloži mi prosim to, potem se pa lahko pogovarjamo o krivici. Hvala.
Stroški upravljanja NIMAJO veze s to zadevo. Razen če misliš, da jo tudi s tem izsiljuje upravik, ker za upravljanje zahteva plačilo. Med drugim tudi za to, da se ubada s takimi mešalci dreka, ki jim osnovne stvari niso važne in to od stroškov upravljanja, rezervnega sklada, dolžnosti/obveznosti posameznega lastnika.
To, da je dotični lastnik bolehen tudi nima veze. Sam pričakujem od upravnika, da bo takšne ideje o uporabi skupnega denarja za odpravo individualne stvari (po možnosti še nevarne) zatrl in pri bolehni osebi in pri nabildanem tinejdžerju.
Mogoce sva se narobe razumela. Pa tudi sam sem cisto mimo vsekal pri kolicini. Cca 500litrov je tega.
Ni pa to gospa sama postavila.
To so balkonska korita, ki jih ima vsak balkon. Korito je del bloka, oziroma fasade.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Svet ni crno bel.
Izvajalec bo ze dobil placano, ne bojo zastonj delali.
Mogoce je tebi to “drek mesat”, gospa vsak mesec placuje upravniku stroske za upravljanje in za rezervni sklad iz katerega se bo placala obnova fasade.
Je res, da ne hodi na sestanke hisnega sveta, ker ne more in ne ve kaj so se tam dogovorili.
In ja, ce se nekomu godi krivica, bom mesal drek kakor pravis. Izsiljujejo staro, bolno osebo z minimalno pokojnino, da jim se dodatno placuje, ker vejo da zivi sama in tega ne zmore.
Ja, namenoma so se spravili na ubogo staro zenico in s sto Evri si bodo kupili vsak svojega Ferrarija...

A drugi pa nimajo zemlje v teh koritih? Ali se je le tukaj zapletlo pri praznjenju?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in Marxon

bla11111

Pripravnik
18. apr 2012
113
-2
18
Narobe si prebral vprasanje.
Mene zanima, ce to lahko upravnik zahteva, da se izpraznijo korita. Oziroma ali lahko to kar zaracuna.
Ne zanima me koliko stane Ferrari.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Mogoce sva se narobe razumela. Pa tudi sam sem cisto mimo vsekal pri kolicini. Cca 500litrov je tega.
Ni pa to gospa sama postavila.
To so balkonska korita, ki jih ima vsak balkon. Korito je del bloka, oziroma fasade.
To je sedaj druga stvar.
V tem primeru bi se brez težav plačalo iz rezervnega sklada, ČE JE BILO TO NAVEDENO IN VKLJUČENO V PONUDBO. Ampak glede na to drekanje, očitno ni bilo in upravnik vam je dal dve korektni možnosti. Brez težav pa lastniki sprejmete, da to vsem odstrani izvajalec in to seveda dodatno zaračuna, plača se pa iz rezervnega sklada.
Ne pa jokanje o izsiljevanju bolehne ženkice, zraven pa še polinformacije navajaš. Eh.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Verjetno bi najbolj pomagala tule slika tega korita..ker če je zadeva bila postavljena v sklopu celotnega izgleda bloka, potem bi se moglo vse skupaj že upoštevati v ponudbi, razen če ni bilo dogovorjeno med stanovalci, da sami spraznejo korita.
Če je temu cca tako, se najdite trije sosedje mandelci, in spraznite korito (nasujte v nekaj vrec) in po končani obnovi nasujte nazaj. Problem rešen.
Če je volja pomagat se lahko vse naredi brezplačno oz. za dober namen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in jendomen

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.330
5.848
113
pri taščici
Najbrz so ta korita podobna kot so na Fuzinah.
Betonsko korito po celi dolzini balkona (4m) cca 40cm siroko in 40cm globoko.
Jaz vidim se vecjo težavo drugje. Najprej 100 evrov za odstranitev, potem pa jurja za novo zemljo.
Zato upostevaj predlog vincenta.
Zemljo deponirat nekje na balkonu/stanovanju. V kaksnih zabojih, vedrih, skatlah, gajbicah.....