Obnova črnuške obvoznice

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Daj poskušaj realno oceniti ali je od uvedbe elektronskega cestninjenja kaj manj tovornega prometa tam mimo. Zanima me čisto iz vidika ali je bilo res izogibanje cestnini na Torovem. Kar je glede na “neumen” način prejšnjega cestninjenja čisto možno.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Žal ni opaziti... krajšanje poti iz Štajerske na Gorenjsko... sedaj poleg krajšanja še cestnino profitieajo...
pred uvedbo el. cestninjenja si plačal na Kompolju in potem okoli Ljubljane, izogib Torovega in si plačal samo še predor Karavanke. Sedaj ti cestninijo vse, tudi obroč... in greš na Mengeš ter proti Jeprci.
 

Fe3

Thinc
13. avg 2007
1.054
16
38
55
Vzhodna Gorenjska
Roberto, bodi potrpežljiv! Že odkar sem zaposlen, se govori o povezovalni cesti Želodnik-Vodice mimo naše firme. Pa se je verjetno že kako leto prej. Nekaj podobnega kot z Blejsko obvoznico. Minejo desetletja pa smo še vedno pri obljubah, da, majkemi, v naslednjem mandatu začnemo. ;-)
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Vseeno ne živim v taki vukojebini da ne bi slišal prometa...
Da ima Lidl glavno dostavo ob nedeljah pa sem prebral v oglasu za skladiščnike, katere iščejo.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Roberto, bodi potrpežljiv! Že odkar sem zaposlen, se govori o povezovalni cesti Želodnik-Vodice mimo naše firme. Pa se je verjetno že kako leto prej. Nekaj podobnega kot z Blejsko obvoznico. Minejo desetletja pa smo še vedno pri obljubah, da, majkemi, v naslednjem mandatu začnemo. ;-)
Ah ja... Moj tast je dočakal škofjeloško obvoznico po pazi! 40 letih obljub... (ima večino sorodstva v Poljanski dolini, zato je to spremljal). In se mi reži da naše on ne bo dočakal, mogoče jo bom na starost jaz...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fe3

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Žal ni opaziti... krajšanje poti iz Štajerske na Gorenjsko... sedaj poleg krajšanja še cestnino profitieajo...
pred uvedbo el. cestninjenja si plačal na Kompolju in potem okoli Ljubljane, izogib Torovega in si plačal samo še predor Karavanke. Sedaj ti cestninijo vse, tudi obroč... in greš na Mengeš ter proti Jeprci.

Čaki - a ti res misliš, da “Štajerci” sekajo Dob - Domžale - Mengeš - Moste - Komenda - Kamnik - Karavanke, namesto, da bi po najkrajši poti na Šentilj (deloma Slovenj Gradec) in “gor” šli? Razen seveda tistih, ki gredo v Celovec / Beljak.

IMHO jako malo verjetno. So pa 99% tisti, ki imajo naklad v področju Domžal - ti ne bodo niti pod razno se spuščali nazaj proti Ljubljani. Za te je rešitev le smiselna cesta - obvoznica.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Bi razumel... Ampak zavijanje levo v Mostah proti Brniku to negira. Količevo ima v glavnem posel z Italijani in ti pridejo od drugod, Helios ima tudi boljšo komunikacijo z AC preko Domžal... Kaj je še potem? Poljaki, Romuni, Bošnjaki... Ne vidim kje bi imeli razkladanje in da jim je ugodneje po tej strani...
Mah, saj ni problem samo v količini... problem je predvsem v (ne)spoštovanju predpisov, omejitev...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Roberto a to neumnost o 50 tovornih vozilih na dan boš pa kar po Francozovo zatuškal. Mal bo treba sive celice vklopit preden se takih izjav znebiš.
 
Nazadnje urejeno:

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Hanzi, ker ne moreš... Lidl ima 60 plus nakladalnih ramp. Kadarkoli grem mimo so prazne! Ker ima Lifl dostavo (glavno) v nedeljo itak lahko preštejem vse kamione ki grejo tja in itak tudi hkrati kršijo prepoved vożnje za tovorna vozila nad 7,5T ob nedeljah. A očitno z blagoslovom policije.

Z blagoslovom predpisov. Za vozila, ki vozijo hitro pokvarljivo blago, prepoved v nedeljo ne velja.
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.031
115
63
Doma
Lej, sem ti že jaz enkrat napisal da so vedno zakonske izjeme, pa si ven padel. Tudi za vožnjo tovornjakov ob nedeljah so. Pa je po tvoje lahko nevemkoliko prepovedi ali omejitev tovornega prometa.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Kje je nafta, kruh, moka, zelenjava, piščanci v zakol, živina v zakol, krma za to živino, avtomobili, pesek, asvalt, odpadki......
Še vedno praviš 50, si priznaš, da si mal biksnu zadevo.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Lej, sem ti že jaz enkrat napisal da so vedno zakonske izjeme, pa si ven padel. Tudi za vožnjo tovornjakov ob nedeljah so. Pa je po tvoje lahko nevemkoliko prepovedi ali omejitev tovornega prometa.
Tehnična roba in ostala kramarija niso hitro pokvarljivo blago... tako blago se ponavadi vozi v hladilnikih ne v ceradah...
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.031
115
63
Doma
Tehnična roba in ostala kramarija niso hitro pokvarljivo blago... tako blago se ponavadi vozi v hladilnikih ne v ceradah...

Če si prepričan da ob nedeljah v trajanju prepovedi vožnje tov. vozil pod cerado vozijo tehnično robo, ter da za to nimajo ustreznega dovoljenja je klic na 113 rešitev, počasi jih boš že naučil reda.
Pazi pa na to, da tovorno vozilo katero pride iz tujine v Slo, gre lahko na sedež firme, razkladišče brez ustavljanja ko vstopi v državo, med trajanjem omejitve.
 

Podobne teme