Oblačila za v hribe

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
punca kupuje pohodniška oblačila (jakna, hlače...)
razmere ne bodo extremne, tko da profi stvari ne rabi.

ali obstaja jakna/bunda za pohodništvo in smučaje, da ne bi dvojno kupovala?

kroj in barve naj bodo bolj "barby style" in ne kake zeleno rjave kockaste kombinacije
grin1.gif


kam naj greva pogledat? Pa za jakno kolk prbiližno je potrebno dat, da nekaj velja? Pa morda če še kako firmo napišete kaj je dobro gledat in česa se izogibat.

to kar hervis ponuja je vredu? A imajo sploh kaj bolj ženskih modelov? greva pa ta vikend v napad.

lokacija trgovin; lj ali dolenjska oz. posavje.

HVALA!
pozdrav.gif
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.365
9.789
113
kod Džej-Zija
Če bi rada imela robo tako za pohodništvo kot smučanje, se vama splača it pogledat v Maya Maya trgovino, BTC, hala D, pa v Iglu šport, tudi Interšport ima dobro robo za ugodno ceno, predvsem njihova blagovna znamka McKinley je precej ugodna.
 

slvn

Fizikalc
19. dec 2007
1.570
2
38
Ce ne rabi ravno profi, bo Hervis ok. Ce ne pa kaksna od zgoraj nastetih. Tudi prodajalci v teh trgovinah so profesionalci in znajo dobro svetovat. Posljejo te tudi h konkurenci, ce menijo, da imajo tam kaj bolsega
zmaga.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
punca kupuje pohodniška oblačila (jakna, hlače...)
Iglu sport v LJ, BTC, Hala A ima trenutno nove reči in precej veliko ozbiro od dokaj poceni do dokaj dragih, pa še firme so solidne (napram kakemu Hervisu, ki prodaja močno precenjeno robo).

Glede hlač: vsekakor kake hlače iz stretch materiala (recimo Karibu je čisto solidna firma, prodajajo pa marsikje)
Glede jakne za smučat in pohajat je pa tako: najprej je Goretex jakna (firma načeloma ni toliko važna), potem pa dolgo nič. Pod goretexom pa najljubši flis, pa je zmaga.

Je pa čisto odvisno, kakšen cenovni rang se gresta.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
sam sem šel mal v hervis pogeldat ker sem šel glih mimo, pa sem dobil občuitek da tist kilimanjaro vbistvu hervis firma? vse kar je blo pa vsaj stilsko mal lepš je pa cena takoj poskočla.

tko, da greva res še vse ostale trgovine pogledat.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
je preko vez jakno dobila po smešno nizki ceni od brugija. je bla tko pocen, da če ne bo dobra lahk še vedno gre kej boljšga iskat:)
hvala vsem!
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.559
688
113
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Glede hlač: vsekakor kake hlače iz stretch materiala (recimo Karibu je čisto solidna firma, prodajajo pa marsikje)
Glede jakne za smučat in pohajat je pa tako: najprej je Goretex jakna (firma načeloma ni toliko važna), potem pa dolgo nič. Pod goretexom pa najljubši flis, pa je zmaga.

Karibu je začel kot iglujeva hišna znamka. Šiva se v Beli Krajini.
Za smučanje in treking se odlično obnese tudi kaj v stilu softshell-a ali windstopper-ja. elastičnost
zmaga.gif


Če imaš posebne želje ali pa če nisi čisto po Jus-u,
se splača pogledat kakšnemu, ki šiva po meri npr. Vrh, Gornik,...
 

SkylineGTR

Zelenc'
8. okt 2008
7
0
1
hmmm ... jaz bi ti pa priporočil, da se sprohodiš do TOMAS SPORTA - zastopaja znamko Ice peak, od vseh ostalih je dosti cenejša, lahko tudi do 50%, imajo pa precej dobre zimske komplete... jaz imam že njihov drugi wind stoper, pa se res full dobro obnese, ga nosim praktično non stop v spomladanskem in jesenskem času - pa vsaj po mojem, imajo tudi precej lepe modele, tako ženske kot moške...

preveri na www.superge.si, izberi znamko icepeak, pa imaš vse modele in cene gor...

pa veliko užitka v hribih, nad 1500 pa je že sneg !!!
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Nad 1500 pa še ni sneg, bo pa v kratkem padla neka malenkost. Hribovska sezona zna sicer trajati še kak mesec po kopnem.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Podpis.

Super softshell... in tudi relativno poceni. Sicer se ne more primerjat z boljšimi znamkami. Imam Karibu-jeve hlače in so definitivno boljše.

Ampak za ta denar je super all-season jakna.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
KARIBUjevo jakno za takratnih 43.000 sit sem gledal in probal ene 3 krat.
SOFTSHELL, pravi

Potem sem dal znanki sešiti turne hlače, jakno ter še eno jakno za punco iz original SCHOELLER softshell materiala (jakna je enaka LUCIFERjevi od Vrh-a) in plačal 58.000 za vse 3 kose skupaj
letos pa sem kupil SALOMON snowtrip jakno in to na ebay.de, ski-bilek trgovina.redna cena 279€, zbidal novo za 150, super kontakt super dealer na ebay.de(ima 45.000 ocen na eno ime in na ski profis še 12.000!!!)
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

WOW...


A bi te lahko poprosil za naslov od trgovine? (ebay) Takšne informacije so najboljše...
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
hlače: najbolš je, če so iz Schoeller-ja. material se hitro suši pa tud ne premoči tako hitro. pa še fajn so elastične. recimo karibu ima dobre....seveda tud druge firme imajo iz tega materiala.
cena okol 100

jakna: goretexa jst sigurno NE bi vzel. ok, za smučanje je vredu, za običajno pohodništvo je pa čist preveč. kakšen soft shell bi bil idealen. tako za smučanje kot za pohodništvo
cena okol 150-200
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
No, goretex lahko oblečeš tudi poleti ob dežju, softshella pa ne bi ravno.
evil.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
oboje zanič diha in je neprimerno za poleti, razen pogojno light gore texa