Nvidia Shield izkušnje

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Vedno bolj se spogledujem s to igračo, ker se mi zdi zelo uporabna.
Uporabljal bi za gledanje EON občasno, kodi, vgrajen chromecast je koristen dodatek, najbolj pa me zanimajo igre. Ali dela vsaka android igra na tem, ali mora biti prav narejena za shield?
Pa če kdo ima shielda, kaki je na splošno vtis.
Koliko sem gledal, se ga najceneje dobi na amazon.de. Ali pozna kdo še kako drugo opcijo?
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Imam shielda, super zadeva. Dela super, hiter, tih, takoj pripravljen na delo. Uporabljam ga za Kodi, streamanje iz NAS-a, in pa kot emulator SNESa
Za druge stvari pa ti žal nimam kaj dosti za povedat.:nazdravje:
 
22. jul 2007
12.767
1.299
113
123
Tukaj imaš spisek iger katere igraš lahko gorklik, omogoča pa igranje preko streamanja iz pc-ja ali gor naložene android igre, lahko pa se tudi naročiš na GeforceNow/7€ servis, kjer ti nudijo določene igre.
Drugače ga imam že skoraj 3 leta, uporabljam predvsem za filme(SPMC), youtube, nekaj igranja iger, zdaj po novem tudi omogoča GoogleAssistent - krmiljenje smart home naprav.
 
22. jul 2007
12.767
1.299
113
123
Od včeraj ponovno na voljo geforce now free igre klik "free" do naslednjega updejta aplikacije, oz. bogsigavedi:)
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Ko smo ravno pri tem. Imam t2 optiko in 2 TV preko power line adapterjev. dela v redu, občasno malo zašteka za kaka desetinko sekunde. Dal bi še 3. televizor v spalnico. Polaganje kabla odpade, če dam še en powerline, se bojim da bo ob 3. televizijah naenkrat štekalo. Kako sedaj na TV gledat preko aplikacije T2go? 1. način android box al ka se že reče ali ta shield, ter na njega inštaliraš aplikacijo t2 go iz google play stora. Za tak način moram biti prepričan, da zadeva dela, drugače škoda denarja. 2. način recimo google chrome cast, pa en stari android telefon samo za ta namen pa streamam iz tega telefona na Tv, kako to gre? Zdownloadam t2go na gsm pa na gsm odprem v aplikaciji. in mi istočasno špila na TV in telefonu al kako. Ali lahko na telefonu še kej drugega počnem, v ozadju pa zadeva streama na TV. Sprašujem ker nimam pojma , nikoli se nisem z tem ukvarjal. Kaj bi blo najbolje. Kako se GSM in chromecast povežeta( preko wifi ali BT)? Če ima kdo voljo naj mi prosim malo objasni kako je z tem. Vem da teme že obstajajo, ampak je preobsežno za brat. Eventuelno če t2go ne bi delala, bi lahko naložil tudi TVIN aplikacijo, geslo bi dal pa foter. Gledal bi se pa izključno TV, nobenih filmov ali igrc.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
V primeru Chromecasta je telefon z aplikacijo samo "daljinec". Predvaja se direktno na Chromecastu. Med predvajanjem lahko telefon tudi ugasneš (ali uporabiš za kaj drugega). Povezujeta se pa preko WiFi.

T-2 tv2go android app na Shieldu ne bo delal dobro (ni narejen za daljinca).

Jaz bi svetoval Xiaomi Mibox3. Ima Chromecast podporo vgrajeno. Cena je precej nižja od Shielda in ne pretirano višja od Chromecasta. Je pa potencialno dobra naložba v prihodnost (če bo T-2 kdaj izdal pravi Android TV app). Če ti cena ni problem, pa vsekakor Shield (ima tudi Chromecast vgrajen).
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
aha super, se pravi lahko tud svoj iphone za to uporabim, ni treba met extra android telefona. najbolj važno je da ne kuri baterije še z predvajanjem na telefonu. Tv se bo uporabljal samo občasno ko je kak šport na TV. Zdej sem mogu spokat v spalnico, ko je bil kak šport pa na tablici gledat.
 
22. jul 2007
12.767
1.299
113
123
Ne še, ker pri njihovih updejtih se vedno pojavijo kakšne težave, mogoče čez kakšen mesec;)
 
22. jul 2007
12.767
1.299
113
123
Jaz bom še malo počakal da zrihtajo.
Lahko poveš kako je sedaj z youtube aplikacijo, ker nekateri pravijo da je sedaj postala skoraj neuporabna.
 
22. jul 2007
12.767
1.299
113
123
Tnx, ali lahko še pogledaš katero verzijo imaš gor naloženo?
Jaz imam še vedno 1.3.11 in je nisem posodabljal ker so nekateri poročali težavah z naročninami, od te posodobitve je že več kot eno leto minilo.
Ali ti "subscribe" kanali potem normalno delujejo?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Še eno morda butasto vprašanje... Imam Modri paket Telekom, v drugo sobo bi dal še en TV, vtičnice za internet ali karkoli drugega ni, a obstaja kakšna delujoča opcija preko zraka (WiFija) da ki kanali delali? HBO verjetno ne bi bil težava saj je preko aplikacije? TnX