Nuvi serije 25xx 26xx 27xx

Brzkone

Pripravnik
24. sep 2013
49
2
8
Litija
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Da ne bom odkrival tople vode me zanima, če kateri nuvi serije 2xx7 prikazuje 3d teren ali zgradbe?

2557 ne prikazuje nič od omenjenega.
Ali lahko "urediš", da bi prikazovalo vsaj 3D teren?
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Citat:
Uporabnik Brzkone pravi:
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Da ne bom odkrival tople vode me zanima, če kateri nuvi serije 2xx7 prikazuje 3d teren ali zgradbe?

2557 ne prikazuje nič od omenjenega.
Ali lahko "urediš", da bi prikazovalo vsaj 3D teren?

Kako točno sploh naj bi zgledal ta 3D ??
A lahko preizkusiš tudi tole na svojem ?
Na mojem če čisto pomanjšam karto se prikaže mislim da nekaj v smislu 3d . Saj se vidijo hribi ,doline,relief... Če jo pa zelo povečam se pa pokažejo sivi ploščati obrisi hiš ?? Ampak med samo navigacijo ni pa nič od tega vidno ?

lp
 

Brzkone

Pripravnik
24. sep 2013
49
2
8
Litija
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Citat:
Uporabnik Brzkone pravi:
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Da ne bom odkrival tople vode me zanima, če kateri nuvi serije 2xx7 prikazuje 3d teren ali zgradbe?

2557 ne prikazuje nič od omenjenega.
Ali lahko "urediš", da bi prikazovalo vsaj 3D teren?

Kako točno sploh naj bi zgledal ta 3D ??
A lahko preizkusiš tudi tole na svojem ?
Na mojem če čisto pomanjšam karto se prikaže mislim da nekaj v smislu 3d . Saj se vidijo hribi ,doline,relief... Če jo pa zelo povečam se pa pokažejo sivi ploščati obrisi hiš ?? Ampak med samo navigacijo ni pa nič od tega vidno ?

lp

"pravi" 3D prikazuje doline, vzpetine, strmine, globeli tudi ko približaš zemljevid in zgleda pokrajina bolj realistično, kar pomeni, da karte upoštevajo tudi tretjo dimenzijo tj višino ... 3D stavbe so pa realistično prikazane in izgledajo, kot bi se "mimo" stavb vozil. To imajo bolj "strojno" podkovane mašince ...
Upam, da nisem dosti falil ...
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Še vedno pa ni jasno ali kateri od 2XX7 to podpira ali ne ?

In drugo ,kateri od recimo 25xx zagotovo podpira 3d,če sploh ? . In katere serije pa nasplošno sigurno podpirajo 3d . ?

lp
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Citat:
Uporabnik Brzkone pravi:
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Da ne bom odkrival tople vode me zanima, če kateri nuvi serije 2xx7 prikazuje 3d teren ali zgradbe?

2557 ne prikazuje nič od omenjenega.
Ali lahko "urediš", da bi prikazovalo vsaj 3D teren?

Če kateri od serije 2xx7 s hwid 1582 podpira potem bi se teoretično skoraj moralo dati omogočit, če niti en model od serije 2xx7 ne podpira potem pa žal ne bo šlo in to je razlog, da sprašujem, če kateri iz serije 2xx7 podpira 3d bajte ali teren.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Lahko pa da enostavno serija 2xxx enostavno nima noben aparat omogočeno ,aktivirano 3d. Lahko da drobovje je zmožno prikazovati 3d , ker pa nima Noben aktivirano kako sedaj ugotoviti ali je možno ali ne ??Verjetno nikakor....pa tudi kdo bo sedaj ubil en kup časa Za mogoče prazen nič...

Lp
 

nacek

Guru
13. okt 2012
2.815
504
113
samo je hrvaško

Promjena izgleda karte
1
Odaberite
Postavke
>
Karta i vozilo
>
Pregled karte
vožnje
.
2
Odaberite opciju:
•
Odaberite
Trasa gore
za prikaz karte u dvije dimenzije (2-
D) sa smjerom kretanja na vrhu.
•
Odaberite
Sjever gore
za prikaz karte u 2-D formatu sa
sjeverom na vrhu.
•
Odaberite
3D
za prikaz karte u tri dimenzije

Glasovna naredba
NAPOMENA:
Glasovna naredba nije dostupna za sve jezike ili
regije i možda neæe biti dostupna na svim modelima.
NAPOMENA:
Glasovno navođena navigacija u bučnoj okolini
možda neæe dati željene rezultate.
Glasovna naredba omoguæuje vam upravljanje uređajem
izgovaranjem riječi i naredbi. Izbornik glasovnih naredbi pruža
glasovne upite i popis dostupnih naredbi.
Postavljanje fraze za buđenje
Fraze za buđenje je riječ ili fraza koju možete izgovoriti za
aktivaciju glasovne naredbe. Zadana fraza za buđenje je
Glasovna naredba
.
SAVJET:
Moguænost slučajnog uključivanja glasovne naredbe
možete ukloniti korištenjem jake fraze za buđenje.
1
Odaberite
Aplikacije
>
Glasovna naredba
>
Prilagodi
frazu
.
2
Unesite novu frazu za buđenje.
Uređaj æe označiti jačinu fraze za buđenje nakon što je
unesete.
3
Odaberite
Gotovo
.


http://static.garmin.com/pumac/nuvi_24x7_25x7_OM_HR.pdf
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Lahko pa da enostavno serija 2xxx enostavno nima noben aparat omogočeno ,aktivirano 3d. Lahko da drobovje je zmožno prikazovati 3d , ker pa nima Noben aktivirano kako sedaj ugotoviti ali je možno ali ne ??Verjetno nikakor....pa tudi kdo bo sedaj ubil en kup časa Za mogoče prazen nič...

Lp

Najlažji način, da ugotoviš je, da pregledaš vse modele 2xx7, ki so na voljo, če kateri podpira in če ga najdeš, potem je 80% možnosti, da se tudi za nižje modele omogoči iste stvari, če niti en model v seriji ne podpira, potem ni variante omogočit.

Paketi za predelavo so nastali tako, da se je ubilo en kup časa in se ni vedelo kakšen bo rezultat, prečitaj vsaj prvo stran teme do katere imaš link na dnu tega posta.



Primer:
Nuvi 3790 prikazuje 3d stavbe in teren a 3760 jih ne prikazuje, ker sta obe napravi v isti seriji in uporabljata isti FW se da tudi na 3760 omogočit 3d.

Nuvi 1300 ni omogočal skoraj nič, a ker ima isti FW kot 1490, se je dalo omogočit vse funkcije najvišjega modela v seriji, ki je 1490.

Na 2xx7 lahko aktiviraš vse funkcije, a če te funkcije niso podprte v FW, ti jih ne bo prikazovalo kljub temu, da so aktivirane.

p.s.
Sem ti že kar nekajkrat svetoval, da malo preleti pripete teme in če bi jih, bi med njimi našel tudi tole temo: https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/1372225/an/0/page/0#1372225

kjer je v modrem opomba za modifikacijo in bi na ta način imel že nekaj odgovoro in ne bi rabil postavljat toliko vprašanj.
 

Brzkone

Pripravnik
24. sep 2013
49
2
8
Litija
Nekaj o 3D na garminovi spletni:
https://support.garmin.com/sup...000000000000%7D
Which Garmin automotive devices have 3D building view?
Email this Answer
Print this Answer
06/04/2013
Some Garmin automotive devices include a feature that displays buildings and landmarks in 3D on the map. This feature is only available on these devices:

nuvi 705 series
nuvi 3400 series
nuvi 3500 series
nuvi 3507 series
nuvi 3508 series
nuvi 3790
zumo 660/665
 

umetnik

Zelenc'
2. jun 2012
5
0
1
Celje
Zdravo vsem
Da ne odpiram nove teme nujno potrebujem slovenski text file gtt za garmin nuvi 2597, žal smo ga izbrisali.

Hvala.
 
Nazadnje urejeno:

Smer

Pripravnik
4. maj 2009
68
6
8
Kranj
Ko gledam podatke za Nüvi 2597, mi napiše: Različica zvočne programske opreme: Manjka. Ko sem šel na Garmin Express, mi odpre za instalacijo audio neke čudne datoteke: Audio TTS3 Mandarin Chinese; Taiwanese Mei-Jia; Taiwanese Ya-Ling in Thai. Ne vem ali izberem eno od teh, ali je pravo programsko opremo možno dobiti kje drugje. Posodobitev mi ne najde ničesar v zvezi s tem, imam pa instalirane vse nadgradnje. Brisal nisem nič, sem pa preiskal precejšen del foruma, pa o tej temi nisem našel ničesar.
Hvala za odgovor.