Nuvi serije 25xx 26xx 27xx

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Sem mu poslal navodil za tisto stransko vrstico, kjer si lahko nastavi več info, ampak še očitno ni imel časa naštudirat
smile-1.gif
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.559
6.162
113
Glede opisanega problema sem se zaenkrat pač sprijaznil s tem kar imam.
Opazil pa sem drugo stvar, ki me moti. Ker je moj službeni Garmin 2557 LMT, sem mislil, da mi karte redno nadgrajuje, vendar pa sem bil pred dobrim tednom v Bolgariji precej razočaran. V Bolgariji že kar nekaj časa pospešeno gradijo nove avtoceste in GARMIN temu zelo slabo sledi, saj sem se kar cca. 100km vozil po polju. Podobno je v Srbiji.
Pred odhodom na dopust sem s pašnikov potegnil Adria Route in v Garminu kreiral mapo MAP. V ta MAP sem potem naložil to AR, vendar mi ni delovalo. Na ta način sem že kar nekajkrat naredil in je bilo vse OK. Tokrat pa ne.
Kaj sem naredil narobe?
Če naložim najnovejše karte 2015, bo zadeva posodobljena tako kot je potrebno?
Za kaj potem LMT?

Lep pozdrav
 

Risto

Zelenc'
10. okt 2014
21
0
1
MB
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
V službi sem dobil nov Garmin Nuvi 2557 LMT. Na netu sem bral, da je v kompletu tudi antena TMC, vendar je v moji škatli ni. Je 100% TMC antena notri ali...?
Zanima me še nekaj, namreč predhodno sem uporabljal Nuvi 2455 in zdi se mi, da sem tam lahko spodnjo vrstico s podatki bolje nastavil. Pri 2455 sem imel nastavljeno hitrost, čas prihoda, nadmorska višina in mislim da še koliko daleč imam še do cilja. Tukaj, pri 2557 pa vsega tega ne morem nastaviti, ali pa sem mogoče nekaj spregledal. Je možno vse te podatke videti naenkrat pri 2557?


Jaz mam 2557 in isto je to mene motilo na začetku da eno piše a drugo je v realnost! Slabo leto mam to navigacijo in sem se dokaj navadil, antene dodatne pa ni samo to kaj je v polnilcu oziroma priključku za v avto!
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Novi zemljevid je že City Navigator Europe NTU in NT 2016.10 in če imaš LMT, jo lahko brezplačno posodobiš.
Pri novejših Nuvi-jih piratske karte ne delujejo (je malo bolj zahteven postopek odklepanja).
Pa posveti se tudi samim nastavitvam Nuvi-ja, jih je kar nekaj za boljše vodenje.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.559
6.162
113
Kako pa se karta posodobi? Mislil sem, da je to samodejno kot pri mobitelu
 
Nazadnje urejeno:

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.559
6.162
113
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
- Preneseš si garmin express in naložiš na Pc
- priklopiš tvojega nuvija in slediš navodilom
- to je to
wink-1.gif

Super, hvala lepa za info. Sem potegnil dol Garmin Expres in že nadgrajujem.
smile-1.gif

Me pa zanima kako ravnati, če želim naložiti AR. Kot sem že predhodno napisal, mi ni uspelo, ko sem ustvaril mapo MAP in notri naložil AR.
Je kakšen simpel postopek, drugače raje pustim pri miru?
smile-1.gif
 

raza

Pripravnik
19. jun 2011
206
23
18
Nima smisla nalagat AR, ker je zastarela. Ko ti posodobi CN na 2016,10 je to najnovejše, kar trenutno lahko dobiš.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.559
6.162
113
Sem zadevo nadgradil, me pa zanima, kdaj nadgrajujete svoje Garmine? Je ta nadgradnja možna večkrat letno ali...? Verjetno je objavljeno!?

Lep večer
 

Brzkone

Pripravnik
24. sep 2013
49
2
8
Litija
Citat:
Uporabnik Risto pravi:
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
V službi sem dobil nov Garmin Nuvi 2557 LMT. Na netu sem bral, da je v kompletu tudi antena TMC, vendar je v moji škatli ni. Je 100% TMC antena notri ali...?
Zanima me še nekaj, namreč predhodno sem uporabljal Nuvi 2455 in zdi se mi, da sem tam lahko spodnjo vrstico s podatki bolje nastavil. Pri 2455 sem imel nastavljeno hitrost, čas prihoda, nadmorska višina in mislim da še koliko daleč imam še do cilja. Tukaj, pri 2557 pa vsega tega ne morem nastaviti, ali pa sem mogoče nekaj spregledal. Je možno vse te podatke videti naenkrat pri 2557?


Jaz mam 2557 in isto je to mene motilo na začetku da eno piše a drugo je v realnost! Slabo leto mam to navigacijo in sem se dokaj navadil, antene dodatne pa ni samo to kaj je v polnilcu oziroma priključku za v avto!

Pozdravljeni!
Tudi sam sem nabavil/zamenjal stari za omenjeni 2557 LMT in prebral vsa možna navodila, ker vem, da se ponavadi malenkost razlikujejo v prikazovanju podatkov, in JA ima anteno, ki pa je "skrita" v samem polnilcu in deluje le, ko je priklopljeno v avtomobilu.
Kar je pa najvažnejše ima vse tisto kar želite tj, da vam prikazuje iskane podatke (višino, čas do cilja, km do cilja ...) vendar ne v spodnji vrstici, kot je bilo na nekaterih drugih garminih, temveč na desni, stranski vrstici. Do nje se pride s pritiskom treh črtic v desnem spodnjem robu nakar se odpre okence, ki sprašuje (ikone) kar vas zanima. Seveda je predhodno potrebno nastaviti, kaj naj to okence prikazuje. Vse je opisano v nastavitvah za garmin 2557 LMT le poiskati je potrebno, če ni v knjižici, ki je priložena pa je v samem garminu vse točno opisano. Pa tudi Google pomaga ... Slikca je za drugi garmin (52) vendar je podobno na 2557:

Tu je pa link do navodil v ANG. jeziku: http://goo.gl/TUOiUc

Lp,
cool-1.gif

2294988-nuvi-52lm-more-data.jpg
 

Priponke

  • 2294988-nuvi-52lm-more-data.jpg
    2294988-nuvi-52lm-more-data.jpg
    34,6 KB · Ogledi: 432

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.649
28
48
58
Horjul
Podatke potem lahko spreminjaš oz. dodajaš/odstranjuješ tudi tako, da držiš prst za določen del, ki ga bi rad zamenjal in se ti odpre padajoči menu in tam potem izbereš drug podatek za prikaz na zaslonu (tako mam na 3597).
 

Smer

Pripravnik
4. maj 2009
67
6
8
Kranj
Imam nüvi 2597 in s tem manjši problem, rešitve ne najdem v navodilih. Namreč, občasno imam za obiskati več naslovov po Sloveniji. Pot me zanese tako, da se eni naslovi ponavljajo, dodajati moram pa nove. Problem imam v tem, ker nimam pojma kako naj izbrišem posamezni naslov. Recimo, če imam vpisanih 5 različnih naslovov, ki jih moram obiskati, moram na naslednji poti obdržati 3, 2 pa moram izbrisati in vpisati nove. Na vse variante, ki sem jih preizkušal, 2 naslova, ki ju ne potrebujem, ne morem izbrisati, ampak moram izbrisati celo zgodovino (nedavno) in potem vpisati vse naslove na novo. Ali obstaja možnost, da izbrišem iz seznama nedavnih le tisti naslov, ki ga ne potrebujem več ostale pa obdržim, da mi jih ni treba vpisovati vedno znova? Nisem trgovec in nič ne prodajam, zato se ne bati, da bi prišel h komu težiti. Hvala lepa za odgovor.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Zakaj sploh gledaš nedavno zgodovino?

Vse naslove, ki jih rabiš shrani med priljubljene, kjer jih potem lahko dodajaš in brišeš po želji.
 

tejc007

Pripravnik
6. jun 2008
451
2
18
Dobil garmin 2547 in posodobil mape. Sedaj pa imam problem, ker ko nastavim pot mi cilj zgreši za cel km (1000 - 1500m). Moram kaj nastavit ali posodobit?
 

tejc007

Pripravnik
6. jun 2008
451
2
18
Sem bil z njo dosti na soncu. Vodenje deluje normalno, potem pa cilj zgreši za 1km. To pa včasih ni fino ker zapelješ 3 ulice narobe v enosmerno recimo...