Novo pri Telemachu II.

yohnnyb89

Pripravnik
17. dec 2019
131
6
18
Sledeči Samsungi so sedaj na novo uradno podprti za Telemach VoLTE:

Samsung Galaxy S10+
Samsung Galaxy S10
Samsung Galaxy S10e

Storitev lahko brezplačno aktivirate na paketih Še Več in Največ s sporočilom SMS z vsebino VOLTE VKLOP, poslanim na 7070.

Seveda telefon prej nadgradite na najnovejši firmware. ;)

Je morda Note 10+ tudi predviden za VoLTE? Ker se cisto ne razumem v te stvari glede VoLTEja me zanima ko po tv ju toliko oglasajo da ima Telemach najbolse mobilno omrezje kako to da Telekom podpira tako veliko aparatov za VoLTE Telemach pa ne? Sem pa preprican da Telekom zlahka poje Telemach glede kakovosti mobilnega omrezja ker sam imam trenutno v mobitelu dve sim kartici eno Telemachovo in eno od Telekoma da primerjam kakovost signala in hitrost prenosa podatkov preko LTE omrezja in moj zakljucek je da je Telekom absolutni zmagovalec.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Ko bi bila hitrost prenosa sredi urbanega dobro pokritega centra edina metrika, ki jo je dotični provajder upošteval, bi bilo vse enostavneje. Pa ni.
 

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.056
-904
83
09. mar 2020.
Napovedana dela

nujno

Uporabnike mobilnih storitev obveščamo, da bo dne 10.3.2020, med 00:30 in 04:30 uro potekala nadgradnja na sistemih, zato bo prišlo do nedelovanja podatkovnega prenosa v mednarodnem gostovanju. Zahvaljujemo se za razumevanje. Telemach
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
Zaposleni pri Telemachu, lepo prosim odstranite studente akviziterje, ki hodijo od vrat do vrat med epidemijo coronavirusa! Pravkar v MB. To ni resno no, ogromno starejsih je v bloku; mogoce tem mladim studentom ne bo nic in ne bodo hudo zboleli, ampak bodo pa veselo nosili okoli. Sem poklical na Telemach; kjer so rekli naj javim na reklamacije@...

đizs.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Breyton

Majstr
2. avg 2007
1.438
100
63
40
Malo tu,malo tam :)
[ODKLEPAMO DODATNE PROGRAME]
Z vami smo v lepih in težkih časih, zato vam do 4. maja odklepamo dodatne programe z najrazličnejšo vsebino. Čakajo pa vas tudi vsebine v Video klubu, zato se sprostite in nasmejte ob najljubših vsebinah ter ostanite na varnem.

Več http://bit.ly/38IHu6x
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.253
113
A Telemach omrežje je klecnilo? Že cel dan ven meče, pri nekaterih moram po 10x poskusit da vzpostavim linijo. Najboljše omrežje v Sloveniji? :valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: tovarishch

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Znotraj omrežja mi klici delujejo brez problema.
Preobremenjene so predvsem povezave med operaterji.

Računajte, da se je število klicev podvojilo glede na "normalen" delovni ponedeljek teden dni nazaj.

Tudi data promet je seveda eksplodiral. Skratka ne pričakujte od operaterjev nivojev storitev, kot na "normalen" dan. Ker prihodnji dnevi in tedni, pač niso več normalni.

Čim več uporabljajte domači WiFi, pa ne za vleko terabajtov torentov.

Tudi Microsoft Teams, Skype in druge internetne konferenčne zadeve štrikajo danes. Preobremenjene so IP povezave po Sloveniji in Evropi, preobremenjeni so sami strežniki ponudnikov storitev.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Verjetno je večji problem tam, kjer ni drugih opcij za net. Pri nas ni tako grozno:
IMG_1849.PNG


Ampak smo na srečo itak primarno na fibru, ki še vedno leti, tako kot je treba:
Screenshot 2020-03-16 at 11.19.06.png

Pa tudi večino komunikacije imam na srečo preko Slacka, Webexa, Jabberja itd. Je pa problem, ker (pričakovano) tudi nekatere storitve kolcajo. Zjutraj bi moral met sestanek preko Cisco Webexa, ampak je sral nonstop, smo se na koncu premaknili na Slack, ki zaenkrat dela BP.

Bi pa VoWiFi bi prišel prav :p
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
To vrjamem, bi pa vrjetno pomagalo pri razbremenitvi omrežja.

Sicer pa povsod padajo rekordi te dni, SIX je šel prvič čez 100Gb/s prometa, če se ne motim, DE-CIX čez 9Tb/s,... Je pa nekatere storitve lažje/ceneje predimenzionirat kot druge.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Pomagalo bi, če bi vsi operaterji šli na IP interconnect prek SIP.
Tako, pa je še vedno veliko glav v Sloveniji zaljubljenih v stari TDM. To širit je pa seveda težje in dražje.

Morda bo pa ta kriza počasi povod za premik ...
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.649
147
63
Je še kdo opazil razločno poslabšan zvok pri klicu znotraj omrežja? Če pogledam v servisni meni telefona med klicem, se več ne vzpostavi AMR-WB kodek pač pa navaden AMR-NB.
Upam, da je to samo začasno?