Novo pri Telekom Slovenije III.

Schime

Guru
22. nov 2008
1.817
637
113
Jaz si razlagam, da daš teh 1,5€ pa potem lahko na 5 napravah uporabljaš.
Sicer ne vem zakaj bi rabil za druge naprave, če je že sedaj neo app? Je ta potem drugačen in kaj več omogoča.
Je pa kot sem že napisal polovičarsko, da ne moreš gledati vsek kanalov, ki imaš naročene. Sem šel gledat in teh sicer ni tako veliko (vsaj tiste, ki jih sam gledam) a vseeno.
 

jozo

Fizikalc
29. sep 2007
454
28
28
Sodišinci
Glede na to da nas ima kar nekaj vključeno 5G omrežje me zanima če ima kdo kakšen info, če se bo po 1.1.2021 začela obračunavati naročnina ali bodo podaljšali brezplačno obdobje? Če bodo začeli zaračunavati 6 evrov mislim da nas bo večina izklopila 5G. Vsaj za sebe vem da bom.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com

Odločili so se, da bodo do nje upravičeni naročniki enega od paketov NEO v obliki opcije za dodatnih 1,49 € mesečno – z omejitvijo delovanja znotraj istega omrežja. Lahko jo boste uporabljali na drugih televizorjih ob upoštevanju omejitve do 5 naprav, na katerih lahko aplikacija sočasno deluje. Mednje sodijo pametni mobiteli in tablični računalniki s sistemom Android ali iOS in izbrani pametni televizorji.

Čeprav aplikacije zaenkrat ne boste mogli uporabljati na televizorju v počitniški hišici, ima še vedno veliko uporabno vrednost. Za drugi ali celo tretji domači televizor vam ne bo treba naročati TV-komunikatorja NEO Smartbox, če je ta namreč opremljen z operacijskim sistemom Android TV, bo za vas morda povsem dovolj NEO TV Lite. NEO TV Lite je tudi logičen razvojni korak in obenem širjenje okolja pametnega življenja NEO, ki ga Telekom Slovenije razvija v okviru storitve NEO. Saj veste – več je dostopov do vsebin, bolje je za uporabnika.
Mislim, da je dobra ponudba.
 
Nazadnje urejeno:

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
528
82
28
In pol ugotoviš da ne moreš vseh vsebin gleda tako kot na NEO smartboxu. Ker so pač niso na voljo.

Kaj pa če TV nima te možnosti. A bi pomagal Google adapter Chromecast

Ker na TV mi ne najde te aplikacije.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Chromecast with Google TV je samo 1 novejša različica Android TV-ja. Moral bi delovati, razen če niso naredili aplikacije za najnovejši Android TV.

Včasih bi pomislil, da ljudje gledajo samo TV.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.817
637
113
Iz vidika, da ni potrebe po boxu na vsakem tv je po malo razmisleka ok zadeva. Namesto 30€+ naročnina daš 1,5€ na mesec za če si prav predstavljam do 5 tvjev. Je pa res odvisno a kak kanal,ki ga gledaš ni na voljo. Pa odvisno je tudi kako deluje. Vemo, da ima telekom pri uvajanju novitet kar težave. Sam sem sedaj šel na ta neo box in zaenkrat nimam pripomb. Tudi dalinec od tvja dela ok in ga lahko normalno uporabljam za izbiranje kanalov s številkami.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.339
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Iz vidika, da ni potrebe po boxu na vsakem tv je po malo razmisleka ok zadeva. Namesto 30€+ naročnina daš 1,5€ na mesec za če si prav predstavljam do 5 tvjev.


Tole razmisljanje ne vem ce bo drzalo... Za to, da si aktiviras apliakcijo za 1,49€ mesecno, moras ze prej imeti sklenjen nek TV paket... ki ga vseeno placujes :D ... Strosek 1,49€ je torej dodatno k narocnini... edino ce imas TVjev v hisi, ni potrebe po dodatnih Neo boxih, ki stanjo nekaj vec kot aplikacija (2,90€ mesecno) ...


https___www_telekom_si_ceniki__pdf_2_Redni_20cenik_televizija_pdf.png



Vsi_ceniki_-_Pomoč_in_podpora_-_Telekom_Slovenije.png
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.817
637
113
Tole razmisljanje ne vem ce bo drzalo... Za to, da si aktiviras apliakcijo za 1,49€ mesecno, moras ze prej imeti sklenjen nek TV paket... ki ga vseeno placujes :D ... Strosek 1,49€ je torej dodatno k narocnini... edino ce imas TVjev v hisi, ni potrebe po dodatnih Neo boxih, ki stanjo nekaj vec kot aplikacija (2,90€ mesecno) ...


Poglej priponko 39330


Poglej priponko 39331
Ja moraš imeti naročnino to vem. Samo, kot sem napisal, imaš potem lahko strošek samo 1,5€/mesec, da imaš dostop do vsebin na drugih tv-jih. Recimo, če imaš 3 tvje za prvega dobiš box pri naročnini (za katerga plačaš 30€ ali pa se recimo vežeš in ga dobiš zastonj). Ostali strošek za 2tvja je samo 1,5€/mesec. Sedaj si moral recimo za dva tvja vzeti še 2 boxa (60€) in zraven plačevati še mesečno naročnino za box (mislim, da tam 3€ mesec x2). Torej privarčuješ pri boxih in mesečni naročnini. Seveda pa moraš imeti android tv ali pa verjetno kak android box (če tv nima opcije). Več imaš tvjev več prišparaš, če je res, da za 1,5€ lahko na 5 napravah gledaš. Omejitev pa je, če na NEO lite ni programov, ki jih drugače gledaš. Pa seveda, če ok dela. :)
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.817
637
113
Aja pa verjetno NEO lite potem prenos jemlje od celotne naročene hitrosti neta. Verjetno ni tako kot klasika, kjer se ti ne pozna na hitrosti povezave (govorim za optiko). Čeprav, če imaš 100Mb/s ali 350M/s ni to tak problem.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.817
637
113
Predvidevam, da app deluje samo na istem IP-ju, kot pri T-2 TV appu?

Čeprav aplikacije zaenkrat ne boste mogli uporabljati na televizorju v počitniški hišici, ima še vedno veliko uporabno vrednost. Za drugi ali celo tretji domači televizor vam ne bo treba naročati TV-komunikatorja NEO Smartbox, če je ta namreč opremljen z operacijskim sistemom Android TV, bo za vas morda povsem dovolj NEO TV Lite. NEO TV Lite je tudi logičen razvojni korak in obenem širjenje okolja pametnega življenja NEO, ki ga Telekom Slovenije razvija v okviru storitve NEO. Saj veste – več je dostopov do vsebin, bolje je za uporabnika.

Po tem zapisu ne. Zdaj ne vem pa ali bi se dalo kaj ščarati preko vpn ali česa drugega.
 

ales74

Fizikalc
3. nov 2012
471
37
28
okolica MB

Schime

Guru
22. nov 2008
1.817
637
113
Vem, da rabijo net za delovanje. Samo pri boxu, če seveda linija omogoča, grejo podatki za tv izven naročene pasovne širine za internet.
Saj mogoče je bilo vprašanje neumestno ampak ja dodaten recimo minus je, da tukaj v vsakem primeru gre prenos iz skupne pasovne širine za internet.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.026
314
83
Goriska
Vem, da rabijo net za delovanje. Samo pri boxu, če seveda linija omogoča, grejo podatki za tv izven naročene pasovne širine za internet.
Saj mogoče je bilo vprašanje neumestno ampak ja dodaten recimo minus je, da tukaj v vsakem primeru gre prenos iz skupne pasovne širine za internet.

To ne bo drzalo, pri nas smo na bakru in box “odzira” internet...
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.817
637
113
To je bila vedno zgodba ali ja ali ne. Sam sem, dokler sem bil na bakru, imel vedno tako nizko hitrost, da se na to niti nisem oziral.
Potem pa recimo samo optika.
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20