Novo pri Telekom Slovenije III.

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.275
122
63
To je mala skrivnost, ki je nekako še ne uspem izvleči iz Telekomove tehnične pomoči. Če sem prav razumel, ko sem nazadnje klical na 080, potrebuješ Neo box za registracijo, ker se na neotu pokaže tista koda, ki jo T2 in Telemach pokažena na servisnih straneh. Potem pa po moje ni ovir, naj bi stvar delala tudi pri ugasnejenem neotu. Če ne drugače, bom to v živo videl čez nekaj dni, ko grem zmontirat to čudo :).

Jernej
 
  • Všeč mi je
Reactions: smoukar

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.096
2.448
113
Po izkušnjah nekaterih dela par dni, potem pa neha delati. Načeloma bi moral delati, če bi imel VPN v lastno omrežje. Recimo U92 modemi ponujajo možnost Wireguard VPNa.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.024
313
83
Goriska
Drži. Razen za naročnike njihove ločene TV storitve, ki jo tržijo izven trojčkov, gledaš pa v isti aplikaciji.

Ja, kot ima recimo telemach mislim da edini v ponudbi “instant tv” in lahko uporabljas po celi Slovenijo, se vseeno pa to ne velja za EU ter ves ostali svet (pac vem ker sem se zanimal, ker bi imel na Tajksem kjer imamo drugi dom tudi “nase” progreame), resil sem potem s Kodijem, vendar vseeno ni to to.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.096
2.448
113
Telemachov EON BOX dela povsod v EU (ne smeš pa uporabljati tega izven domačega priključka večino časa). Če imaš v Sloveniji in na Tajskem solidno hitrost interneta lahko sicer vmes postaviš VPN strežnik na Slovenski priključek in BOX enostavno odneseš na Tajsko. Box sploh ne bo vedel, da ni v Sloveniji. Zadevo se da lepo uredit z dvema Mikrotikoma, ki skrbita za stalni VPN.

Opcija številka 2, namesto Telemachovega BOXA na Tajskem uporabiš Chromecast TV z EON aplikacijo in Wireguard VPN.

Eventuelno težavo bi sicer lahko predstavljal odzivni čas, sedaj sem preizkusil speedtest na stežnik na neki Tajski univerzi in je PING 200 ms.
 

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.057
-900
83
zino
Da na mesec, polnjenje predplačniškega paketa zakupljenih enot. Če imaš pa premalo GB za internet pa ti še naročniki pošljejo GB, pa je super.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.275
122
63
in kaj če ne polniš, kaj se zgodi?
Pri mobiju imaš na voljo kar nekaj stvari, ki so dokaj uporabne. Če rabiš samo sim kartico za dosegljivost, potem aktiviraš kartico, naložiš gor dobroimetje npr 20 evrov in aktiviraš samodejno podaljševanje. To vzame 1,52 eur vsake tri mesece, dokler je na računu denar.

Če kličeš oziroma uporabljaš za podatke, potem pa takole:

1. aktiviraš mini mobi za 4evre na mesec s samodejnim podaljševanjem
2. aktiviraš čvekaj mobi za 7,95 eur na mesec s samodejnim podajševanjem

V obeh primerih se vsakih 30 dni na novo naloži ustrezno število enot (400MB + 400 minut klicev ali SMS/MMS pri cenejšem in ustrezno več pri dražjem, pa pri zadnjem je še akcija in dobiš še več).


Poleg tega lahko podatke vsakega prvega tudi podariš iz ustrezne mobitel naročnine (recimo 20GB) in potem najprej kuri podatke iz tega, šele potem tiste zakupljene

Ko zmanjka enih enot, druge še vedno delujejo. Če ti po poteku 30 dni na telefonu še ostanejo enote in ti uspešno reaktivira nov mini mobi, se enote prenesejo in prištejejo k novim. Če ti tako ostane 300 enot za klice in sporočila, imaš potem 700 enot za naslednje dni in tako naprej. Če pa enkrat fališ in ne more obnovitti, potem si pač spet na nuli...

Pa nastaviš si limit prenosa podatkov na 1EUR (manj ne gre), tako da tudi če ti prekuri podatke, vzame iz tvojega (predvidevam da z vsaj 20 evri naloženega) računa zgolj 1EUR in ne pokuri vsega!

Pa paket lahko obnoviš tudi pred pretekom 30 dni!

Za polnjenje pa počakaš na akcijo Špar in potem kupiš recimo 2 vrednotnici po 10 EUR in ko ju naložiš na telefon, imaš 40 evrov dobroimetja.

Aha, če imaš mobi kartico zgolj za podatke, je lahko račun tudi pretečen (do 3 mesece) in še vedno dela na podarjene podatke. Tako da tukaj teoretično lahko naložiš 2 evra vsake 6 mesecev :).

To je pa to.

Jernej
 
  • Ljubezen
Reactions: zino

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
hvala za tele informacije , sploh nisem vedel. otroka imata mobi in se bo dalo uporabit.
še enkrat, hvala.