Novo pri Telekom Slovenije III.

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
937
90
28
Ljubljana
Imam Oneplus 9 Pro - necertificiran na Telekomu in mi "zaenkrat" deluje VoWifi, čeprav so rekli, da ne bo, VoLTE in 5G pa ne delujeta.
Sem pa imel na Bobu isto težavo z VoLTE - neznani klicatelj.
 

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.051
282
83
Imam Oneplus 9 Pro - necertificiran na Telekomu in mi "zaenkrat" deluje VoWifi, čeprav so rekli, da ne bo, VoLTE in 5G pa ne delujeta.
Sem pa imel na Bobu isto težavo z VoLTE - neznani klicatelj.

V kakšnem primeru ne dela 5G ? saj če je za eu , potem ima taprave frekvence, pa se mora povezati . Ali ste uporabljali pri kakšnem drugem operaterju volte, ste dali reset telefona preden ste dali sim od telekom not ? Za volte pa se ve, če je prikaz Volte v meniju telefona (nastavitve, mobilna omrežja) pošlješ sms, daš restart in dela saj pri Telekomu je tako.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
No saj tudi na Xiaomi MI10 dela VOLTE, samo piše neznan klicatelj. VOWIFI pa ne dela. Tudi ostali imajo s tem modelom načeloma težave, ampak nekaterim celo deluje, le da nihče ne piše kakšen ROM ima gor.
 

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.051
282
83
Spar mobi akcija
1629716389647.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: Numy in urby20

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
937
90
28
Ljubljana
V kakšnem primeru ne dela 5G ? saj če je za eu , potem ima taprave frekvence, pa se mora povezati . Ali ste uporabljali pri kakšnem drugem operaterju volte, ste dali reset telefona preden ste dali sim od telekom not ? Za volte pa se ve, če je prikaz Volte v meniju telefona (nastavitve, mobilna omrežja) pošlješ sms, daš restart in dela saj pri Telekomu je tako.
Se opravičujem, ker sem malo pozen z odgovorom.
5G je trenutno še v "alpha" stanju. Zadeva je nestandardna in bo trajalo še nekaj časa, da bo zadeva delovala tako kot 4G - outofthebox. Trenutno operaterji "spuščajo" v "testno" omrežje, le aparate katere so stestirali in jih dovolili v uporabo. Seveda s tem tudi "silijo" uporabnikom le kakšne Apple, Samsunge Xiaomije in Huawei. Bom počakal na "standardno" rešitev. :)
Zelo podobno je z VoLTEjem. Že na Bobu sem imel težavo z uporabo te funkcijo na Oneplus, čeprav jih ima A1 v ponudbi. Najprej so mi vključili VoLTE za mojo telefonsko številko, nakar sem javil zgornjo napako - Neznan klicatelj. Prijavil sem napako na HD, nakar so odpisali, da VoLTE za moj aparat ni na voljo. Zanimivo, da imamo doma na BoBu še Samsunga, 1x A50 in A51 in na nobenem še ne deluje ta funkcija, čeprav sem dobil že n SMSov, da je funkcija vklopljena in da naj le ponovno zaženem aparat. No, ne dela.
Sem pa trenutno na Telekomu zadovoljen s funkcijo VoWIFI, saj imam na oddaljeni lokaciji sedaj na voljo le wifi in tako lahko dokaj normalno opravljam klice, kjer ni mobilnega signala. Zaenkrat deluje, čeprav na mojem aparatu naj ne bi. Držim prste, da tako ostane.
 

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.051
282
83
ok, hvala za povraten info. Samsung A50 in A51 katero regijo FW imate ? imate SIO ? , ker A51 ima bratranec in na A1 lepo dela volte , kar mislim da bi moralo tudi na A50
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.035
2.356
113
Je kdo testiral, pri Telekomu opcijo HR-INTERNET 20GB za en mesec z avtomatskim podaljšanjem? Danes sem klical na info in tam pravijo, da tudi za to velja princip pravične uporabe, kar mi ni ravno logično. Kaj ti recimo koristi ta opcija, če ti po recimo enem ali dveh mescih pričnejo računati pribitke?
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.120
287
83
Je kdo testiral, pri Telekomu opcijo HR-INTERNET 20GB za en mesec z avtomatskim podaljšanjem? Danes sem klical na info in tam pravijo, da tudi za to velja princip pravične uporabe, kar mi ni ravno logično. Kaj ti recimo koristi ta opcija, če ti po recimo enem ali dveh mescih pričnejo računati pribitke?
ja, zajebi z pravili. Imam veljavno simka simpo, nalozeno 540 kun plus en bon za 30 kun. pokrit racun se za celo sezono. stevilka uporabljena samo za net . prodam za 40€ ce koga zanima
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
Ko sem nabavljal sim kartico za € ma je na koncu stala 4,5 eur s poštnino. Vseeno bistveno manj kot, da plačam 1 eur v trgovini in izgubim uro zaradi čakanja v vrsti. Pa še bencin za na drug konec mesta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20