[novica] Povožen otrok - kdo je kriv?

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
In najbrž bodo mrtvemu zaračunali kazen?
bonk.gif


ali pa bo naš pravni sistem obremenil dediče za vseh 5 mrtvih Romunov?

roza.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik lovelove pravi:

logične zadeve ti niso jasne.....



potem takem ti ne morem nič razložiti.....




Jaz bi bila zelo previdna pri trditvah, komu kaj ni jasno.



Zakaj je kriv eden, če je pa očitno (se opravičujem, tamara) predpise kršil tudi drugi?



Zakaj potem sploh imamo predpise o hitrostih, če pa itak nikoli nisi kriv, če jih kršiš (pogoj seveda je, da kršiš samo predpise o hitrosti)?



(pa upoštevaj, da imamo primer, ko sta oba v motornem vozilu in ni bilo znakov, da utegne nekdo pred menoj obračati vozilo)



Se veselim logične razlage...
tongue-1.gif




Edit - vidim, da si obrnil svojo logiko.
d055.gif


Hecno. Ker baje si mi očital, da jaz ne znam logično razmišljat.
tongue-1.gif


BTW - s tvojim popravljenim logičnim razmišljanjem se pa strinjam.
 
Nazadnje urejeno:

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
..ksz...

Da nadaljujemo s pravnimi razlagami...

Kdo je kriv, če se npr. izkaže, da je avto tistega romuna "pravokotno odletel" zato, ker je bila na cesti ovira?
Kaj pa, če se izkaže, da je zavil zato, ker ga je zadela kap?
Kakšno je tukaj razmerje med objektivno odgovornostjo in krivdo?

Recimo, da tista LJ nista naredila nič narobe (hitrost v okviru omejitev, itd).

Kdaj se zmigne z rameni in se reče, da je to pač bilo splet nesrečnih okoliščin?
Ali se vedno nekoga najde?

(kmečka pamet sicer pravi marsikaj, ampak fajn je to slišati na bolj pravniški način).
 

lovelove

lovelove
23. jul 2007
2.788
0
36
115
zravn komšije
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
..ksz...


Kdo je kriv, če se npr. izkaže, da je avto tistega romuna "pravokotno odletel" zato, ker je bila na cesti ovira?

kriv DARS oz podjetje za vzdrževanje avtocest (če je ovira posledica storitev ali opustitev teh dveh pravnih subjektov)
(lahko tudi kazensko, če so posledice hude, kot v tem primeru?

če je kriv za oviro kdo drug, potem odgovarja ta drugi....
 

lovelove

lovelove
23. jul 2007
2.788
0
36
115
zravn komšije
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
..ksz...

Kaj pa, če se izkaže, da je zavil zato, ker ga je zadela kap?
Kakšno je tukaj razmerje med objektivno odgovornostjo in krivdo?

ne bo odgovarjal kazensko, bo pa odškodninsko (zavarovalnica, ker gre za AO zav., ki je obvezno po zakonu)
 

lovelove

lovelove
23. jul 2007
2.788
0
36
115
zravn komšije
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Kdaj se zmigne z rameni in se reče, da je to pač bilo splet nesrečnih okoliščin?
Ali se vedno nekoga najde?

lahko se zgodi splet okoliščin..... npr oba zadane kap in se zaletita.... potem gre za naključje in oba krijeta vsaksvojo škodo razen če bi pravičnost zahtevala drugače (npr. zaletita se kamion in fičo---- na kanionu le odbijač, fičo pa totalka, potem bo kamionar plačal več kot le svojo škodo)

evo, to je to.... približno.....

pivo ne pijem......
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Pa nekak ne štekam logike - enkrat si kriv, drugič nisi?
confused-1.gif
Od česa je to odvisno? Od tega, koga zbiješ na drugi strani? Če otroka, premierovega sinčka, direktorja firme - si kriv ti. Če bi pa tale isti sprehod slučajno naredil kakšen kmet (ker je šel po grablje na njivo, ki je na drugi strani ceste) - pa on?

.
Pred leti sem bil udeležen v naletu. Pred mano se je zgodila prometna nesreča, jaz pa sem prepozno zaviral in priletel v zadnjega. Vozil sem po omejitvah. Je bla manjša materialna škoda. In sem bil kriv in plačal kazen, ker nisem pravočasno ustavil.

Ko pa gledam prometno na dolenjki, kjer je umrlo 7 ljudi, je bilo pa popolnoma isto, ampak tu so za smrti obsodili voznika kombija, ki je povzročil trčenje med tovornjakom in kombijem. Zakaj tu za smrti niso krivi tisti, ki se niso držali varnostne razdalje? Mogoče zato, ker so umrli in jim ni mogoče zaračunat?
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.