Novi Tucson

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Praviš, da imaš astro in v istem sestavku, da suve po prostornosti ščije vsak karavan. Ja fak da je bolj prostorna od pol metra krajše moke. Primerjaj jo s suvom približno enake velikosti, pa boš videl, da je astra en mali pičipoki po prostornosti.

P.S. tudi sam imam karavansko astro za zraven suva in da, imam suv zaradi prostornosti. Pa zato, da pripleza tja kamor astra ni več mogla.
Ne Herman. Primerjam cenovno podobne avte. 4,7m dolg SUV ne vem če ga najdeš pod 40 jurjev. Mokka in Astra sta pa tam tam. Čeprav vem da je foter dal za Mokko celo več kot jaz za Astro. Pa ima Astra malenkost več dodatne opreme, motorja pa sta enaka.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
Ja, se strinjam. Suvi se dobro prodajajo zato lahko navijajo cene. Moka na osnovi corse za ceno astre je itak zmaga za proizvajalca.

Jaz sem sicer dal za svojega 4.7m dolgega suva 30 jurjev, pa ko se odpoveš stvarem, ki so glede na astro "viška" npr. 4x4, motorizacija, menjalnik in kak kos opreme, razlika sploh ni tako velika. Kubik prostora je bil pa na koncu zagotovo cenejši pri suvu :)
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Kaj pa je dobrega v tem rangu? Touran, mečka B, picasso?

V tem rangu je vse ene glih. V osnovi se jih kupuje za prostor, če se solidno pelje, še toliko bolje. Je pa res, da tisti, ki ima enoprostora, mu ga je žena izbrala oz. dodelila. Dodatki v smislu R-line in podobna navlaka je samo tolažba za nekoč moški ego. Jaz ga ne bi vozil. Karavan mi je kompromis, ko otroc zrastejo bo limuzinska oblika, če bo sploh še na voljo glede na trende.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
Meni osebno gre naj jetra, da praktično ni več 4x4 avtov v ljudskem rangu. Se pravi nekje v velikosti golfa in za nek normalen denar. Pa ne suvi, tipa vitara, ampak normalni nizki avti. Tak na hitro se spomnim samo na swifta rang nižje, vse ostalo je brez 4x4. Škoda da ni več oktavije in golfa v 4x4 verziji
Mercedes A in B recimo
pač rabljeno, če ni za novo.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
V tem rangu je vse ene glih. V osnovi se jih kupuje za prostor, če se solidno pelje, še toliko bolje. Je pa res, da tisti, ki ima enoprostora, mu ga je žena izbrala oz. dodelila. Dodatki v smislu R-line in podobna navlaka je samo tolažba za nekoč moški ego. Jaz ga ne bi vozil. Karavan mi je kompromis, ko otroc zrastejo bo limuzinska oblika, če bo sploh še na voljo glede na trende.

Meni ga ni določila žena, pač pa čista potreba. Ko imaš tri otroke, ki rabijo otroški sedež, pač z karavanom ne gre. Sem prevozil pol salonov po ljubljani, z sedeži v avtu in niti v take težkokategornike, kot je Mercedes E, ne grejo lepo zadaj trije sedeži. Tudi v od nekaterih tako hvaljenih SUV-jev ne gre, vsaj ne tako, da bi imel tri Isofixe (vsaj ne v rangu do ene 35k).

Tako da sem pač trenutno "bivši moški". :)

Glede prostora v SUV-ih, je pa tako, da res profitiraš samo, če sediš visoko in pokončno (kar si itak več ali manj prisiljen). Če si naštimaš sedež nižje in noge bolj stegnjene (kjer se da), potem začne zadaj hitro zmanjkovati prostora.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Generik in Najbolji

mr_

Guru
20. sep 2007
8.886
2.355
113
4x4 rang Golfa imas teslo 3 :)
Herman pa naklada, SUV ima zato da gre preko robnikov in gredic pred šolo.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.015
832
113
IbizaDriver: drzi. Isto mam 3 deca pa je vse res kar pises. Scenic II ma zadej vec prostora kot ga ima Toyota RAV4. To mi je smrkla prvo servirala ko smo sli prvic mal naokol z novim avtom. Sam jebiga, jst mam zdej to, zenska pa Scenica. Kak dec sem za koga mi cist dol visi...

Herman: mal po dolensko mi vleces :p
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
od suvov za 3 otroke je bolj malo na trgu. moja jajca, 5008, pol pa xc90, q7 pa discovery...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
Oprosti, ampak nabutan se pa ne bom nikjer vozu, to smo pa že pred desetletji nehal. Sicer pa je vse bolj zajebancija, ker tudi nabutam se ga ne ravno pogosto. Liter pri kosilu za naju z ženo pa včasih kar paše :)

Je pa tam gor suv nuja, ker po vsakem močnejšem dežju odplakne cesto... en del je trenutno tudi s suvom neprevozen, je treba naokrog.
 

Asdfghjik

Pripravnik
26. sep 2017
57
6
8
Suv je dosti bolj varen oziroma daje občutek varnosti kot pa da se voziš v neki jajcki, visoko sedenje je tudi prednost, vstop izstop, prostornost ter sedenje zadaj, seveda ne v smekerskih nemških suv, kjer z glavo butas v strop pri vsakem policaju, tudi prtljažnik je dosti velik, če odpreš zadnje sedeže je veliko prostora

Vozil novega tuscona in je bla vožnja všečna, 1.6 bencinar z 132 konji, poraba pod 7l solidna za tak avto
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.710
77
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Suv je dosti bolj varen oziroma daje občutek varnosti kot pa da se voziš v neki jajcki, visoko sedenje je tudi prednost, vstop izstop, prostornost ter sedenje zadaj, seveda ne v smekerskih nemških suv, kjer z glavo butas v strop pri vsakem policaju, tudi prtljažnik je dosti velik, če odpreš zadnje sedeže je veliko prostora

Vozil novega tuscona in je bla vožnja všečna, 1.6 bencinar z 132 konji, poraba pod 7l solidna za tak avto
SUV Tucson, 1.6 bencinar z 132 konji in poraba pod 7 litrov? Kako ti je pa to uspelo?
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Si ga peljal v kakšen klanec? 1.6 NA prejšnje generacije očitno. Motorizacija je LOL, za po mestu je še OK, ostalo pogreb.