Novi telefoni - Bolha

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Ma prijavlju te ne bo noben, ki ti je telefon prodal da so mu ga ukradli. Zna se pa zgodit da je telefon pridobljen z krajo indetitete. En gre do operaterja in na tretjo osebo sklene naročnino in vzame telefon, ki ga nato proda tebi. Ko to, ko prejme prvi račun ugotovi oseba, na katero je vzet telefon, prijavi policiji, policija pa prek IMEI številke pride do tebe.
Daj ti men malo bolj to razloži, ker jaz tega ne razumem, kako boš ti kar tako na lepe oči sklenil naročnino na tretjo osebo? :bonk:
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Podpišeš pogodbo in nanjo napišeš vse podatke z osebne ali jo še slikaš. Rešeno. Sem kupil že kar nekaj telefonov na ta način.

Pred skoraj 10imi leti sem prodal dva Ipada za 10% nižjo ceno, kot sem plačal zanju. S kupcema sem se dobil pred iStorom, sva šla noter, si je sam izbral željen model, sem plačal in je kar vzel iPad ter mi plačal 90% cene. Jaz sem bil pa tudi v plusu :p.
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
549
313
63
Model hitrega financiranja mi vzdrži pri tistih prodajalcih, ki prodajajo en telefon.
Kaj pa tisti, ki jih prodaja več? Nekaj telefonov, kupljenih pri istih ali različnih operaterjih, novi oz skoraj novi, skupaj z računom, ki jih prodaja naprej s 30+% popustom?

Tisti, ki je kupil enega, ga, če prodaja ne gre skozi, lahko uporablja sam, kaj pa ta s petimi?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Tukaj se mi poraja vprašanje, kako je s fake telefoni. Lahko se prodaja fake roba. Sedaj je gor en oglas za Galaxy Note 10+ za 700€z eno sliko in računom in en oglas brez slike za 700€
Poglejte, po koliko se v trgovinah prodajajo. V Kommdati recimo je 1000€. So pa oglasi, kot je že omenjeno iz vzhodnega dela države in mobilni operater Telemach ali A1.

In vedno pri vseh oglasih je največkrat vzhodni in severovzhodni del, pa ni važno, za kak oglas se gre. A to imajo kaj v krvi tole preprodajanje ipd.?
Nikjer drugje ni takega šmurglanja, kot v Celju, Mariboru in tamkajšnji okolici?
 
Nazadnje urejeno:

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.764
2.645
113
Daj ti men malo bolj to razloži, ker jaz tega ne razumem, kako boš ti kar tako na lepe oči sklenil naročnino na tretjo osebo? :bonk:

Ukraden oz izgublen osebni dokument, ponarejen dokument ali pa pri tem sodeluje tudi oseba od operaterja. Saj je bilo pred leti o tem govora tudi na Alterju, ko se je nekomu to zgodilo. Ampak ti si takrat najbrš še v planice sral.
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Ukraden oz izgublen osebni dokument, ponarejen dokument ali pa pri tem sodeluje tudi oseba od operaterja. Saj je bilo pred leti o tem govora tudi na Alterju, ko se je nekomu to zgodilo. Ampak ti si takrat najbrš še v planice sral.
Ajd ne nabijaj spet nekaj v prazno.
Če ne bi bil nepismen sploh ne bi take bedarije metel ven. Razumem da si malo bolj počasen samo daj preberi si še enkrat par postov nazaj pa pboš potem mogoče pokapiral.
Lahko se je to dogajalo pred leti ja danes je to nemogoče.
Samo ti to očitno ne veš, ker kaj šele, da bi sral, ti se še po jajcih nisi valal.
Hahaha, kdo to reče. Mulc usram pa poscan. A ti sploh veš kolk sem jaz star, ne veš zato ne nabijaj nekaj v prazno. To ste taki ja kot je bilo povedano v sosednji temi, me zanima če mi to upaš rečt v faco.:gorjaca:
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.764
2.645
113
In zakaj je to danes nemogoče? Rabiš osebne podatke in davčno št. in to je to. Ma glede na tvoje pisanje si verjetno en posran najstnik, pa mal tukaj za zabavo trolaš.
 
Nazadnje urejeno:

erikson

Guru
25. avg 2007
21.410
5.389
113
Pred leti se je večkrat zgodilo, da je kdo kupil telefon z vezavo na ukradene dokumente.

Tudi omejitve dveh telefonov na osebo naprimer Telemach ni vedno spoštoval.


»Vse mesečne račune sem plačeval redno, tudi do 2500 evrov na mesec za vse telefonske številke, telefone in porabo, celo vnaprej sem hodil spraševat in plačevat. Enkrat sem odšel v njihovo poslovalnico na Brnčičevo, da bi sklenil novo naročniško razmerje, saj sem želel nov telefon galaxy. Takšen pač sem, aparatov se hitro naveličam, ko mi je vodja poslovalnice rekel, da je nekdo iz avtorizacije opazil, da sem med letoma 2016 in 2018 sklenil 23 naročniških razmerij. Po internih pravilih bi lahko imel kot fizična oseba dve naročniški razmerji in še dve za fiksni telefon. Zato so mi rekli, da nas bodo blokirali, torej ne zato, ker ne bi plačevali računov, ampak ker imamo preveč naročniških razmerij. Znova sem šel osebno v poslovalnico, vprašal, koliko imam dolga za telefonske aparate. Vodja je rekel 13.000 evrov. Potegnil sem jih iz žepa in hotel vnaprej plačati vse obroke za telefone, a so bili vztrajni, da ne morem imeti več kot dveh računov,« nam je po telefonu iz pripora na Povšetovi pojasnil Abramov.

 
  • Wow
Reactions: navlixx

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.323
3.421
113
Ja toti je pa pravi poštenjak.

Lepo napiši kupoprodajno pogodbo, če si pa bolj posrane sorte pa še greš na upravno enoto identitete preverit.

Pa ga ni hudiča ki bi se potem izmaknil.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Gledam malo po Bolhi nove telefone in folk prodaja nove, še v originalni foliji zapakirane telefone po bolj dostopni ceni, kot so v trgovinah. Torej, če se odločim za tak telefon, na kaj moram paziti, da me kdo ne naj.ebe?
A ste že kupili telefon na tak način?

Kupil vsaj 20 telefonov preko bolhe (zase in za bližnje), vse na kuporodajno pogodbo. Nikoli težav. Če si sposran pač idi v trgovino po njega.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Mah komplicirate eni kjer ni treba, ce bos meni zacel mahat z nekimi pogodbami se bom usedel v avto in via drug kupec. Pogledas imei na skatli in racunu, zglihas in roka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino in jtfc

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ni tako simpl, pogodba je tipska, vsega 2min. Če nič ne skrivaš jo bova izpolnila sicer srečno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Saj ne da je ta pogodba neko vrhunsko varovalo, se pa z njo zaščitiš če pride res do kakšnega sranja, plus tega je nek filter saj večina goljufov zavrne to opcijo. Ti pa tekefon v vsakem primeru vzamejo stran če je predmet kaznivega dejanja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: blasfemik

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.029
314
83
Goriska
Saj ne da je ta pogodba neko vrhunsko varovalo, se pa z njo zaščitiš če pride res do kakšnega sranja, plus tega je nek filter saj večina goljufov zavrne to opcijo. Ti pa tekefon v vsakem primeru vzamejo stran če je predmet kaznivega dejanja.

Kaj ni tako, da moraš to pogodbo potem skupaj s prodajalcem še overiti pri notarju, da kaj velja, oz. če tega ne narediš in pride do česa si z njo lahko samo obrišeš rit?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Kaj ni tako, da moraš to pogodbo potem skupaj s prodajalcem še overiti pri notarju, da kaj velja, oz. če tega ne narediš in pride do česa si z njo lahko samo obrišeš rit?


Zdaj pa ze malo pretiravate... Na koncu bo treba se do predsednika drzave in bo moral se drzavni svet potrdit ali kaj :) ...

Kot ze receno... v vecini primerov je dovolj, da se izpolni tipska pogodba... oz. najvecrat ze samo to, da se omeni ... Itak tudi ce imas notarsko overjeno pogodbo... je overjen samo podpis... in ne vsebina pogodbe... Na sodisce s tem it je itak brezveze, ker bodo sluzili samo odvetniki, ti bos pa vmes ratal star, siv in .... preden se bo zadeva zakljucila...