Novi telefoni - Bolha

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Gledam malo po Bolhi nove telefone in folk prodaja nove, še v originalni foliji zapakirane telefone po bolj dostopni ceni, kot so v trgovinah. Torej, če se odločim za tak telefon, na kaj moram paziti, da me kdo ne naj.ebe?
A ste že kupili telefon na tak način?
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Tega, ki ga uporabljam sedaj (S10) sem kupil na tak način. Pozoren sem bil, da je bil zraven priložen račun z ujemajočo IMEI kodo. Po kratkem pogovoru s prodajalcem ga nisem imel za kakšnega mutibariča. Slikal sem tudi registrsko tablico avtomobila s katerim se je pripeljal. Ni pa to edini telefon, ki sem ga kupil na tak način. Zaenkrat (naj tako ostane) nimam slabe izkušnje.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.429
858
113
Po moje nimas kaj zgresiti.
vidis pa v kakem stanju je scena. Dejansko si na tak nacin vzamejo obrocno odplacevanje, aparat prodajo, denar pa zagonijo.
cez dve leti ponovno...
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.399
5.378
113
Za kakšen znesek pa je bil račun?

Težave bi lahko bile, če bi prodajalec naprimer telefon prijavil kot ukraden. Zato je smiselno shraniti / natisniti oglas.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ne gledam točno določen oglas. Recimo gledam telefone višjega cenovnega razreda in opažam, da je večina kupljena na Telemachu in vzhodno od Trojan...Maribor, Celje itd. zato pa tudi sprašujem, če je kaka fora, da se ne naj.ebem. Kako bi recimo iz shranjenega oglasa policaji ugotovili, da je tista oseba res prodajala ta telefon, če recimo prijavi telefon kot ukraden? Telefonsko zamenja in reče, da tiste v oglasu on nima, fotka pa je ponavadi samo ena...slika zapakirane škatle :rolleyes:
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.761
2.639
113
Ma prijavlju te ne bo noben, ki ti je telefon prodal da so mu ga ukradli. Zna se pa zgodit da je telefon pridobljen z krajo indetitete. En gre do operaterja in na tretjo osebo sklene naročnino in vzame telefon, ki ga nato proda tebi. Ko to, ko prejme prvi račun ugotovi oseba, na katero je vzet telefon, prijavi policiji, policija pa prek IMEI številke pride do tebe.
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Kaj s telefonom so mu ukradli še škatlo z vso opremo, polnilcem in računom ter garancijo.
No mal premislite kaj ven butnete.
Verjetno imaš tudi njegovo telefonsko preko katere se da brez problema ugotovit kdo je.
Ja ne škodi če si zapomniš ali kakorkoli slikaš avto oziroma tablice.
Taki telefoni večje vrednosti se kupujejo od prvega lastnika na katerega je pisan račun, kot že rečeno z ujemajočo IMEI kodo. Po možnosti novi original zapakirani.
Če prodajalec nima skritih namenov bo brez problema podpisal pogodbo, pokazal osebno itd.
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.519
267
113
dobr tud tudi mal butnes nepremisljeno.

z eno mobi telefonsko bojo zelo tezko ugotovili kdo je bil.

mobi cifre bi mogle bit nekako sestavljene drugace, da bi se takoj videlo da je mobi...
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Nč ne butnem, dobro vem kaj pišem. Nč bat, če je treba, ko vse povežejo se vse da ugotovit, nima tu veze "mobi". ;)
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.761
2.639
113
Nič vam ne pomaga slika najegovve tablice pa njegova mobitel številka. Če boš kupil telefon , ki je je bil pri operaterju kupljen na način kot sem opisal zgoraj ti ga bodo odvzeli, ti pa boš ostal brez denarja, saj ga boš od prevaranta, ki ti ga je prodal težko iztirjal nazaj.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Če sta ime in naslov na računu in osebni izkaznici ista, je težko prišlo do kraje identitete.
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
509
171
43
2018 sem kupil iphone x iz bolhe. Poklical sem tipa ki je prodajal novega za 850€. Lahko sem še zbiral barvo :). Ko sva se dobila za prevzem, mi je izročil nov telefon, kupljen pri BigBangu, v njihovi vrečki, z računom iz istega dne zjutraj za 1200€ in sicer plačilo na obroke. Pač način kreditiranja, čeprav verjetno ne najbolj ugoden. Sva pa se dobila na njegovem mestu zaposlitve, kar mi je malo omililo sume na nateg..
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
2018 sem kupil iphone x iz bolhe. Poklical sem tipa ki je prodajal novega za 850€. Lahko sem še zbiral barvo :). Ko sva se dobila za prevzem, mi je izročil nov telefon, kupljen pri BigBangu, v njihovi vrečki, z računom iz istega dne zjutraj za 1200€ in sicer plačilo na obroke. Pač način kreditiranja, čeprav verjetno ne najbolj ugoden. Sva pa se dobila na njegovem mestu zaposlitve, kar mi je malo omililo sume na nateg..
Normalen človek težko razume, da nekaj kupiš za 1200€ in takoj prodaš za 850€, ob tem pa kupcu ponujaš še IZBIRO BARVE!!! Naj me hudič, če tu zadaj ni neki nateg.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
509
171
43
Ja poanta je, da gre "kreditojemalec" telefon kupit šele ko ima kupca za naprej. In mu je vseeno kakšno barvo, velikost, velikost spomina vzame zate. Zdaj ali je zadaj kakšna fora, ali mogoče neplačevanje obrokov ne vem, ampak telefon imam še vedno. Me pa zanima, če je možno v kakšnem scenariju, da bi bilo potrebno (recimo zaradi neplačevanja) aparat vrnit? Ker dvomim, da si katerikoli prodajalec želi sprejeti nazaj rabljeno robo kot je telefon, če je kakšna druga varianta poplačila.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.266
5.822
113
pri taščici
na tak način sem tudi jaz prodajal mobitele dokler sem bil na m@ in njihovih paketih in dokler se je splačalo. Se pravi,na račun naročnine si dobil ugodno telefon katerega sem skesiral in najraje takoj z nekim pribitkom, takrat že znanemu kupcu izročil. Tudi kar v mobitel centru če je bilo možno. Zdaj sem pa na bobu in je treba telefone kupovati v tujini ali v prosti prodaji. Mogoče se pa se jaz kdaj pojavom kot kupec takega telefona. Ampak telefon za Jurja najbrž ne bom imel še nekaj časa v žepu.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ja poanta je, da gre "kreditojemalec" telefon kupit šele ko ima kupca za naprej. In mu je vseeno kakšno barvo, velikost, velikost spomina vzame zate. Zdaj ali je zadaj kakšna fora, ali mogoče neplačevanje obrokov ne vem, ampak telefon imam še vedno. Me pa zanima, če je možno v kakšnem scenariju, da bi bilo potrebno (recimo zaradi neplačevanja) aparat vrnit? Ker dvomim, da si katerikoli prodajalec želi sprejeti nazaj rabljeno robo kot je telefon, če je kakšna druga varianta poplačila.
Gotovo prodajalec ne more zahtevati telefona, saj ga kupec ni kupil na leasing, temveč ga lahko kupec kot lastnik še isti dan proda.
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Ja poanta je, da gre "kreditojemalec" telefon kupit šele ko ima kupca za naprej. In mu je vseeno kakšno barvo, velikost, velikost spomina vzame zate. Zdaj ali je zadaj kakšna fora, ali mogoče neplačevanje obrokov ne vem, ampak telefon imam še vedno. Me pa zanima, če je možno v kakšnem scenariju, da bi bilo potrebno (recimo zaradi neplačevanja) aparat vrnit? Ker dvomim, da si katerikoli prodajalec želi sprejeti nazaj rabljeno robo kot je telefon, če je kakšna druga varianta poplačila.
Mogoče imaš srečo, da nisi rabil servisa. Nekako najbolj logičen scenarij se mi zdi tale: na nek način uspejo posamezniki "uvoziti" telefone, ki so prišli iz vzhoda po tihotapskih poteh. Vrečke in računi so pri vsem tem še najmanjši problem in najmanjši strošek. Računica se jim vsekakor mora splačati, saj vendar niso Dedki Mrazi ali Božički. Ponudba novih telefonov na Bolhi je kar pestra.