Novi berlingo?

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.345
146
63
37
A pozna kdo koga z novim Rifterjem oz. Berlingom? Kako se kaj obnesejo asistence? Radarski tempomat v povezavi z avtomatom in lane assist?
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.345
146
63
37
A je tak da samo piska, a tudi popravlja volan? :)

Kako si na splošno zadovoljen z avtom? S katero opremo si ga vzel? Si vzel z zaloge ali po naročilu? Pri meni je bil sicer prvi plan malo rabljen Traveller, a se mi zdi Rifter L2 veliko bolj racionalna odločitev. :)
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Mogoče kdo ve, kje se da videt in probat 7 sedežev v kratki in dolgi izvedbi.
 
22. jul 2007
12.690
1.257
113
123
Imam ga že skoraj 2 leti 130KM/SHINE(19.800€) s stekleno streho, kateri bi se lahko tudi odpovedal ampak je bila pač zraven.
Zaenkrat po 45 000km nimam kašnih posebnih težav, poraba se giba okoli 6.2 -6.5 normalne vožnje, servise opravljam na dobrih 15.000, čeprav predpisujejo na 20.000.

Me pa motijo naslednje stvari pri njem, kot sem že opisal v eni temi;
- prevelik sredinski most - desno kolena se preveč drgne ob njega
- premali tank za gorivo 53 L disel - bencinski ima 60
- butasto mesto priklopa usb-ja na sredinskem zaslonu pri uporabi Android auta
- nima notranje osvetlitve predalov
- nima možnosti naklona na zadnjih sedežih – prejšnji Peugeot Partner Teepe imel
- vklopljeno po defoultu S&S in Line Assistenta in je potrebno ob vsakem prižigu avtomobila to izklapljati. Če se veliko voziš po ozkih lokalnih cestah zna biti to tečno, ker te pri vsakem ovinku popravlja-trese (pa nisem kakšen hud sekalec ovinkov)ne rečem za avtocesto, tam pa prav pride.
- cup holderji so edino dobri za kakšen Coffe Togo varijanto lončkov - preplitvi
- smo že leta 2020 in francozi še kar ne premorejo slovenskega jezika
Drugače avto je kot noč in dan proti staremu modelu, to mislim vožnjo in lego na cesti.
Tako suma sumarom sem zaenkrat zadovolhjen. z nijm.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.345
146
63
37
Se ne dobi. To mene še najbolj moti.

WeWatchingYou, hvala za informacije. Kako si sicer ti zadovoljen z lučmi? Ima kaj cornering light? Pri 308 z ledicam me moti to, da naravnost svetijo odlično, v serpentino greš pa ponoči na slepo.
 
22. jul 2007
12.690
1.257
113
123
Se ne dobi. To mene še najbolj moti.

WeWatchingYou, hvala za informacije. Kako si sicer ti zadovoljen z lučmi? Ima kaj cornering light? Pri 308 z ledicam me moti to, da naravnost svetijo odlično, v serpentino greš pa ponoči na slepo.
Ja na to sem pa čisto pozabil in bi lahko tudi dal minus - slabo svetijo, ker so tako trapasto/globoko umeščene v odbijač.
 
22. jul 2007
12.690
1.257
113
123
Pomoje so kar lepo 30 let za časom. Sicer bi se njihovi piarovci že pohvalili, tako pa omenjajo samo dnevne LED luči.

"with a new front bumper equipped with daytime running lights in LED technology"
Ja tele svečke od luči in pregloboko vgrajena luč v odbijač je res katastrofa, malo me sicer rešuje Osram z Nightbreakerjem :(
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.465
857
113
Tale članek je na istem nivoju kot je pri nas Avto Fokus, ko neke photoshope (ki so dostikrat daleč od realnosti) razglašajo kot ekskluzivno novost - samo pri njih. Plus cel kup neumnosti, ki jih spesnijo v tekstu.... :nigladek:

Če se ne motim, ima že faceliftan C3 serijsko polne led žaromete, tako da jih bo Berlingo s prihodom facelifta tudi najbrž dobil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Seba81

Corvette

Majstr
6. nov 2008
391
261
63
To bi pričakoval že pri prihodu prvega modela aktualne nove generacije, sploh glede na cenovni rang...