Novi berlingo?

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
ja, dobro, nepredelano meso in v zmerni količini... ne pa to kar in koliko jemo...
sicer izven debate, ampak, en steak domač dam galvo preč , da je bolj zdrav kot ne vem kaj iz trgovine, od solate do piščanca, amapk lej zadnje čase se eko fino sliši ijn glede hrtane in glede vožnje, ko pa začenjo razmišljati tisti, ki nimajo low IQ pa hitro ugotovijo, da zadeva ne pije vode
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
Vse bo luksuz postalo, da bomo zmanjšali potrošnjo... to kar sedaj trošimo je nad zmogljivostmi in to bo treba dojet, žal bomo šele zgrda to doumeli.

super ,povej zaposlenim, da imajo preveč plače, da bodo morali se sprijazniti z 40% manj , ker bodo ljujde morali manj trošit, vse ok a ne dokler ne začnemo rezati pri sebi, po drugi strani pa EU pridela 6% CO2 v svetovnem povprečju, se mi zdi, da se mora nekdo drug začeti igrati ekologa, žal ali pa na srečo
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Počasi se bo sčistilo, prvo potni stroški, potem cestninenje po prevoženem kilometru .
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.777
4.291
113
super ,povej zaposlenim, da imajo preveč plače, da bodo morali se sprijazniti z 40% manj , ker bodo ljujde morali manj trošit, vse ok a ne dokler ne začnemo rezati pri sebi, po drugi strani pa EU pridela 6% CO2 v svetovnem povprečju, se mi zdi, da se mora nekdo drug začeti igrati ekologa, žal ali pa na srečo
Svetovan populacija je 7,9miljarde, populacije Europe 450%, ja to je 6% in ja morali se bomo najprej mi prilagoditi ker v Europi nimamo plina, nafte itd.
Tudi vsi ostali potrošniki se bodo prilagodili, če ne prej, ko jim bo zmanjkalo resursov, ali pa ker jih bo (tudi nas) pođebala narava, zato je ključno da se prej prilagodiš in si pripravljen na to in ne da te "preseneti".

Verjamem da je težko doumet, da se način, preveč življenja ki smo ga poznali izteka, preveč nas je, preveč potrošimo, preveč svinjamo...

Isto kot da bi imeli avto, bi ga skoz gonili v rdečih obratih, pol bi bili pa presenečani, ko bi šla mašina v moški ali ženski organ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: mat

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
Svetovan populacija je 7,9miljarde, populacije Europe 450%, ja to je 6% in ja morali se bomo najprej mi prilagoditi ker v Europi nimamo plina, nafte itd.
Tudi vsi ostali potrošniki se bodo prilagodili, če ne prej, ko jim bo zmanjkalo resursov, ali pa ker jih bo (tudi nas) pođebala narava, zato je ključno da se prej prilagodiš in si pripravljen na to in ne da te "preseneti".

Verjamem da je težko doumet, da se način, preveč življenja ki smo ga poznali izteka, preveč nas je, preveč potrošimo, preveč svinjamo...

Isto kot da bi imeli avto, bi ga skoz gonili v rdečih obratih, pol bi bili pa presenečani, ko bi šla mašina v moški ali ženski organ...
da fakmodel, ok razumem, da se moramo prilagoditi,tudi se strinjam ampak ne ti streljati da v EU ni plina, nafte..., ni trenitno razlogov, da bi lačali ljudi, ki bi to potegnili ven, ampakj je tremntuno ceneje če to črnci za nas ven velečejo, kot pa recimo Bosanci(nimam proti nikomur nič), za to bom še enkrat rekel, evropa je edina trenutno na svetu , ki ometa pred svojim pragom kar se tiče co2, in jo ta ternutek to stane napredka , ki si ga tudi predstavljati ne moremo
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.777
4.291
113
da fakmodel, ok razumem, da se moramo prilagoditi,tudi se strinjam ampak ne ti streljati da v EU ni plina, nafte..., ni trenitno razlogov, da bi lačali ljudi, ki bi to potegnili ven, ampakj je tremntuno ceneje če to črnci za nas ven velečejo, kot pa recimo Bosanci(nimam proti nikomur nič), za to bom še enkrat rekel, evropa je edina trenutno na svetu , ki ometa pred svojim pragom kar se tiče co2, in jo ta ternutek to stane napredka , ki si ga tudi predstavljati ne moremo
Po tej tabeli "world map" še 0,5% svetovne zaloge nafte ni v Evropi... :rolleyes:
Svetovne zaloge nafte

In tudi če so, jo boš težko črpal, ker NIHČE noče imeti novih črpališč in rafinerij doma, poglej Srbijo kaj je bilo z rudnikom niklja.

Se ne strinjam čisto, mogoče zgleda da to stane napredka trenutno, ampak dolgoročno pa taki pritiski prinesejo rešitve,
ki imajo morda kratkoročno manj viden napredek kot dolgoročno...
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Saj to je tisto ,vsi bi vse novo kupli vsakoleto oni nam pa prodali čimprej. Samo mihče nebi da ma industrijo in kar potegne za sabo pred svoim.pragom.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.777
4.291
113
Se elektrarne ne. Vse so okolju skodljive
Samo zajle do hise, in vsaj 3x63A pancerke v hisi. Ker uporaba ekektrike je pa ful eko
Nihče ne bi nič imel zraven sebe, a imeli bi pa radi poceni energijo in od drugje...

Nočemo vodnih elektrarn, ker povzročajo hrup, nočemo vodnih elektrarn ker ker uničujejo reke, nočemo jedrskih elektrarn ker so lahko nevarne,
nočemo frackinga ker je škodljivo okolju,...

Utapljamo se v odpadkih (embalaža) ki da je poceni je iz najbolj cheap materialov katere se ne da ponovno uporabit in je edino potem sežig,
seveda nismo pripravljeni spremenit nakupovalnih navad, ampak sežigalnice za naše odpadke, pa ne bi imeli doma, naj imajo to "črnci ali pa bosanci"...

Egosistične riti smo, ki takoj jokamo, ko nam nekdo nekaj vzame...

Ta zgodba z fosilnimi gorivi se počasi ali hitro končuje in spremembe bodo konkretne, tudi meni ni všeč, da se bomo morali posloviti od takega načina življenja,
saj sem ga navajen in mi je všeč, ampak to je šele kaplja v morje in nekje je treba začeti.

p.s. pri nas v Evropi ne bomo črpali nafte z frackingom

;)
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.777
4.291
113
Saj to je tisto ,vsi bi vse novo kupli vsakoleto oni nam pa prodali čimprej. Samo mihče nebi da ma industrijo in kar potegne za sabo pred svoim.pragom.
Ampak tukaj je zelo veliko naše odgovornosti, ker sami palimo na potrošništvo, otroke sami zelo poučujemo kako morajo biti skrbni,
paziti na stvari, jim odrekamo da ne rabijo tega in tega, ko pa pride do nas samih, pa večinoma tehtamo, ali nam proračun dovoljuje
nakup nove dobrine ali ne...

Dvojnost v nas...

Fak, kolk je bilo 20 let nazaj vse bolj preprosto, se mi kolca po tistih časih...


Čez 10 let bomo ugotovili, da je Greta imela prav...
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.924
2.402
113
Od vsakega evra gre polovica Arabcem in špekulantom z nafto. Če ostala polovica ostane doma v Velenju, Krškem ali rekah, sploh ne bomo več opazili, da si priskledniki talajo ogromne količine denarja med seboj.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.921
5.091
113
EV Berlingo, domet od 200-250km. 5 prodanih na mesec :valjamse:

Tak EV pogon bi bil smiselen za C3, mogoče komercialni furgon Berlingo z osnovno opremo, za lokalne sp mojstre. Cvek v koleno.