Nove davčne olajšave za fizične osebe

seXes

Pripravnik
14. dec 2007
57
0
6
Vlada je baje včeraj potrdila in sprejela nove davčne olajšave v zneskih od 1000-2000 eur za navadne smrtnike, ter 20.000 eur za investicije za s.p.

Ali ve o tem kdo kaj več, kdaj začne veljati, itd.?



Novinarji so seveda tako dobro novico na hitro predstavili v 30sekundah (na poročilih), kadar bodo pa pljuvali čez vlado si bodo pa vedno vzeli čas najmanj 3minute.
 
Nazadnje urejeno:

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
v bistvu so že sedaj dosti popljuvali zadevo, beri vlado.
če morajo spremembe delati po x mesecih, hja, to pomeni da dlje kot od svojega nosu ne vidijo. razen bajuka, ta vidi dlje!!! vsaj do konice cigarete. večkrat na dan!

kot predvolilni bonbonček so dali 10, da bodo lahko čez 4 mesece vzeli 15!

ploskaj!!!!
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Jeeeeeeej, za 350.000€ investicije bomo dobili 20.000 € olajšave....
uf-1.gif


stupid-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.374
233
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Chimay pravi:
Jeeeeeeej, za 350.000€ investicije bomo dobili 20.000 € olajšave....
uf-1.gif


stupid-1.gif
Torej ti, raje sploh ne bi dobil niti tistih 20k EUR, če te prav razumem?
grims-1.gif

Raje nič kot 20k EUR.
cheer.gif
Tipičen.slovenček.press
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Eeeem, dragi mtl, narobe si me razumel...
Ne raje nič kot 20.000 €, ampak določen % glede na višino investicije, to bi se mi zdelo popolnoma fer.
Ker to pomeni da bo dobil 20k€ olajšave tisti, ki bo investiral 100k€ in tisti ki bo investiral 500k€ ali še več.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.374
233
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Chimay pravi:
Eeeem, dragi mtl, narobe si me razumel...
Ne raje nič kot 20.000 €, ampak določen % glede na višino investicije, to bi se mi zdelo popolnoma fer.
Ker to pomeni da bo dobil 20k€ olajšave tisti, ki bo investiral 100k€ in tisti ki bo investiral 500k€ ali še več.
Meni gre tudi na k..., ker moram plačevati več dohodnine kot nekateri. In?
Sicer pa, če investiraš zato, da boš dobil olajšavo nazaj, potem ti niti ni potrebno investirat in je kar prav tako.
Če pa investiraš zaradi posla, s katerim boš lepo oplemenitil vložek, potem ne vem, kaj te boli ta olajšava. Se pa strinjam, da ni pošteno, ampak tudi % ne bi bil pošten do nekaterih.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik elo pravi:
v bistvu so že sedaj dosti popljuvali zadevo, beri vlado.
če morajo spremembe delati po x mesecih, hja, to pomeni da dlje kot od svojega nosu ne vidijo. razen bajuka, ta vidi dlje!!! vsaj do konice cigarete. večkrat na dan!

kot predvolilni bonbonček so dali 10, da bodo lahko čez 4 mesece vzeli 15!

ploskaj!!!!

Zate je itak pomembno samo to, da se to vlado pljuva. Da je pa edina slovenska vlada dosedaj, ki je dejansko znižala, in še znižuje, davke pa po tvoje vse paše v predvolilno obdobje.

BTW: predvolilno obdobje se začne prvi dan po volitvah!
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Zate je itak pomembno samo to, da se to vlado pljuva. Da je pa edina slovenska vlada dosedaj, ki je dejansko znižala, in še znižuje, davke pa po tvoje vse paše v predvolilno obdobje.

"Znizala" jih je tako fino, da sem zaradi tega ravno dobro placal 2+K evrov, ki mi jih sicer (ob prejsnji zakonodaji izpred njihovega mandata) ne bi bilo treba. Tovrstne cvetke so kot ukinitev RTV narocnine ... aja ups, "znizanje" za nekaj bivsih tolarjev zaradi zaokrozevanja.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Da ne omenjamo 40% novega davka na izvedbene finančne instrumente, ukinitev olajšav za investicije za podjetja in s.p.-je.. rekordno inflacijo..

In tudi tale olajšava, ki je predmet teme, naj bi veljala samo za s.p.-je z enim zaposlenim.
 

seXes

Pripravnik
14. dec 2007
57
0
6
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Da ne omenjamo 40% novega davka na izvedbene finančne instrumente, ukinitev olajšav za investicije za podjetja in s.p.-je.. rekordno inflacijo..

In tudi tale olajšava, ki je predmet teme, naj bi veljala samo za s.p.-je z enim zaposlenim.




Za rekordno inflacijo po svetu je itak kriv JJ, to smo že ugotovili. Za pomankanje hrane, visoke cene nafte in svetovno krizo je tudi kriv JJ, tudi to že vemo.

In ne, te olajšave ki so predmet debate v tej temi NI samo za s.p. ampak tudi za navadne zaposlene osebe. Kakor se spomnim bodo 1000 eur dodatne oljšave deležni tisti ki imajo manj kot okoli 9000eur dohodka letno, tisti ki imajo pa manj kot 7000eur dohodka letno pa bodo deležni 2.000 eur.
***upam da se nisem pri čem zmotil, vem pa da so cifre nekako takšne***


PROSIM DA SE TAKŠNEGA IZRAZOSLOVJA V NADALJNE IZOGIBAŠ !!!!!
Sem bil na dopustu in sem šele danes uspel videti kako se nekateri izražate


LP
pozdrav.gif
 
Nazadnje uredil moderator:

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Daj no ne govori neumnosti. Še en mandat s to vlado pa lahko gremo iz EU, vzamemo nazaj tolarje in se vrnemo praktično v čas Tita.
Toliko sranja kot so ga naredili ti nesposobneži v 4 letih prejšnji niso v vseh letih od osamosvojitve. Političnih pritiskov na vse strani je toliko kot jih je bilo v času Tita in Jugoslavije.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik seXes pravi:
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Da ne omenjamo 40% novega davka na izvedbene finančne instrumente, ukinitev olajšav za investicije za podjetja in s.p.-je.. rekordno inflacijo..

In tudi tale olajšava, ki je predmet teme, naj bi veljala samo za s.p.-je z enim zaposlenim.



Za rekordno inflacijo po svetu je itak kriv JJ, to smo že ugotovili. Za pomankanje hrane, visoke cene nafte in svetovno krizo je tudi kriv JJ, tudi to že vemo.

In ne, te olajšave ki so predmet debate v tej temi NI samo za s.p. ampak tudi za navadne zaposlene osebe. Kakor se spomnim bodo 1000 eur dodatne oljšave deležni tisti ki imajo manj kot okoli 9000eur dohodka letno, tisti ki imajo pa manj kot 7000eur dohodka letno pa bodo deležni 2.000 eur.
***upam da se nisem pri čem zmotil, vem pa da so cifre nekako takšne***





LP
pozdrav.gif

Če se ti ne bi odzval tako histerično, ker se ti je zazdelo da ti nekdo kritizira predmet oboževanja, bi lahko v prvem prispevku videl da je govora tudi o olajšavi za s.p.je .

Prav tako ti ni jasno niti osnovno poslovanje podjetij in to kako nastane inflacija.

Glede tvojega obnašanja tule, te je pa lahko samo sram.
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Lepo prosim da se držite teme in politko in druga prerekanja pustite pri miru oziroma se o njej pogovarjate v podforumu, ki je temu tudi namenjen.

lp