Nova zmaga feministk - feminizem, politična korektnost in podoben bullsh1t

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
815
113
Kar se pa delovnih pogojev tiče bi verjetno moral pokazati nekaj razumevanja za osebne okoliščine drugih.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.890
5.452
113
Kar se pa delovnih pogojev tiče bi verjetno moral pokazati nekaj razumevanja za osebne okoliščine drugih.
Zakaj? Tudi jaz bi bil rad na delovnem mestu tak kot sem lahko z ožjimi prijatli/sorodniki......pa ne morem bit!

Sam še to manjka da bomo zjutraj pred pričetkom dela klečali zaradi nekih XYZ/BLM/WTF skupin....
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
815
113
Zakaj? Tudi jaz bi bil rad na delovnem mestu tak kot sem lahko z ožjimi prijatli/sorodniki......pa ne morem bit!

Sam še to manjka da bomo zjutraj pred pričetkom dela klečali zaradi nekih XYZ/BLM/WTF skupin....
Če bi te nekdo stalno naslavljal z "Gospa Kamele0N, ali bi mi hoteli prinesti..." ali "Kamele0Nka, si dobila tisto datoteko..." bi potem rekel, vse ok, saj nisem doma? Ker dosti več od tega X ne prosi/zahteva/pričakuje.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
815
113
Seveda.
Glavna zunanja značilnost Xa je ponavadi, da se ne najde niti pod on niti pod ona. Ker so Xi nastali v ZDA in se naselili še v ZK, od tam pa prodirajo na staro celino, se večinoma soočajo z uporabo slovničnega spola, kot ga pozna angleščina - ne kot pri nas, ko ima vsak samostalnik slovnični spol. Očitno jim zato veliko pomeni, da se jih ustrezno naslovi. Običajno dandanšnji z they. Obstajajo predlogi, da bi reformirali angleško slovnico in tretjo osebo ednine v celoti nadomestili z they, kot je druga oseba ednine in množine vedno you.
In, kar imamo opravka z Xi, je predvsem, da o Xu ne govoriš kot o njej ali o njemu, čeprav stoji zraven tebe in je navzven vidno, da je ona ali on - X se počuti kot oni, ti ga tako nasloviš in stvar je opravljena. Več se od zaposlenega ne pričakuje, manj pa se smatra kot nespoštljivo dosodelavcev.
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
381
123
43
Seveda.
Glavna zunanja značilnost Xa je ponavadi, da se ne najde niti pod on niti pod ona. Ker so Xi nastali v ZDA in se naselili še v ZK, od tam pa prodirajo na staro celino, se večinoma soočajo z uporabo slovničnega spola, kot ga pozna angleščina - ne kot pri nas, ko ima vsak samostalnik slovnični spol. Očitno jim zato veliko pomeni, da se jih ustrezno naslovi. Običajno dandanšnji z they. Obstajajo predlogi, da bi reformirali angleško slovnico in tretjo osebo ednine v celoti nadomestili z they, kot je druga oseba ednine in množine vedno you.
In, kar imamo opravka z Xi, je predvsem, da o Xu ne govoriš kot o njej ali o njemu, čeprav stoji zraven tebe in je navzven vidno, da je ona ali on - X se počuti kot oni, ti ga tako nasloviš in stvar je opravljena. Več se od zaposlenega ne pričakuje, manj pa se smatra kot nespoštljivo dosodelavcev.

Če kdo gleda na FOX kanalu nanizanko "Big Sky" ...

Jesse James Keitel

" Keitel is non-binary and uses she/her and they/them pronouns "...
 

B81

22. jul 2007
34.457
8.934
113
Seveda.
Glavna zunanja značilnost Xa je ponavadi, da se ne najde niti pod on niti pod ona. Ker so Xi nastali v ZDA in se naselili še v ZK, od tam pa prodirajo na staro celino, se večinoma soočajo z uporabo slovničnega spola, kot ga pozna angleščina - ne kot pri nas, ko ima vsak samostalnik slovnični spol. Očitno jim zato veliko pomeni, da se jih ustrezno naslovi. Običajno dandanšnji z they. Obstajajo predlogi, da bi reformirali angleško slovnico in tretjo osebo ednine v celoti nadomestili z they, kot je druga oseba ednine in množine vedno you.
In, kar imamo opravka z Xi, je predvsem, da o Xu ne govoriš kot o njej ali o njemu, čeprav stoji zraven tebe in je navzven vidno, da je ona ali on - X se počuti kot oni, ti ga tako nasloviš in stvar je opravljena. Več se od zaposlenega ne pričakuje, manj pa se smatra kot nespoštljivo dosodelavcev.
Hvala za odgovor.
Dobi lahko samo samar okoli uh, je rekel kolega :evil:
 

Fe3

Thinc
13. avg 2007
1.054
16
38
55
Vzhodna Gorenjska
Seveda.
Glavna zunanja značilnost Xa je ponavadi, da se ne najde niti pod on niti pod ona. Ker so Xi nastali v ZDA in se naselili še v ZK, od tam pa prodirajo na staro celino, se večinoma soočajo z uporabo slovničnega spola, kot ga pozna angleščina - ne kot pri nas, ko ima vsak samostalnik slovnični spol. Očitno jim zato veliko pomeni, da se jih ustrezno naslovi. Običajno dandanšnji z they. Obstajajo predlogi, da bi reformirali angleško slovnico in tretjo osebo ednine v celoti nadomestili z they, kot je druga oseba ednine in množine vedno you.
In, kar imamo opravka z Xi, je predvsem, da o Xu ne govoriš kot o njej ali o njemu, čeprav stoji zraven tebe in je navzven vidno, da je ona ali on - X se počuti kot oni, ti ga tako nasloviš in stvar je opravljena. Več se od zaposlenega ne pričakuje, manj pa se smatra kot nespoštljivo dosodelavcev.
Ne, sorry, iksa ne bom onikal, pa če se mi na trepalnce meče. Če se iks ne opredeljuje kot "he" ali "she", ga bom kvečjemu lahko klical "it". Enako v slovenščini.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.890
5.452
113
Oziroma....ali je "ono" sploh sposobno prestaviti kaj težjega...mizo....kocko A4 papirja itd....
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
815
113
Mene zanimajo bolj tuzemske stvari:
a grem lahko scat tja kamor X?
lahko X naročim, naj prestavi mizo (s prosim)?
WCji so primerno označeni in izbereš takega s svojo oznako. Kam hodi X, je bolj problem za X kot zate.
1623646435638.png
1623646508538.png

X-u lahko naročiš, naj prestavi mizo natanko tako, kot lahko to naročiš vsakemu ali vsaki.
 

Priponke

  • 1623646475403.png
    1623646475403.png
    191,1 KB · Ogledi: 70
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.361
9.101
113
tiste slikce gor se mi prav žaljivo zdijo za tiste ki so zmedene...da ga enačiš z batmanom ali alienom..... wtf.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N