Nova dajatev za odjavljena vozila

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Piše tako v zakonu. Je pa tako, da nekateri členi začnejo veljati 6. oktobra letos, potem aprila 2018 in junija 2018.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Upam ,da res.
V e upravi se še vedno valja en avto ,ki sem ga prodal v Nemčijo. Je Oldtimer in stoji pri novem lastniku v garaži.
Kako za hudiča naj sedaj Hansu rečem ,da mora zaradi kaprice naše države avto registrirat , da bom dokazoval da je v tujini. ( pa tudi tam je avto kot naložba).

BTW sem predal kupoprodajno pogodbo na registracijah , pa je teta samo avto odjavla in volja.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Upam ,da res.
V e upravi se še vedno valja en avto ,ki sem ga prodal v Nemčijo. Je Oldtimer in stoji pri novem lastniku v garaži.
Kako za hudiča naj sedaj Hansu rečem ,da mora zaradi kaprice naše države avto registrirat , da bom dokazoval da je v tujini. ( pa tudi tam je avto kot naložba).

BTW sem predal kupoprodajno pogodbo na registracijah , pa je teta samo avto odjavla in volja.
Pri meni je enako, s tem da je avstrijec vozilobregistriral v tujini. Meni pa ga euprava še vedno kaže v lastništvu.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.832
1.061
113
www.adriamedia.si
Koliko avtoodpadov si že videl v hostah. Jaz v naši okolici niti enega vozila. Se ti zdi da je to glavni problem? Cigani se itak že zdaj vozijo z neregistriranimi vozili, in se bodo še naprej. Pa ta zakon za njih itak ne velja, oni so valda da nedotakljivi.

To je spet en davek pač. Kaj pa lahko od rdečkarjev pričakujete. Pa Dinos in ostali predelovalci odpadkov si že manejo roke, ker bolje bo avto, kot prodat za 300 eurov nekomu, ki nato šiba v Bosno, ga bo vseeno bolje dat v razgradnjo.

P.s. Kako prideš v Bosni do potrdila da je kupec tvojega avtomobila dalje registriral avto? Naj mi avtor tega zakona prosim razloži postopek. Pa tudi če ga ni registriral, to se mene več ne tiče od takrat ko avto prodam in pri tem plačam vse pristojbine.
Če gre v Bosno (izven EU, torej), ne rabiš tega potrdila. Samo potrdilo z EU meje, da je izvožen avto.

Sicer pa: butasto napisan predpis, še en v tej državi.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Švercer ima da naredi prepisa avta na upravni enoti, od te točke je avto njegov problem.
Če pa samo daš ključe v zameno za 50 EUR, pa je seveda tvoj problem. :)
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
So pa si izmislili še eno dajatev. Registracija vozila, ki je več let bilo odjavljeno, je doplačilo +20eur.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
S tem se bodo res ja, kvečjemu bo počistil izbrisal prihodnjo tehnično dediščino
Davek je čist nesmisel in nima veze s slovensko realnostjo.

Se strinjam. No, razen s tem, da nima zveze s slovensko realnostjo. Vedno novi davki SO slovenska realnost.

Ob tem pa zakonodajalec mirno zamolči, da imamo v naši državi že predpise in zaposlene ljudi, ki bi morali narediti red pri divjih odlagališčih. Imamo okoljske inšpektorje in imamo kar zajetne globe. Ampak zatakne se pri izvedbi, ker takrat je pa treba na teren, organizirat odvoz avtomobila in pregledat VIN. Takrat se pa začne prelaganje pristojnosti, ko vsemogočni inšpektor kar naenkrat ni več pristojen za nič.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
Ce se ti pes po vasi sprehaja, ce imas teketa privezanega, je kazen nekaj 100 evrov. Ce ti creda krav redno uhaja s pasnika ker jim je v snegu zmanjkalo hrane in po vasi praznijo kozolce, bale, razbijajo avte pod kozolci ni nihce pristojen.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Totalna bolanija.. zopet slabo napisan zakon z ogromno pomankljivostimi..

Da razložim primer.. torej imam drugi avto z veliko prostornino, kateri ni oldtimer.. kakšno leto mi pač ni do registracije, ker mi npr ne potegne finančno, ker je cestna taksa 500eur, eno leto ga obnavljam, tretje leto imam majhne otroke in ni časa.. komu krščen duš na čast bom plačeval davek na odjavljeno vozilo katero je parkirano v ogrevani garaži in vzdrževano bolj kakor povprečen slovenski holzwagen?

eno je, da bi s tem davkom mogoče res bilo manj divjih odlagališč.. ampak roko na srce koliko pa jih je? zelo malo oz skoraj nič, če izvzamemo ciganska naselja v katerih se kopičijo odslužena vozila..

edino logično bi bilo, da se v primeru opravljenega tehničnega pregleda za vozilo davek izniči.. Ni mi problem kupit enih probnih tablic in peljat avto na tehničnega.. Imaš vsaj nekaj od teh 100e katere porabiš za preizkusne tablice, tehnični pregled in nekaj goriva.. da pa vsako leto vržem 150eur za nekaj kar je parkirano v moji garaži in za kar sem plačal davek že ob nakupu? fuck me, only in slovenija...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Namenjen pa pobiranju €€€. To je vse. Razloge in smisle v davku iskati, pa je povsem brezpredmetno ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in mtl

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
Namenjen pa pobiranju €€€. To je vse. Razloge in smisle v davku iskati, pa je povsem brezpredmetno ...


to je to. Stvar je pa v tem, lahko s prve roke povem, da si sedaj lahko peljal avto naprimer na dinos, so ga vrgli na vago in si dobil 70-100€ za kile. Sedaj Dinos ni dobil koncesije, vsaj pri nas ne, moram avto peljat v Velenje, kjer pa ne dobim nič, pač pa se lahko zgodi da moram celo kaj plačat, da ga vzamejo. Pri nas po grapah kakih odpadnih avtov ne srečaš, se je v zadnjih letih vse pobralo in dalo na kile.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mtl

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
Me pa nekaj druga zanima doma v garaži imam avto, ki že 10 let ni bil registriran, sedaj če dam poleti za teden dni gor preizkušnjo bom naslednjih 10 let plačeval davek na neumnost?
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Tako je, klasično puljenje denarja pod pretvezo reševanja nekega problema, ki ga sploh ne bi bilo, če ne bi bila zakonodaja s tega področja samo mrtva črka na papirju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mtl

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Me pa nekaj druga zanima doma v garaži imam avto, ki že 10 let ni bil registriran, sedaj če dam poleti za teden dni gor preizkušnjo bom naslednjih 10 let plačeval davek na neumnost?


jaz si postavljam isto vprašanje... teoretično, če kupiš preizkusne tablice in za 5 dni plačaš cestno takso, zavarovanje in ostale dajatve je avto registriran. pa četudi samo za 5 dni..
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
jaz si postavljam isto vprašanje... teoretično, če kupiš preizkusne tablice in za 5 dni plačaš cestno takso, zavarovanje in ostale dajatve je avto registriran. pa četudi samo za 5 dni..
Takšno vozilo niti po terminologiji ni "registrirano vozilo". V registru je še vedno odjavljeno iz prometa, prometno dovoljenje je še vedno z označbo "odjavljeno", za vozilo se le izda "potrdilo za preizkusno vožnjo in preiskusne tablice".