Nov tiskalnik

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
Do sedaj je bil pri hiši epson c42ux, zdaj pa natisnjeno zgleda kot tiste ploščice za branje slepih. Glava? V popravilo se ni za spuščat doma, ali pač?

Kaj mi svetujete za nakup? Nekej običnega.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
Canon smo mel včasih pri hiši, je biu nekam bedn se mi zdi, pa tud drugi majo velik za čez njega povedat. Ni več tko?
smile-1.gif
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Kork vem tele PIXME kr hvaljo, drgač pa tud sam še nism pršou do nouga printerja pa bo treba počas neki narest.
 

mish

Pripravnik
18. avg 2007
181
0
16
Obišči stran
Ko smo že ravno pri tiskalnikih. Kateri so low-end modeli za tiskanje ti. best-printov, oziroma poizkzsnih odtisov pred tiskom?
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
jaz imam že ca. 3 leta Canona i350 in še danes dela kot takrat, ko sem ga prinesel iz trgovine. Tudi če ne printam več mesecev, se glava ne zasuši, tako kot se mi je na prejšnem Epsonu po enem mesecu neprintanja, tako da, ko gre ta po gobe, bo prišel k hiši drug Canon. Najbolj pa se mi dopade to, da dobim v Big Bangu kartuši (seveda neoriginalni) za ca. 3 oz. 4€ in me sploh ne gane, če printam nekaj v 3 dni, saj imam vedno eno ali dve na lageru, ker sta tak poceni....

canon-i350.gif


torej moj glas gre za Canon
cheer.gif
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Če kupuješ tiskalnik, ti 100% priporočam Canon. Najboljša izbira po mojem mnenju. HPja pa se ogni v velikem loku - sem imel 2 (oz. enega še imam), pa sem (bil) zelo nezadovoljen.
 

TuTuRuTu

Fizikalc
14. avg 2007
120
43
28
Ljubljana
Žal popravilo res ni smotrno. Kot so že kolegi povedal se ti v spodnjem rangu najbolje splača kupit Canonovo Pixmo. Če si pa vseeno želiš boljši tiskalnik, ki nima problemo z zasušitvijo kartuš in ima lep odtis ti priporočam HP-jevega Officejet K550, če ga boš še kje dobil. Cene so pred parimi meseci nesramno padle, tiskalnik pa za ta denar ponuja ogromno.

Dober nakup
Lp
 

ivi

Pripravnik
19. avg 2007
466
17
18
Citat:
Uporabnik DMX pravi:
jaz imam že ca. 3 leta Canona i350 in še danes dela kot takrat, ko sem ga prinesel iz trgovine. Tudi če ne printam več mesecev, se glava ne zasuši, tako kot se mi je na prejšnem Epsonu po enem mesecu neprintanja, tako da, ko gre ta po gobe, bo prišel k hiši drug Canon. Najbolj pa se mi dopade to, da dobim v Big Bangu kartuši (seveda neoriginalni) za ca. 3 oz. 4€ in me sploh ne gane, če printam nekaj v 3 dni, saj imam vedno eno ali dve na lageru, ker sta tak poceni....

canon-i350.gif


torej moj glas gre za Canon
cheer.gif

Točno takega sem mel pa mi je predkratkim crknu (šla tiskalna glava). Dober tiskalnik in predvsem zelo poceni kartuše.Zdaj sem ga zamenju za IP4300 pa je super. Drugače pa sem z Canon-ovi printerji zelo zadovolen in ti priporočam nakup.

PS: Kupim še delujoč printer Canon i350 od najboljšega ponudnika!!
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
No, glede da vsi navijate za cannona, si komaj upam onemit hp... imam par hp-jev okoli, pa se mi zdi da bomo tudi na tem ostali. Razlog gre pa primarno črnilu, ker če polneš kartuše, printaš zelooo poceni, pa tudi ne tako slabo. Recimo lani, sem kartušo zamenjal dvakrat, polnil pa velikokrat, skupaj za cca. 200ml, kar je zneslo nekaj paketov papirja. Je pa res, da je šel večinoma text.
Po drugi strani, smo meli pa enkrat canona, pa je crknila glava prvič, ko smo mu dali neoriginalno barvo noter, kar je bil potem kar velik strošek (pri hp-ju imaš na vsaki kartuši novo glavo)...
Samo za premislek.


lp
Peter
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
No, to, kar je Odisej napisal nad mano, lahko potrdim. Sicer ne vem, kako grejo te stvari pri Canonu, ampak HP-je (vsaj večino), se da brez problemov polnit z neoriginalnimi (oz. univerzalnimi) črnili. Polnjenje črne barve se vsekakor splača, saj je kvaliteta tiska enaka originalni kartuši, s polnjenjem barvne kartuše pa nisem imel toliko sreče. Barve se niso ujemale.

Se mi pa še vedno zdi boljša izbira Canon, tudi kvaliteta izdelave nižjega ranga tiskalnikov je boljša kot pri HPju. Kako je s polnjenjem kartuš, pa ne vem.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
(aja, to sem pa pozabil: barvna je bolj hecna za polnit - ni tako preprosto naredit, da ne paca, je pa za črno vseeno, če je nova ali polnjeja, kvaliteta je nekje do 10polnjenj praktično enaka)
 

blackman

Pripravnik
2. sep 2007
227
10
18
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Kateri črbnobeli laserc za 100+-20€.

IN ZAKAJ?

Že lani sem kupil Brotherja, za današnjih 100 EUR. Takrat so od tega cenovnega ranga (HP-Samsung-Canon-Brother) imeli samo tega, zato sem ga vzel
grin1.gif
Kolikor se spomnim primerjav pa ima kar poceni vzdrževanje.
 

TuTuRuTu

Fizikalc
14. avg 2007
120
43
28
Ljubljana
Lexmark E120.. Poceni, nezahteven za vzdrževanje, v tem rangu kakovosten izpis. Edina slabost, vgradni tovarniški toner zdrži samo 500 kopij.

Lp
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Pixma 4000. Enkrat se je zasušila glava pri selitvi, ko nismo dolgo printali.
Celo noč sem glavo (printerja) namakal v vodi, in zopet lepo dela.
kartuše poceni, brez chipa.
Priporočam.