Nov nov zdej pa res nov obraz

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
Osebje foruma
23. jul 2008
32.781
2.293
113
"nov" obraz poleg "Charlija Browna" bi bil lahko tudi njegova ekselenca Tuerk.....se je zadnje čase spet začel nekaj pojavlat po TV in internetih.... :D

Romzi

Guru
4. sep 2008
7.059
1.817
113
Dobrova pri LJ.
od kdaj je nsi v opoziciji, kot vidim se govori o nevladnih opcijah... seveda si moral nekaj dodati ker ti tisto kar si prebral ni bilo všeč
Pa kaj se vžigaš? Piše tudi o Desusu in SMC. Si slep?
Samo zanimalo me je mnenje forumaša, ki za razliko od nekaterih ne kozla vse povprek, ampaj kdaj tudi kaj pametnega napiše.
Sploh pa, si Baba Vanga da veš kaj mi je všeč?

Gavran

direktor!
22. jul 2007
5.190
1.012
113
Nuku`Alofa
Bratuškova malo bolje, glede na to, kako je "popušila" v državi in evropi se še kar dobro drži, tudi izjave so malo bolj zrele kot pri Fajonovi in Šarcu. Vidi se, da ima vseeno nekaj realne prakse v državni politiki.
Lej kam so padli levosučni, od vsega kadrovskega bazena je najmanj slaba šivilja s preplonkano magistrsko nalogo in popolnim polomom pred evroposlanci...

tomi

Guru
1. sep 2007
11.873
1.846
113
36
MB
Jaz vseeno nebi odpisal ceferina, zadnje dni je spet na polno v ofenzivi :D
sploh pa glede na to da je rekel da ga politika ne zanima.

Denis

Guru
22. jul 2007
21.898
1.786
113
Mene hudo zanima, zakaj se nonstop menijo o novi vladi in delajo nacrte, so uteceni, dogovorjeni, "za dom spremni", ni da ni...potem pa vsi 4 vedo, da jim manjka 7 ljudi, ki jih nimajo.
Ovi pa pravi, da ima glasove. Kdo je zaj tu nor?

Denis

Guru
22. jul 2007
21.898
1.786
113
Kobila je sanjala o smc...bi potemtakem vsi morali prestopit.
Pa to je prav zalostno gledat, kako se opira resilne bilke v obliki tega joka, ker ve, da je drugace koncano.

cappy

Guru
8. apr 2010
4.626
1.871
113
Mene hudo zanima, zakaj se nonstop menijo o novi vladi in delajo nacrte, so uteceni, dogovorjeni, "za dom spremni", ni da ni...potem pa vsi 4 vedo, da jim manjka 7 ljudi, ki jih nimajo.
Ovi pa pravi, da ima glasove. Kdo je zaj tu nor?
saj je jasno.
pritiskajo na nekaj poslancev saj kot celoto jim strank ne uspe dobit ker vedo v kaj gredo. iščejo šibke ki bi na tajnem glasovali za nezaupnico ker se itak ne ve kdo glasuje tako da ne bodo izpostavljeni po medijih. ko bodo imeli teoretičnih 46 na dober dan bodo šli glasovat v parlament in "ako prođe prođe". če slučajno ne je pa itak damijan kriv ker ni dobil 46 glasov in iščemo nov obraz.
ko/če pade janša pa gredo spet izsiljevat stranke da sedaj pa morajo v koalicijo z njimi drugače so neodgovorni ker epidemija.

• Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
9.110
1.828
113
Rečeš še kako o NSi?
Ja, pisal sem nekako bolj o strankah levega političnega spektra (SMC sicer to res ni več kaj dosti). NSi je včasih že kazalo bolje, zdaj se pa kar nekako izgublja. Veseli me, da imajo kljub vsemu bolj umirjena, recimo temu normalna stališča in tudi dejanja. Tonin deluje sicer včasih preveč kot kak "ministrant", in kar se mene osebno tiče, bi bil boljši Horvat (ki je zame trenutno top parlamentarec), ampak ok, recimo da stranka gleda naprej in gre raje z mlado ekipo. Krščanskost je sicer še vedno v imenu (jaz bi se na njihovem mestu tega losal), a glede delovanja to ni videti da bi vplivalo (da bi kaj ekstra navijali za cerkev). Za kaj več se bo treba malo bolj distancirati od SDS (neki poskusi sicer so), pa bo že bolje. Če jim še Ljudmilo uspe za predsednico, bo pa sploh "zmaga" (za njih).

SDS kot SDS, po eni strani so odlično organizirani, stranka se hitro odloča (notranje opozicije ni) in zna politično delovati (za razliko od določenih drugih, novih strank), kar se vidi tudi v dobrem (oziroma bolje rečeno učinkovitem) delu koalicije. Po drugi strani pa gre za totalno totalitarno stranko, kjer so drugače misleči odstranjani, kjer ne glede na trenutno res težko situacijo rešujejo še kup svojih kadrovskih in ideoloških vprašanj, in ki za moje pojme veliko preveč dela "na" svoje že dobljene volilce, kot pa na tiste malo bolj na sredini. Razočaral me je Logar, Zver itak (samo poglejte kak je), Gorenak in Šircelj sta se "izpela", podobno Vizjak... Novega perspektivnega kadra ni videti, razen če kdo tja šteje Mahniča (stranki zamerim da ga tako rine naprej, tudi če recimo da zna govoriti, zgleda kot kak "pajcek" in ni tip človeka, ki bi privlačil volilce). Aja, Grims pa ni razočaral (je kakršen je, brez kakšnim presenčenj).

SNS je pa itak interesna stranka (ki to v bistvu niti ni) Zmaga Jelinčiča. Ko njega ne bo, je konec (čudno sicer da je sploh še prišel nazaj, vejretno mu je pomagal prav migrantski val pred par leti).

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
9.110
1.828
113
saj je jasno.
pritiskajo na nekaj poslancev saj kot celoto jim strank ne uspe dobit ker vedo v kaj gredo. iščejo šibke ki bi na tajnem glasovali za nezaupnico ker se itak ne ve kdo glasuje tako da ne bodo izpostavljeni po medijih. ko bodo imeli teoretičnih 46 na dober dan bodo šli glasovat v parlament in "ako prođe prođe". če slučajno ne je pa itak damijan kriv ker ni dobil 46 glasov in iščemo nov obraz.
ko/če pade janša pa gredo spet izsiljevat stranke da sedaj pa morajo v koalicijo z njimi drugače so neodgovorni ker epidemija.
Jaz mislim da malo tudi čakajo, da mine ta val in potem njim ne bo treba sprejemati neugodnih ukrepov, ravno obratno, oni bodo "odpirali državo" in ugajali ljudem. Tak je vsaj plan, a to kar vidim oziroma slišim iz ust opozicije, kaže na izrazito slab pristop nekaterih. Da ti rečeš: mi smo svoje naredili, ostalo naj pa bodoči mandatar, je neresno in kaže na veliko politično "zelenost" predvsem Erjavca in Fajonove. Mar bi bilo tiho. Da ne omenjam da je Fajonovi ušlo da je je JPD "prehodni" mandtar. Jaz verjamem da tako misli, a tega naj ne govori na javno TV ker s tem diskreditira JPD (kdo mu bo zaupal, če pa je samo neko "mašilo".

Glede samega dogajanja v zadnjih tednih je itak jasno, kaj se dogaja. Stranke (Desus in SMC) so (vsaj uradno) proti. Desus bo seveda bil "zraven", če bo kazalo na menjavo vlade (če bodo zagotovljeni glasovi), ker Desus pač "mora" biti v vladi (da lahko furajo svoje interese). Gre se torej samo za teh par poslancev SMC. Na te se poskuša pritiskati ravno z flancanjem da je že dovolj glasov (čeprav jih ni), da si naj bi mislili, da nova vlada bo, a brez "njih" (vsakega posameznika) in računajo, da bi se hoteli priključiti, da bi pač skočili na "bandwagon" in ne bi ostali "na suhem". S tem bi sevzeda ravno oni tvorili to večino, za katero se jim zdaj skuša dokazati da je že. Metoda je že stara a vseeno pogosto deluje.

Vprašanje je seveda kaj bi sledilo po morebitnem prevzemu vlade. Gre za ljudi, ki so kljub zadnjim skupnim slikam precej skregani in za katere se bo z prevzemom oblasti pričela predvolilna kampanja. In v tem primeru "sovražnik" ni JJ (ki mu pač kaj dosti glasov ne bodo pobrali) pač pa konkurenčna leva stranka (tukaj predvsem na relaciji SD-LMŠ, SAB-Desus in Levica proti vsem). To je zrušilo prejšnjo vlado in bo dosti verjetno tudi naslednjo (če bo do nje prišlo). Zmagak bo seveda tisti, ki si bo pri ljudeh izboril status "antijanše" in s tem pokasiral vse tiste glasove, ki glasujejo "proti" in ne "za".

Romzi

Guru
4. sep 2008
7.059
1.817
113
Dobrova pri LJ.
Saj vem da ne boš zastopu ampak: kaj pa je neprostovoljno zapiranje lastnega vira preživetja drugega kot začasna razlastitev?
Se pravi, imaš firmo, ampak je praktično gledano nimaš, ker ne sme obratovat?

2. okt 2007
1.473
565
113
mislim, da se pripravlja velika vrnitev Erjavca in s tem počasi razpad te vlade.
Ker če gledam Noro24, je že nekaj dni par senzacionalnih člankov glede zamenjava sekretarke, pa o aferah bodočega sekretarja, ki ga predlaga Gantar. potem danes o zdravstvenem ministrstvu o neki "strupenjači". Kot da hočejo, da jim Gantar reče, jeb*** se.