nov diesel avto brez adblue?

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik 3287
  • Začetni datum

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.355
113
Ne, zato imamo tebe, da trosiš nasvete, naj folk nasuje sol ali pa cukr v tank od AdBlue.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.208
699
113
Ne, zato imamo tebe, da trosiš nasvete, naj folk nasuje sol ali pa cukr v tank od AdBlue.
Če ne razumeš mehanizma nastanka kristalov ti pač ni pomoči.... z malo googla

To o cukru in soli v tanku si se pa gladko sam zmislil....sta le dva primera kjer se lahko kaj naučiš o nastanku kristalov...

The injection of urea-water-solution sprays in the exhaust pipe of modern diesel engines eliminates NOx emissions in a very great extent. However, as water evaporates from the solution, urea is crystallized and causes wall-deposit formations hindering the performance of selective-catalytic-reaction. In this study, the crystallization of urea from an evaporative aqueous solution droplet placed on a heated wall is experimentally investigated, aiming to understand macroscopically the morphology of crystal growth at various conditions. Using optical and thermal imaging, urea crystallization patterns are examined at sub-boiling temperatures and substrates with different wettability. In all cases, the macroscopic initiation of crystal growth starts at the solid-liquid interface when urea concentration has reached supersaturated conditions. The experiments indicate two different crystallization modes depending on surface temperature and wettability as well as a significant heat release at the solidification front due the exothermic character of the process.
 
  • Haha
Reactions: nemenabijat

jezek

Guru
24. jul 2008
2.515
1.175
113
Ja ampak to se tvori na stenah katalizatorja (in na glavi injektorja). V ceveh se ne, ker je konstanten pretok. Tudi rezervarji so cisti, je pa na dnu nekaj kristalov, katere potegne v sistem in lahko masijo injektor. Moje mnenje je, da bi bilo treba vsako leto tank posesat staro tekocino ven, po potrebi nalit destilirano za par ur, in naliti novo ureo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
ne, ideja je da se zadeva redno uporablja, torej redno vozi in redno tanka sveža tekočina. ČE padeš ven iz tega rednega okvirja, pa se lahko začnejo težave...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Davidoff

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
To je to, kupuje se dizle neglede na kilometražo. Domača folklora kupcev in prodajalcev. Pri slednjih izkušnja iz prve roke.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Na splošno se avto kupi zato, da se uporablja in vozi. Za par tisoč km na leto je smiselnost lastništva avta močno vprašljiva, res pa je, da v večjem delu Slovenije ni neke pametne alternative, oziroma ljudje niso pripravljeni pretegniti nog za dva ali tri km dolgo pot.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
ja, stvar prioritet in kaj hočeš v življenju...pehanje v sluzbi 8 ur na dan in prevoz tja in nazaj 1 do 2 ure...pač pretehtaš, lahko greš peš in javni prevozi pa si na dan na poti 4 ure... potem pa si še mal doma in spiš.... V slo je pač v povprečju avto nuja... pustmo ljubljano in recimo maribor center...pa če tam živiš in tudi delaš.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Govorim iz izkušenj kupca. VW prodajalec se je na vsak način trudil, da bi naročil dizla. Naj bi bil krajši rok dobave. Pa ta izkušnja ni bila samo pri enem prodajalcu. Verjetno je to vezano na njihovo prodajno uspešnost, vendar jaz kljub temu ne potrebujem dizla in sem razliko med bencinom in dizlom "zapravil" pri dodatni opremi.

Uradne statistike, priznam, ne poznam.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
To sem ti že razložil zakaj je tako. Ker gredo vsi bencinarji v Nemčijo in je dejansko daljši rok dobave.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
Če imaš čas trobit neumnosti okrog, potem imaš čas tudi vire poiskati.
Sem ti povedal: poglej razrez po prodaji in se čudi, kam je dizel v petih letih padel. Tudi v Sloveniji. In tukaj ne bo nobenega subjektivnega mnenja, temveč čiste številke.
Prodajalec te je pa verjetno posiljeval z dizlom zaradi tega, ker bo seveda prej provizijo dobil ;). To pa še ne pomeni, da evropejci in slovenci še vedno kupujemo samo dizle. Ker je to daaaaaleč od resnice. Dieselgate je dosegel svoje, elektrika jim je pa zabila zadnje žeblje v krsto.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Če imaš čas trobit neumnosti okrog, potem imaš čas tudi vire poiskati.
Sem ti povedal: poglej razrez po prodaji in se čudi, kam je dizel v petih letih padel. Tudi v Sloveniji. In tukaj ne bo nobenega subjektivnega mnenja, temveč čiste številke.
Prodajalec te je pa verjetno posiljeval z dizlom zaradi tega, ker bo seveda prej provizijo dobil ;). To pa še ne pomeni, da evropejci in slovenci še vedno kupujemo samo dizle. Ker je to daaaaaleč od resnice. Dieselgate je dosegel svoje, elektrika jim je pa zabila zadnje žeblje v krsto.

Začni se primerno obnašati. Si ti postavil trditev? Si. Torej poišči vire in ne opletaj tam, kjer ti ni mesto.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
Ok. Ti pa še kar naprej trajbaj mantro o tem, kako še vedno folk kupuje dizle. Iz prve roke seveda.