nov diesel avto brez adblue?

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik 3287
  • Začetni datum

jezek

Guru
24. jul 2008
2.515
1.175
113
Adblue ima omejen rok trajanja. V rezervoarju je kup senzorjev ki merijo med drugim tudi starost tekocine. Jaz sem ocitno sistem spet popravil z mocjo misli in dolivanjem vecje kolicine svezega adbluja. Stari kristalizira in dela probleme.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.353
113
Še posebej zabavno postane pozimi pri -11 in več. Ekstra veselje imajo pa tisti, kateri tak avto uporabljajo redko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.954
113
Adblue ima omejen rok trajanja. V rezervoarju je kup senzorjev ki merijo med drugim tudi starost tekocine. Jaz sem ocitno sistem spet popravil z mocjo misli in dolivanjem vecje kolicine svezega adbluja. Stari kristalizira in dela probleme.
kolega je imel nekaj take sreče pri BMWju, je imel "star " adblu še v odprti embalaži pa je dotankal...so že šlepali, pa so k sreči tam lahko rešli na nek podoben način z redčenjem sveže tekočine... v tem stilu, ne vem podrobnosti.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.515
1.175
113
Zakaj? Adblue lepo prenasa mraz, sploh pa je vse ogrevano (rezervar, pumpa, cevi...). Vec tezav je poleti ko izhlapeva in kristalizira
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.353
113
Lepo ga prenaša, dokler ga lahko. Potem samo kristalizira in zabaše cevke. Teh ne moreš spucat, ampak jih lahko samo zamenjaš.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.208
699
113
Kristalizira pa zato, ker voda izhlapi in se razstopina pač koncentrira do točke kristalizacije....Anorganska snov se ne stara....eno malo kemije je pa le treba poznat...

Lahko probate tudi s soljo in sladkorjem (za poizkus bo OK, čeprav je organski)
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Kristalizira pa zato, ker voda izhlapi in se razstopina pač koncentrira do točke kristalizacije....Anorganska snov se ne stara....eno malo kemije je pa le treba poznat...

Lahko probate tudi s soljo in sladkorjem (za poizkus bo OK, čeprav je organski)
Nisem strokovnjak, ampak med kristalizira na hladnem.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.353
113
Kristalizira pa zato, ker voda izhlapi in se razstopina pač koncentrira do točke kristalizacije....Anorganska snov se ne stara....eno malo kemije je pa le treba poznat...

Lahko probate tudi s soljo in sladkorjem (za poizkus bo OK, čeprav je organski)
Probaj svoje znanje kemije na svojem in poročaj.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.515
1.175
113
Nisem se slisal da bi se cev zamasila. Cevi so kratke in notranji fi je vsaj 6mm....
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.353
113
To samo pomeni, da je koncentracija UREA v vodni razstopini previsoka in pride do izločanja kristalov....Ko enkrat pridelate čep, ga ne morete več prebiti, ker ni več pretoka....

Ni tle nobene črne magije...
ne rabiš nobene magije, samo na svojem testiraj tvojo teorijo s soljo in cukrom in poročaj
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.208
699
113
ne rabiš nobene magije, samo na svojem testiraj tvojo teorijo s soljo in cukrom in poročaj
Nehaj nabijat...Malo se pozanimaj, kako nastanejo in rastejo kristali....
Vse je čisto navaden fizikalno kemičen proces....Že zdavnaj raziskan in pojasnjen....

Kristalizacija se vedno začne z zakasnitvijo, zato jo ni tako enostavno zaustaviti...Sploh pa ne z majhnimi popravki koncentracije razstopine...

PS Nimam tazga avta, da bi lahko probal....boš oral kar sam....
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.302
929
113
Titograd
Kakšna je preventiva proti kristalizaciji? So tudi tukaj avtomobili, ki so težavam z adblue sistemom bolj podvrženi kot drugi?

Kupil sem avto pred nekaj meseci, kazalo je, da je adbluja dovolj še za 11k km, naredil sem jih od takrat 9k km, pa mi kaže da je še za 6500km. Ne gre računica skupaj...
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Kakšna je preventiva proti kristalizaciji? So tudi tukaj avtomobili, ki so težavam z adblue sistemom bolj podvrženi kot drugi?

Kupil sem avto pred nekaj meseci, kazalo je, da je adbluja dovolj še za 11k km, naredil sem jih od takrat 9k km, pa mi kaže da je še za 6500km. Ne gre računica skupaj...
Gre gre, ti voziš ulikano nežno, pred tabo pa je bil divjak