nov diesel avto brez adblue?

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik 3287
  • Začetni datum

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.208
699
113

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
884
84
28
select 1 from dual;

krko

Guru
5. sep 2010
2.487
1.135
113
Imajo nasi balkanski kamionisti resitev ..nic bati....vecina ima ta za njih nepotreben strosek ze sedaj resen.
OBD Adblue emulator + razne manipulacije z varovalkami, itd... Kakor sem slišal jih policija in Furs precej odkrijejo. Pa tudi kazen naj ne bi bila prav nizka.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.515
1.175
113
V rezervoarju je kup senzorjev, mislim da prepoznajo navadno vodo. Kako bi pa to laufalo na nafto mi ni jasno. Ce se ne bi zamasil sistem, bi pa definitivno zamasilo dpf
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.515
1.175
113
Se mi je pa ravno danes potrdila teorija, ki sem jo pisal nekje zgoraj (da na PSA ni (nujno) kriv adblue tank ampak injektor). Po daljsi voznji mi je zacel hdi kaditi belo kot da bi bila pocena glava in sla voda v valj. Seveda se prizgala lucka motorja in na obd pokaze 3 napake. Ocitno se po 2 letih ponovno zatika injektor (morda kristalizirana secnina ovira zapiranje) in adblue na polno sprica v izpuh. Prav tece iz cevi po kapljicah. Pricakujem da bo zjutraj prizgala se se lucka za napako adblue (kao pumpa fuc- prenizek tlak).... Cas je za menjavo injektorja
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Se mi je pa ravno danes potrdila teorija, ki sem jo pisal nekje zgoraj (da na PSA ni (nujno) kriv adblue tank ampak injektor). Po daljsi voznji mi je zacel hdi kaditi belo kot da bi bila pocena glava in sla voda v valj. Seveda se prizgala lucka motorja in na obd pokaze 3 napake. Ocitno se po 2 letih ponovno zatika injektor (morda kristalizirana secnina ovira zapiranje) in adblue na polno sprica v izpuh. Prav tece iz cevi po kapljicah. Pricakujem da bo zjutraj prizgala se se lucka za napako adblue (kao pumpa fuc- prenizek tlak).... Cas je za menjavo injektorja
Strošek?
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.515
1.175
113
Ne vem, na servisu verjetno ene 300e, jaz sem kupil pred 2 leti na ebayu za 50. Ampak je bila neka sumljiva ponudba, sicer so bili po 150e. Bom videl koliko je zapeceno in ce se na starem vidi kje je problem (mehanska okvara dize, kristalizacija ali pa elektro okvara).
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.515
1.175
113
Evo, preveril zdaj na ebaju: od 40e (Kitajc) do 150e (original). Paziti je treba na katalosko stevilko, je vec tipov, vsi zelo podbni navzven
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
Žal veliko izbire nimaš. Razen, če sanjaš, da so turbo bencinarji z gpfji in ostalimi pritiklinami ali pa hibridi kaj manj komplicirani. Ajde, toyotini hibridi, ampak tudi to ni tako enostavno kot si nekateri predstavljajo stare NA bencinarje...

Električarji bi lahko bili idealni, ampak tuksj pa dandanašnji ne gre brez obilo nintendo tehnike. Pa si spet na istem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness