Nov avtoradio?

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.509
6.589
113
Hm...spet ne vem, če naj napišem tukaj tole ali v oddelku Elektronika?

http://www.sony.si/product/ica-bluetooth-car-stereo/mex-bt3600u

Kaj porečete o tem, zdi se mi relativno solidna zadeva, pa še cena ni tako pretirana. Res pa je, da že kakšnih 5 let nimam pojma kaj se dogaja na sceni "avtoradiev". Koliko so kaj najcenejši tisti, ki še imajo zraven display za gledanje divx in podobnega sranja?
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Dober kos! Ravno včeraj sva ga s frendom montirala v njegovega polota letnik 2004. Ima še original zvočnike in presenetljivo dobro špila. Prej je imel eno leto starega jvc-ja z mp3 jem. V glavnem ta Sony igra pri njem občuuutno boljše, kot prejšnji JVC. Tudi bluetooth dela, tako kot mora, sprobano!
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.509
6.589
113
Kako pa špila ta zadeva z blutufov pa telefoniranjem ? Kje je mikrofon?

Edit, piše da je vgrajen..v avtoradiu? Pa dela dobro, recimo če avto fajn tuli?
wink-1.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Kot pravim, modrizob je bil sproban in deluje odlično. Je pa mikrofon skrit na radiju, za ploščico. Tudi sogovornik me je dobro slišal, brez odmeva. Telefona sta bila N95 in Motorola V8. Preko V8 je bil še celo boljši zvok.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.509
6.589
113
Kul! Bolj kot odmev me skrbijo ostali zvoki, še posebaj če mašina ropoče pri 150km ali več in piha skozi vse luknje v avto
wink-1.gif


Da vidim samo, če ga dobim po ugodni ceni, pa bo moj
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.509
6.589
113
BTW, off-topci, morda pa kdo ki bi ga zanimalo vseeno bere...

Doma imam en LG avtoradio, ki pa mu je nekaj odpovedalo in se pojavljajo motnje pri poslušanju navadnega radio singala. CD player deluje BP! Verjetno bi popravilo za kakega mojstra stalo zanemarljivo malo, tako da če koga zanima -> PM . dam ga za kak pir, dva
wink-1.gif


on-topic:

morda se bo tole slišalo "noobovsko" a nikjer nisem zasledil tega podatka - ali pa sem slep. Tole podpira predvajanje mp3 in ostalih podprtih formatov direktno in USB ključa?

Pa še nekaj...zelo pogrešam FF funkcije pri avtoradijih in ostalih gadgetih za predvajanje digitalne glasbe. Namreč včasih so določeni audio booki v enem fajlu in je potem zelo nadležno, da ga morš sekat na koščke. V času kaset je FF funkcija bila zelo uporabna. Kako to, da tega ni pri digitalni glasbi? (ali pa sem spet par let ostal za časom?)
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
RAdio predvaja tud mp3je, iz cdja ali usb ključka.
FF funkcija dela pri mp3jih posnetih na cd, kako je pa pri predvajanju iz ključka pa ne vem, zaenkrat.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.509
6.589
113
Super!

Čisto sem se zagrel in to v par minutah...kakšna easy tarča sem..ko babe v trgovinah z cotami.

škoda da je petek
wink-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
FF obstaja, samo ni nujno, da dela zadovoljivo. Meni (JVC KD-DV nekaj) recimo pri enih MP3 posnetkih 5 sekund "premotava" z enako hitrostjo kot je predvajanje, torej v bistvu ni efekta, razen popačenega zvoka.

Aja, pa v času bluray tale škatlica niti navadnih DVD-jev ne bere ? :-D
(no ja, saj z flash pomnilniki na USB bodo tele plate izumrle ...)
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.509
6.589
113
Tudi meni je malce čudno, da ni DVD podpore...a to imajo verjetno "boljše" serije...

Nekaj me še zanima..kako deluje BT. Je potrebno vedno, ko se vsede človek v avto, povezovat GSM in radio, ali je mogoče nastaviti kakšne profile in se zadeva avtomatsko vklopi, kako hitro pride telefon v domet radijskega BT? Če je prvo, torej povezovanje, koliko časa traja celoten postopek?
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
Ja na telefonu moraš imeti vedno Bluetooth upajlen in ko prideš v domet radia se avtomatsko poveže. To je kot tiste parrot naprave. Samo imeti BT nonstop vžgan pomeni da ti baterije več kuri.