Note 4 zanimivo ne delovanje LTE ali samo Gsm

Snowmann

Zelenc'
15. apr 2020
5
0
1
Imam telefon Note 4 in zanimiv izziv... Namreč telefon se v omrežnem načinu SAMO GSM registrira v omrežje in je mogoče prejemati klice in telefonirati, v načinu LTE se ne da registrirati v omrežje in posledično ne gre prejemati klicev ali klicati...
Naredil sem Hard reset...
Enako deluje... Prosim za pomoč...
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.768
626
113
Nagradno vprašanje: pa je sploh na voljo LTE omrežje na tej lokaciji?

Drugače pa teh nastavitev preferenc omrežij ni pametno spreminjati, saj boš prej ali slej ostal (nevede) brez signala. Nastavi da uporablja vse, 2G/3G/4G in je problem rešen. Telefon pa se bo že sam povezal na najustreznejše omrežje, ki je trenutno na voljo...
 

Snowmann

Zelenc'
15. apr 2020
5
0
1
Nagradno vprašanje: pa je sploh na voljo LTE omrežje na tej lokaciji?

Drugače pa teh nastavitev preferenc omrežij ni pametno spreminjati, saj boš prej ali slej ostal (nevede) brez signala. Nastavi da uporablja vse, 2G/3G/4G in je problem rešen. Telefon pa se bo že sam povezal na najustreznejše omrežje, ki je trenutno na voljo...
Imam telefon Note 4 in zanimiv izziv... Namreč telefon se v omrežnem načinu SAMO GSM registrira v omrežje in je mogoče prejemati klice in telefonirati, v načinu LTE se ne da registrirati v omrežje in posledično ne gre prejemati klicev ali klicati...
Naredil sem Hard reset...
Enako deluje... Prosim za pomoč...
Nagradno vprašanje: pa je sploh na voljo LTE omrežje na tej lokaciji?

Drugače pa teh nastavitev preferenc omrežij ni pametno spreminjati, saj boš prej ali slej ostal (nevede) brez signala. Nastavi da uporablja vse, 2G/3G/4G in je problem rešen. Telefon pa se bo že sam povezal na najustreznejše omrežje, ki je trenutno na voljo...
Karkoli nastavim od ostalih treh nastavitev
SAMO WCDMA, WCDMA/GSM/, ali LTE/WCDMA/GSM NE DELA OMREŽJE....
DELA EDINO V "SAMO GSM"....
 

enik14

Fizikalc
22. avg 2014
100
28
28
Imam tudi Note 4. Če imam omrežni način nastavljen na LTE/WCDMA/GSM (samodejno), je jakost telef. signala (doma pred hišo) večinoma 0-nič ali največ samo 1 črtica. Ko se vzpostavi tel. zveza se signal sam poveča na 3 ali celo 4 črtice. Po končanju pogovora pade zopet na o ali 1. Telemach mi je že 2x zamenjal USIM kartico, a problem ostaja. Pravijo, da je v kraju mojega prebivališča dovolj močen signal. Pri tej nastavitvi se mi dogaja, da dobim SMS obvestilo kot zgrešen klic, čeprav imam telefon vedno pri sebi !! Ko me kdo pokliče nč ne pozvoni ( zvonjenje nastavljeno na normalno), samo za tem dobim omenjeni SMS. Klicoči pravi, da moja številka trenutno ni bila dosegljiva !!! Vse to se dogaja doma in pred hišo.
Če prestavim omrežno nastavitev na WCDMA/GSM pa nimam nikakršnih problemov več !!! Res je mobilno omrežje (mobilni podatki) zato baje slabše, počasnejše, ampak ga zelo redko uporabljam. Telemach ne reče in ne naredi nič. Za njih je vse OK.
Mimogrede telefon Note 4 nima opcije nastavitev na 2G , 3G, 4G..... kot imajo nekateri drugi telefoni.
 

enik14

Fizikalc
22. avg 2014
100
28
28
Snowmann ali so ti na Telemachu uredili aktivnost LTE nastavitve v tvojem telefonu ? Poskusi še v poslovalnici zamenjati USIM kartico.
 

Snowmann

Zelenc'
15. apr 2020
5
0
1
Snowmann ali so ti na Telemachu uredili aktivnost LTE nastavitve v tvojem telefonu ? Poskusi še v poslovalnici zamenjati USIM kartico.
Poslali so mi SMS z nastavitvami... Vse ostaja enako... Pogovarjal sem se s tehnično službo... Nastavitev samo GSM... samo pogovori.... Če ne dela na ostalih nastavitvah nekaj ne deluje v telefonu Note4... Nimajo druge rešitve...
 

enik14

Fizikalc
22. avg 2014
100
28
28
Predlagaj jim, da naj ti na posodo dajo en njihov telefon, da boš videl kaj se bo zgodilo !!
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.768
626
113
Daj SIM kartico v drug telefon oz. daj v ta problematičen telefon drugo SIM kartico.
 

Snowmann

Zelenc'
15. apr 2020
5
0
1
22. jul 2007
12.763
1.291
113
123
Imam tudi Note 4. Če imam omrežni način nastavljen na LTE/WCDMA/GSM (samodejno), je jakost telef. signala (doma pred hišo) večinoma 0-nič ali največ samo 1 črtica. Ko se vzpostavi tel. zveza se signal sam poveča na 3 ali celo 4 črtice. Po končanju pogovora pade zopet na o ali 1. Telemach mi je že 2x zamenjal USIM kartico, a problem ostaja. Pravijo, da je v kraju mojega prebivališča dovolj močen signal. Pri tej nastavitvi se mi dogaja, da dobim SMS obvestilo kot zgrešen klic, čeprav imam telefon vedno pri sebi !! Ko me kdo pokliče nč ne pozvoni ( zvonjenje nastavljeno na normalno), samo za tem dobim omenjeni SMS. Klicoči pravi, da moja številka trenutno ni bila dosegljiva !!! Vse to se dogaja doma in pred hišo.
Če prestavim omrežno nastavitev na WCDMA/GSM pa nimam nikakršnih problemov več !!! Res je mobilno omrežje (mobilni podatki) zato baje slabše, počasnejše, ampak ga zelo redko uporabljam. Telemach ne reče in ne naredi nič. Za njih je vse OK.
Mimogrede telefon Note 4 nima opcije nastavitev na 2G , 3G, 4G..... kot imajo nekateri drugi telefoni.
A misliš tole?
 

enik14

Fizikalc
22. avg 2014
100
28
28
Ja, tale ena črtica-pikica. To je zame že v redu. Večinoma je brez pikice-črtice. Sicer večinoma zvoni in normalno komuniciram, zgodi pa se, da , tako kot sem napisal, dobim SMS o zgrešenem klicu. Takrat imam nič črtic.
 

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
490
63
28
širne planjave Dolenjske
Imam telefon Note 4 in zanimiv izziv... Namreč telefon se v omrežnem načinu SAMO GSM registrira v omrežje in je mogoče prejemati klice in telefonirati, v načinu LTE se ne da registrirati v omrežje in posledično ne gre prejemati klicev ali klicati...
Naredil sem Hard reset...
Enako deluje... Prosim za pomoč...

Z nekaterimi modeli (Galaxy Note x., Edge, S4, S5, ...)so bile takšne težave, dokler je nastavljeno omrežje na 2G, dela b.p. (ok, prenos podatkov je v malori), ko nastaviš auto, pa se zgodi nedosegljivost na 4G, kljub npr. 3-4 črtice signala. Zgodi se da med mirovanjem izgine signal in se ponovno pojavi. Te težave se nisem rešil, kljub menjavam SIM kartic, menjavam telefona za isti model, to je neka težava v sporazumevanju omrežja in telefona. Pač večkrat ponovil igro - uporabnik, operater, servis. Trenutno na Note 9 dela vse b.p., ampak je pa grenak priokus da se to dogaja na "flagship" modelih. Ja, zdaj nimam najnovejšega, da se ne bo kdo vzburu. Glede operaterja pa je čisto vseeno (pri vseh so težave), lahko se zmeniš kaj ali pa ne, enako s servisom. Če imaš čas, se poigraj in snemaj ekran in boš videl, ali izgine signal in si takrat nedosegljiv, čez sekundo se ponovno pojavi pa deluje vse b.p.. Na ta način sem menjal cca. 4 telefone, ker samo s posnetkom jim dokažeš morebitno težavo. Meni se je dalo s tem ukvarjati, tako da odvisno od tebe.
 

enik14

Fizikalc
22. avg 2014
100
28
28
Prva slika nastavitev na LTE - samo črtica
Druga slika nastavitev na GSM - max. vse štiri črtice
Tretja slika preizkus po nameščeni aplikaciji
Najbližjo LTE bazno postajo imam zračne razdalje cca 400 m

1.png
2.png
3.png
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.293
3.404
113
No kot sem mislil
Signal sploh ni slab samo telefon ga ful malo kaže. Je imel moj Samsung S5 iste fore.
Aja daj še nazaj na UMTS pa poglej koliko db kaže pri polnem signalu pomoje je samo kake 6 db boljše kar pa ni bistvena razlika.
Screenshot_20200415_205821_com.wilysis.cellinfolite.jpg



No tak pa kaže huawei