notarski odpravek za zemljiško knjigo

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
A kdo ve kakšni so zakonski roki, da notar to dejansko da od sebe? Prodajalec je notarju 31. maja po mailu sporočil, da sem kupnino plačal.

Od takrat se bodem z notarjem oz. njegovimi tajnicami pa dlje kot do "preverimo in vas pokličemo" ne pridem. Jaz bom pa kmalu imel nevšečnosti, ker ne morem izkazat lastninske pravice.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
A kdo ve kakšni so zakonski roki, da notar to dejansko da od sebe? Prodajalec je notarju 31. maja po mailu sporočil, da sem kupnino plačal.

Od takrat se bodem z notarjem oz. njegovimi tajnicami pa dlje kot do "preverimo in vas pokličemo" ne pridem. Jaz bom pa kmalu imel nevšečnosti, ker ne morem izkazat lastninske pravice.
Pokaži se tam...
 

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.381
56
48
Republika Prlekija
A kdo ve kakšni so zakonski roki, da notar to dejansko da od sebe? Prodajalec je notarju 31. maja po mailu sporočil, da sem kupnino plačal.

Od takrat se bodem z notarjem oz. njegovimi tajnicami pa dlje kot do "preverimo in vas pokličemo" ne pridem. Jaz bom pa kmalu imel nevšečnosti, ker ne morem izkazat lastninske pravice.
Če vpisuješ lastninsko pravico lahko sam neseš na ZK.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Pa ste v PP dogovorjeni, da bo notar vpisal tvojo lastnino avtomatsko in ste tudi plačali storitev ter takso? Da nimate vi kakega šuma v komunikaciji...
Sicer pa dvigni overjeno PP in pojdi k drugemu notarju ali pa greš sam na sodišče in predlagaš vpis, kot ti je že nekdo zgoraj napisal.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
Notar ima po pogodbi v hrambi notarski odpravek za zemljiško knjigo do izpolnitve pogodbe iz moje strani (do 1.junija). Za to imam tudi notarsko listino.
30. maja sem kupnino dejansko plačal, 31. maja je prodajalec po mailu obvestil notarja, da so vsi pogoji iz moje strani izpolnjeni.

Od takrat pri notarju naletim na "preverimo in vas pokličemo" v različnih oblikah. Tajnica me je celo poskušala prepričat, da ne gre naprej, ker nisem prinesel bančnih dokazil. Sem ji moral pokazat in dokazat, da je po pogodbi dovolj, da notarja obvesti prodajalec pisno ali po mailu. Kljub temu sem jim dostavil tudi bančna dokazila.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Dobro pa to še ni ravno dolgo. Prejšnji ponedeljek si komaj pogoje izpolnil ;) RAbijo čas, da naredijo :) Poglej v ZK, če se že vidi plomba in so morda že oddali pa te niso obvestili.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
Tukaj se gre, da je odpravek deponiran pri notarju in ga dobim v roke, ko izpolnim pogoje. Če ne izpolnem pogojev pa ga notar izroči prodajalcema. Mudit se mi je pa začelo, ker po pogodbi notar hrani odpravek do 7.6., kakšnega posebnega interesa, da bi preverili, če sem res izpolnil pogoje pa niso glih pokazali.

Drugače se je zadeva že rešila in se lahko to temo pozabi...
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
pa glih prav napeto je ratalo, zdaj pa vse pokvariš z rešeno zadevo:(