Nosilec za tablični računalnik z 1/4 foto navojem

hinko

Pripravnik
22. jan 2013
222
0
16
Iščem nosilec za tablični računalnik z 1/4-20 UNC navojem. Za vse laike, gre za navoj, ki se nahaja na fotoaparatih ali kamerah za fiksiranje na stojalo.

Prosim za povezave, lahko tudi kakšna ideja za modifikacijo. Nakup iz tujine ne pride v poštev, ker nosilec rabim hitro, čakati se mi pa ne da.

Hvala za pomoč.
 

hinko

Pripravnik
22. jan 2013
222
0
16
Sem že dobil nosilec in modificiral, da paše na tripod. Vseeno hvala za pomoč.
 

hinko

Pripravnik
22. jan 2013
222
0
16
Moram počakat da se zadeva posuši, uporabil sem epoksi smolo in reducirni vijak iz 3/8 na 1/4.
 

hinko

Pripravnik
22. jan 2013
222
0
16
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
slika?

Tukaj je slika. Vijak sem imel že doma, drugače ga dobiš v kakšni foto trgovini za okrog 1.5 evrov (zunanji navoj 3/8, notranji 1/4). Vijak sem po zunanji strani malo pobrusil, da je bil navoj nazobčan, da se je smola lepo prijela, prav tako pa notranjost ploščice s smirkovim papirjem (P80). Vijak sem fiksiral na točno višino, pri tem je potrebno paziti, da je spodnji del vijaka zalepljen, ker lahko smola pride v notranjost vijaka in zalije navoj (selotejp). Kasneje sem samo zalil s smolo, počakal da se je dobro strdila, kasneje pobrusil višek smole, da je bila površina lepo ravna in zadeva je končana. Ploščica je tipa HR Richter (poznana tudi kot 4QF) in jo najdete na raznih nosilcih za tablice, telefone, navigacije. Upam da bo komu v pomoč.
1736217-Nosileczatablico..jpg
 

Priponke

  • 1736217-Nosileczatablico..jpg
    1736217-Nosileczatablico..jpg
    139,2 KB · Ogledi: 183

hinko

Pripravnik
22. jan 2013
222
0
16
Je mini stativ za kompakte (SLIK S-100). Drugače mi je tale nosilec bolj pomemben za DSLR in uporabo tablice za LiveView. Imam namreč nekaj manual objektivov, pri katerih ne moreš dobro ostrit skozi kukalo. Slike s tem stativom so samo za prikaz funkcionalnosti, drugače sem ga že preizkusil na glavi in tripodu.