normalen avto, elektro, hibrid?

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Nastimal bi na 90 (al kolikor ze) pa pred ovinki mal bremzal... Ce pa ima tempomat moznost reguliranja po +- 10kmh se pa tudi na ta nacin da ze najbrz lepo peljat ovinke.
Si bil sam al 4 v I3?Ce bi bili polni pa klima na full, potem bi najbr precej s prazno baterijo prisel v Ljubljano.
Bila sva 2, pa dva zaboja vina, brisalci na polno, Črni kal navzgor, v glavnem stara cesta. Se da čisto lepo peljat. Nastavljen je bil komfortni način, klima na 21 stopinj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1 in Hanzi

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.624
766
113
Mim'grede: za naslednji AM bomo ravno delali eno primerjavo. HEV, EV, bencin, dizel. V kolikor toliko ljudskem segmentu. Odgovori na katera vprašanja bi bili alter publiki zanimivi?

Vsekakor ne primerjat samo gole stroške, mislim da veliko ljudi ostaja na starih vozilih, ker pač novi ne ponuja bistveno več, stari avti pa po mojem mnenju presenetljivo dolgo držijo, včasih je bil 20 let star avto že starodobnik, danes je to normalen avto.

Za mene nov avto mora imeti (poleg nizke porabe in vzdrževanja):
- avtomatski menjalnik
- vsaj pre collision system in lane departure warning, če ne že radarski tempomat
- boljše vozne lastnosti, udobje

Če tega nima je vseeno, če se vozim v 10 let starem avtu, z nižjimi stroški kot s katerokolim novim avtom.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.084
6.478
113
Ni mišljeno kot napad, ampak zakaj je lane departure tako važen? Pogosto "zatavate" na drugo stran vozišča?

radarski tempomat zna prit zelo prav za EVje, ker se lahko nalimaš za rit tovornjaka in pade poraba za 10-20%. Ampak to bi potem skoraj moral neko knjigo braz zraven, da ne bi popizdil od dolgočasja.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.624
766
113
Pač na varnosti ni za šparat, če obstaja in je dokaj poceni naj bo to v vsakem avtu. Lahko se delamo, da smo vsi popolni vozniki, ampak resnica je da te med vožnjo hitro kaj zmoti in nisi pozoren, potem je tu kakšna nočna vožnja na AC, pa lepa prisila, da uporabljaš smernike oz. ne sekaš ovinkov, ker ti drugače avto piska.

Kolikor mi je znano radarski tempomat ne moreš prisilit, da bi vozil za ritjo tovornjaka, ker pusti kar dolgo (v bistvu normalno) varnostno razdaljo.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Ni mišljeno kot napad, ampak zakaj je lane departure tako važen? Pogosto "zatavate" na drugo stran vozišča?

radarski tempomat zna prit zelo prav za EVje, ker se lahko nalimaš za rit tovornjaka in pade poraba za 10-20%. Ampak to bi potem skoraj moral neko knjigo braz zraven, da ne bi popizdil od dolgočasja.
Dovolj je če rabiš samo enkrat.... Upaš pa da nikoli.

Radarski tempomat je pa itak super, če se ne voziš ravno po popolnoma prazni cesti. Sploh v kakšni gužvi precej pripomore k udobju in zna poleg tega rešit še kak trenutek nepozornosti (spet dovolj, da enkrat).