Nokia si mane roke nad poslovanjem

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Nokia si mane roke nad poslovanjem

Finska Nokia je v drugem četrtletju dosegla odlične poslovne izide, zato je cena njenih delnic najvišja v zadnjih petih letih.

Prodaja je z 8,9 milijarde evrov narasla na 12,6 milijarde evrov, čisti dobiček pa je znašal 2,82 milijarde evrov. Leta 2006 je največja proizvajalka mobilne tehnologije prodala 978 milijonov prenosnih telefonov, letos pa pričakujejo 10-odstotno rast prodaje.

Ugodni poslovni izidi so povezani tudi s poslovnimi težavami največje tekmice, ameriške Motorole, in z naraščanjem prodaje v Indiji in na Kitajskem. Tržni delež finskega podjetja je 38-odstotni.


Vir: rtvslo
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.283
1.373
113
lepo to lepo.... Nokia forever
grin1.gif
 
22. jul 2007
12.690
1.257
113
123
kaj lepo vprašaj tiste ki imajo n-95 kako so zadovoljni n ti bodo povedali škrip-škripLPWWY
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.283
1.373
113
zakaj pa mene ne vprašaš kako sem z SE zadovoljen?
smirk-1.gif


a kdo kupi SE Z610i ? še eno leto in pol garancije..... ali pa menjam za N 6060
smirk-1.gif
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
N95?

Super..

Če pa nočem [nemotečega] škripanja, si bom pa 8800 omislil..
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
N95?

Super..

Če pa nočem [nemotečega] škripanja, si bom pa 8800 omislil..

Se en zadovoljen uporabnik...
wink-1.gif


Pipetkarji, ki jih moti "luft" na sliderju, pa bodo itakna vsakem telefonu nasli napake... razen na tistem, ki ga imajo sami
evil.gif
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Ma men je tud bedno da daš tak dnar za telefon pol maš pa luft u sliderju pa se ti vse maje. Al pa da mi je na moji E65 po enem tednu šla osvetlitev in so na servis rekl da bo zrihtan v enm tednu pa ni blo. Sem jih klicu so rekl bo bo, pol je blo že dva tedna mim in so rekl ja bomo poklical k bo zrihtan in sm znoru, telefon sm nujno rabu in so šou kr tazga iskat na teleray. Tko da mi še zdej ne dela osvitlitev na tipkovnici, kar je v temi motoče, morm pa enkrat spet tja odnest, pa upam da bojo kej zrihtal. Drugače sm pa s telefon zlo zadovoljen in služi svojmu namenu, tko kokr je tud fotr zadovolen s svojo N95.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Ma men je tud bedno da daš tak dnar za telefon pol maš pa luft u sliderju pa se ti vse maje. Al pa da mi je na moji E65 po enem tednu šla osvetlitev in so na servis rekl da bo zrihtan v enm tednu pa ni blo. Sem jih klicu so rekl bo bo, pol je blo že dva tedna mim in so rekl ja bomo poklical k bo zrihtan in sm znoru, telefon sm nujno rabu in so šou kr tazga iskat na teleray. Tko da mi še zdej ne dela osvitlitev na tipkovnici, kar je v temi motoče, morm pa enkrat spet tja odnest, pa upam da bojo kej zrihtal. Drugače sm pa s telefon zlo zadovoljen in služi svojmu namenu, tko kokr je tud fotr zadovolen s svojo N95.

Je pac taka zasnova... Verjetno je res bolj napaka oblikovalca... ampak nekatere to grozno moti... druge pa spet ne... Mene recimo bolj moti slaba baterija...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Ja no to je res, zdej če se slider mal maje ni hudo, če le nebo vedno hujš in da se bo nakonc slider čist uniču. Večji problem zna res bit baterijam. Mislm pa da če filaš usak da, da lohk normalno uporablaš, pa tud če kšn dan ne nafilaš gre če glih ne uporablaš telefona nonstop. Ni pa glih priročno, če morš telefon skos filat, sploh če kdaj pozabš al pa če km greš in glih to da telefon k tok stane pa ma miljon in eno fukcijo, da ne morjo not stisnt mal večjo in mogoče bolšo baterijo da bi telefon zdržu vsaj neki cajta.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Ja no to je res, zdej če se slider mal maje ni hudo, če le nebo vedno hujš in da se bo nakonc slider čist uniču. Večji problem zna res bit baterijam. Mislm pa da če filaš usak da, da lohk normalno uporablaš, pa tud če kšn dan ne nafilaš gre če glih ne uporablaš telefona nonstop. Ni pa glih priročno, če morš telefon skos filat, sploh če kdaj pozabš al pa če km greš in glih to da telefon k tok stane pa ma miljon in eno fukcijo, da ne morjo not stisnt mal večjo in mogoče bolšo baterijo da bi telefon zdržu vsaj neki cajta.

Ce ga malo uporabljas, zna zdrzat tudi tri dni... bolj problem je, ce ga dosti uporabljas... pa ce vmes se kaksno fotko naredis... pa kaj muzko poslusas... pa bluetooth skoz prizgan... pa push mail ... potem se mi je pa ze zgodilo, da je popoldan baterija odpovedala... Res se mi je to dosedaj zgodilo le dvakrat, da sem moral ze popoldan poseci po polnilcu... je pa zorpno, ce si ravno nekje, kjer nimas moznosti polnjenja...

V avtu ni problem... in ce si kje, da je elektrika tudi ni problem... zdaj poleti recimo na plazi posulsas radio ali MP3 in je baterija lahko hitro prazna...
smile-1.gif
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
N95?

Super..

Če pa nočem [nemotečega] škripanja, si bom pa 8800 omislil..

Se en zadovoljen uporabnik...
wink-1.gif


Pipetkarji, ki jih moti "luft" na sliderju, pa bodo itakna vsakem telefonu nasli napake... razen na tistem, ki ga imajo sami
evil.gif

Še en zadovoljen uporabnik. Luft je povsem minimalen in zame popolnoma nemoteč. Se ne obremenjujem z njim.

Mene pa najbolj moti WiFi doseg, ki ni ravno najboljši (FW v11). Baterija pa mi še nikoli ni zdržala več kot dan in pol.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Ne razumem ljudi, ki ob tako zmogljivem aparatu pričakujejo standby-time pet dni.
rolleyes-1.gif

Osnovni telefoni tipa N1110 in en teden standby-tima ali pa N95 in en dan standby-tima. Meni se zdi to povsem normalno. Heavy userji so tega itak navajeni in imajo poleg aparat še kup dodatne opreme, da lahko polno izkoristijo vse, kar aparat ponuja. Tega se zavedajo tudi proizvajalci in k aparatom dodajajo vedno več opreme.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik QinShiHuang pravi:
Ne razumem ljudi, ki ob tako zmogljivem aparatu pričakujejo standby-time pet dni.
rolleyes-1.gif

Osnovni telefoni tipa N1110 in en teden standby-tima ali pa N95 in en dan standby-tima. Meni se zdi to povsem normalno. Heavy userji so tega itak navajeni in imajo poleg aparat še kup dodatne opreme, da lahko polno izkoristijo vse, kar aparat ponuja. Tega se zavedajo tudi proizvajalci in k aparatom dodajajo vedno več opreme.

Nikoli nisem rekel, da bi rad 5 dni standby... ampak vsaj en dan ob "heavy" uporabi bi pa ze pricakoval... Pri E90 po enem tednu uporabe se nikoli nisem imel zvecer manj kot polovico baterije... to je OK... Pa vsi vemo, kako je, ko clovek dobi nov telefon...takrat je uproaba povecana... in zaenkrat sem zadovoljen... Ima pa E90 tudi precej vecjo in zmogljivejso baterijo (1500 mAh proti 960 mAh v Nokii N95)
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik QinShiHuang pravi:
Ne razumem ljudi, ki ob tako zmogljivem aparatu pričakujejo standby-time pet dni.
rolleyes-1.gif

Osnovni telefoni tipa N1110 in en teden standby-tima ali pa N95 in en dan standby-tima. Meni se zdi to povsem normalno. Heavy userji so tega itak navajeni in imajo poleg aparat še kup dodatne opreme, da lahko polno izkoristijo vse, kar aparat ponuja. Tega se zavedajo tudi proizvajalci in k aparatom dodajajo vedno več opreme.

Nikoli nisem rekel, da bi rad 5 dni standby... ampak vsaj en dan ob "heavy" uporabi bi pa ze pricakoval... Pri E90 po enem tednu uporabe se nikoli nisem imel zvecer manj kot polovico baterije... to je OK... Pa vsi vemo, kako je, ko clovek dobi nov telefon...takrat je uproaba povecana... in zaenkrat sem zadovoljen... Ima pa E90 tudi precej vecjo in zmogljivejso baterijo (1500 mAh proti 960 mAh v Nokii N95)

Saj tisti očitek ni letel nate, ker toliko aparatov kot si skozi roke ti dal, jih je malokdo.
smile-1.gif

960 mAh v N95?
confused-1.gif
To je pa res KONKRETNO premalo.