Nokia E7 vs Sony Ericsson Xperia Arc S

ultralord

Zelenc'
25. dec 2011
4
0
1
No tudi pri meni je prišel čas za zamenjavo moje stare Nokie. Imam Simobilov paket orto u nulo, druga možnost je kupit preko Bolhe. Cena naj nebi presegala 300€ (E7 se dobi za takšen denar na bolhi), telefon se bo uporabljal prevsem za smse, brskanje po internetu ter navigacijo, poleg klicanja seveda
smirk-1.gif
. Po malo prebranih testih in forumih sm skrčil izbor na 2 telefona in to sta Nokia E7 in Sony Ericsson Xperia Arc S. Seveda, če imate kakšen boljši predlog za telefon od teh dveh je možnost tudi to, ta dva sem samo na hitro "izbral". Pri Nokiji mi je zelo velik + fizična tipkovnica, je pa skoraj vse razn hitrejšega Wi-Fija velik - ( predvsem symbian, pa tudi slabši procesor, manj rama...), pri Arcu mi je pa všeč Android (sej se bo ga dalu nadgradit na ice cream sandwich, ne?) in ekran z tehnologijo BRAVIA. Ima pa tudi hitrejši procesor, več rama, lepšo obliko (moje mnenje), je tanjši.... Nekok se bolj nagibam na Arca, vendar me moti ker ni fizične tipkovnice. Sedaj vas pa prosim za vaša mnenja, zakaj enega ali zakaj drugega? Mogoče kater drugi model?

Najlepša hvala za vaša mnenja in lepe praznike. LP
 

Accord

Pripravnik
2. sep 2007
959
21
18
Kar zadeva ICS - SE je na svojem uradnem blogu potrdil, da bodo Xperia modeli 2011 dobili nadgradnjo.
Nekateri v začetku 2012, večina pa q2 2012.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.359
379
83
Če te moti manko tipkovnice, lahko namesto Arca pogledaš za Xperio Pro, v prosti prodaji ravno še sede v tvoj budžet.
 

ultralord

Zelenc'
25. dec 2011
4
0
1
Hvala za vaše odgovore! Zanima me pa še neki, a je možnost kako spremeniti ta SE-jou vmesnik za Android, ker mi je res grd.
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik Deky_ pravi:
tukaj maš primerjavo pa sam poglej: http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3619&idPhone2=4134

To sem videl, ampak razen tega da ima močnejši procesor (1 GHz vs 1.4 GHz), pa da ima še video call in HSDPA boljši prenos podatkov (7,2 vs 14,4) in pa 3D sweep panorama ne vidim nobene razlike. V bistvu isti telefon z boljšim procesorjem, ostalo je isto. Pa se mi zdi, da je Arc S bolj poceni kot pa Arc.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.359
379
83
Za hitrost prenosa podatkov ne vem, ostalo dvoje pa ne drži (čisto). CPU je namreč enak, samo overclockan. Kar *verjetno* lahko storiš tudi na strem Arcu, saj obstajajo tovrstni tooli in / ali ROMi. Video klica tudi ne boš doživel, saj Arc S nima sprednje kamere.
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
Za hitrost prenosa podatkov ne vem, ostalo dvoje pa ne drži (čisto). CPU je namreč enak, samo overclockan. Kar *verjetno* lahko storiš tudi na strem Arcu, saj obstajajo tovrstni tooli in / ali ROMi. Video klica tudi ne boš doživel, saj Arc S nima sprednje kamere.

Tako piše v specifikacijah, da ima Arc S pri HSDPA 14,4, Arc pa "le" 7,2 Mbps. Aja...sam se mi zdi, da je pri ponudnikih mobilne telefonije bolj poceni Arc S kot pa Arc. No ma sej itak me ne zanima ta telefon, sam zanimivo mi je to, da je bolj poceni Arc S kot Arc.
 

ultralord

Zelenc'
25. dec 2011
4
0
1
No, imam novo težavo
smile-1.gif
: Ker je Arc razprodan, oz ga imajo le v Škofji Loki ter v Celju, nove pošilke pa nevejo če dobijo (simobil) potrebujem predlog za kakšen drug telefon. Cena približno enaka kot jo ima Arc (270€ pri Simobiliu - orto u nulo). Nekako mi je zanimiva ratala Motorola Razr, ki prihaja k Simobilu vendar bo vrjetno veliko nad mojim budžetom... Imate kakšn drug predlog? Cena je lahko malenkost višja... Hvala in LP
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik ultralord pravi:
No, imam novo težavo
smile-1.gif
: Ker je Arc razprodan, oz ga imajo le v Škofji Loki ter v Celju, nove pošilke pa nevejo če dobijo (simobil) potrebujem predlog za kakšen drug telefon. Cena približno enaka kot jo ima Arc (270€ pri Simobiliu - orto u nulo). Nekako mi je zanimiva ratala Motorola Razr, ki prihaja k Simobilu vendar bo vrjetno veliko nad mojim budžetom... Imate kakšn drug predlog? Cena je lahko malenkost višja... Hvala in LP

A si vprašal, če bi se dalo, da bi poslali iz CE oz. Škofje Loke tja kjer bi ti kupil? Jaz sem nekaj hotel kupiti v eni trgovini pa niso imeli v tisti trgovini na zalogi, so potem iz druge trgovine poslali, pa ni bilo nobenega problema, probaj vprašati, če se da da pošljejo.
 

ultralord

Zelenc'
25. dec 2011
4
0
1
Žal potem nimam nekaterih ugodnosti pri tej trgovini. Slučajno kdo ve približno ceno pri simobilu za Motorolo Razr?
 

dinos77

Pripravnik
2. nov 2010
589
1
18
Slovenija
O Nokii dokler ne poštima svojega operacijskega sistem se nimaš kaj pogovarjati, sej telefoni so zakon, sam operaciski sistem pa ena sama čista groza.
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik dinos77 pravi:
O Nokii dokler ne poštima svojega operacijskega sistem se nimaš kaj pogovarjati, sej telefoni so zakon, sam operaciski sistem pa ena sama čista groza.

Katri sistem mora Nokia še poštimat? Nokia Belle je v vsem primerljiva Androidu.
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Sorry samo se s teboj ne strinjam, Nokia Belle se pač ne more primerjat z Androidom. Žal.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Zdaj ne vem ali nekateri o Symbian Belle sistemu pišete na pamet, ali ste ga dejansko uporabljali!?
No, jaz sem včeraj postal ponosen lastnik NOKIA E7 telefona z Symbian Belle sistemom. Kupil sem ga v prosti prodaji.

Sam telefon je vrhunski izdelek, prav tako pa se lahko po kvaliteti ekrana ob bok postavi iPhonu 4 . Kvaliteta ekrana me je dejansko presenetla .... zraven tega, da je Super Amoled Screen, ima še zgoraj Gorilla Glass.

Sam sistem Belle pa je res posrečen izdelek Nokie, saj res sistem deluje brez napak. Lepo tekoče brez zatikanj, odzivnost je dobra ... res sem bil presenečen, saj na vseh Nokia telefonih, pač Symbian ni najlepše laufal, čeprav z mojim zadnjim telefonom Nokia E72 sem bil izredno zadovoljen. Sistem mu je deloval brez napak.
No, glede Belle sistema .... tudi sam sem pričakoval, da je to bolj šminka in bolj marketinška poteza, ampak ne, sistem je prijeten za oko in uporabniku prijazen, ter stabilen. Ja, zadeva se je približala zelo približala Androidu.
Brskalnik 7.4 je izredno hiter in stran prikazuje lepo tekoče po celi dovžini brez zatikanj (test sem delal na 24ur).
Jaz sem z njim zadovoljen in zdaj v tem enem dnevu me je prepričal. Je pa res, da sem se o samem telefonu zanimal že teden dni pred nakupom in sem marsikaj prebral na različnih forumih in testih.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Omenjen telefon ima tudi dve zanimivi zadevi in sicer:

* USB Go : dodaten USB kabel, ki omogoči, da na telefon lahko priklopimo zunanji disk, med njima kopiramo datoteke ali pa predvajamo HD filme iz zunanjega diska ali USB ključa, čitalca kartic ... itd. Zanimiva zadeva, če smo na kakšnem službenem sestanku ... datoteke si enostavno prenesemo na telefon. Telefon zazna zadevo in stvar deluje fenomenalno.

* druga stvar je HDMI. Telefon ima izredno elegantno skoraj nevidno nameščen HDMI izhod. Povezovalni kamel je prav tako v kompletu. 8MP kamera snema v HD kvaliteti video posnetke (1280x720 - mp4), kateri so resnično čudovite kvalitete, barve so pa neverjetne.

Še nekaj testov telefona oz. monitorja. Vir: Youtube

SCRATCH TEST: http://youtu.be/QCm7dGrahdE?hd=1

SYMBIAN BELLE: http://youtu.be/UjzsOeSPaco?hd=1
 

lopov

Zelenc'
20. jul 2011
27
0
1
Mam E7 z belle in mam 2 zameri -- SIP z vgrajenim programom ne deluje (celo s Fringe mi ne dela ...) in da po vsem tem času (od novembra 2011) niso uspeli prenesti vseh "widgetov" na belle -- komkretno pogrešam starega za opozorila.

Največji minus za katerega sem izvedel da je pravzaprav prisoten na vseh nokiah pa je odsotnost povezljivosti med koledarjem in vizitkami -- koledar ne zna prebrati rojstnega dne iz vizitke in ga je treba posebej vnašat.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Veš kako pravijo, počasi se daleč pride in prav tako bodo verjetno Widget-i na voljo. Kako je telefon izgledal z Anna OSom sploh ne vem, ker ko sem prišel iz trgovine sem ga takoj priklopil in nadgradil z Belle (sem si že prej dosti prebral).
Zadeva je simpatična, nova in zna bit njen razvoj zelo dober in zanimiv. Widget-i so mi priročna zadeva in jih prav rad uporabljam tudi sam, tako da ... nekaj slik spodaj.

Verjetno se za rešitev tvoje težave najde kakšna aplikacija na Nokia Store ... si že kaj prebrskal tam?

19541683.jpg


19541686.jpg


19541685.jpg