Nexus crknil

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Živjo,

pred dobrim letom sem kupil rabljenega Nexus-a 7, ki je večinoma časa presedel v predalu. Tamala ga je parkrat vzela na potovanje in to je to. Pred kakšnim tednom pa ga je reaktivirala, napolnila do konca in spraznila do konca. Zdaj pa je mrtev. Dead. Tema. Nič od njega. Na polnilcu par dni, pa ne trzne. Zamenjal sem polnilec, kable,... Ništa. Pregledal internet in nasvete, poskusil vse... Pa nič. Skratka, par ne vem če je bil v uporabi 14 dni in je umrl:) Crap od tablice. Kakšna ideja kako naj se ga lotim?
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.261
5.834
113
če ugasnjenega priklopiš na napajanje se nariše baterija?

če ja, potem tišči power gumb kakšno minuto, lahko tudi večkrat. pri mojem je to pomagalo že večkrat, ko sem mislil, da je mrtev.

sicer pa ja, popoln šrot od tablice.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.261
5.834
113
pa zamenjaj polnilec in poglej, če ni slučajno zlomljen micro usb konektor na tablici, kar se pogosto dogaja
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
zataknjen gumb za prižiganje?

podobne simptome sem imel na enem telefonu.
sem moral razdret telefon in malo podrkat tipko, da se je not nekaj sprostilo.
potem je spet delal kot nov.
Tipka je drugač bila normalno odzivna, ko sem jo pritiskal, samo notri pa je bila v stiku in se je telefon obnašal, kot da nekdo skos tišči tipko.
 

djpiky

Pripravnik
21. feb 2008
370
5
18
Klasična napaka na nexus 7. Problem je v bateriji, če se slednja izprazne do konca, ne more niti napajati elektronike, ki omogoča polnjenje tablice. Na netu se najdejo rešitve.

Meni ni pomagala nobena, razen nasilno polnjenje baterije. Odpreš tablico, odklopiš baterijo, jo ročno napolniš preko zunanjega vira, ravno toliko da ima kakšen procent baterije. Nato nazaj priklopiš baterijo v tablico in voila!

Rešil na ta način 3 nexuse 7.
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Citat:
Uporabnik djpiky pravi:
Klasična napaka na nexus 7. Problem je v bateriji, če se slednja izprazne do konca, ne more niti napajati elektronike, ki omogoča polnjenje tablice. Na netu se najdejo rešitve.

Meni ni pomagala nobena, razen nasilno polnjenje baterije. Odpreš tablico, odklopiš baterijo, jo ročno napolniš preko zunanjega vira, ravno toliko da ima kakšen procent baterije. Nato nazaj priklopiš baterijo v tablico in voila!

Rešil na ta način 3 nexuse 7.

Lahko tole polnjenje preko zunanjega vira malo objasniš?:)
 

djpiky

Pripravnik
21. feb 2008
370
5
18
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Citat:
Uporabnik djpiky pravi:
Klasična napaka na nexus 7. Problem je v bateriji, če se slednja izprazne do konca, ne more niti napajati elektronike, ki omogoča polnjenje tablice. Na netu se najdejo rešitve.

Meni ni pomagala nobena, razen nasilno polnjenje baterije. Odpreš tablico, odklopiš baterijo, jo ročno napolniš preko zunanjega vira, ravno toliko da ima kakšen procent baterije. Nato nazaj priklopiš baterijo v tablico in voila!

Rešil na ta način 3 nexuse 7.

Lahko tole polnjenje preko zunanjega vira malo objasniš?:)

https://www.youtube.com/watch?v=I-pjLIVIslI
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.351
677
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Sem probal. Ne pomaga.

Probaj še
grims-1.gif
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Da ne gledam tega youtube - kako sem sam rešil (druga tablica):

odprl tablico
odlotal baterijo (pri priklopljeni ni delalo)
originalni polnilec z žičkami povezal na baterijo (pazi na pravilne pole) in sem na bateriji kar držal pet minut kontakte, da se je polnila
prilotal baterijo nazaj in normalno polnil in uporabljal

Se mi je pa v treh letih to zgodilo dvakrat, ko je bila baterija popolnoma izpraznjena.

Srečno
smile-1.gif
 

disco

Fizikalc
21. jul 2007
1.102
0
36
Obstaja tudi moznost da je tezava v zaslonu in ne bateriji. Sem imel dva primerka, kjer je bil simptom tocno tak kot tvoj. Ko sem ponesreci malo bolj pritisnil na zaslon se je ta prizgal za trenutek, da sem videl da ni baterija kriva.
Po malce rukanja in pritiskanja se je nekako zbudil in vse je delovalo normalno.