Nevzgojenost pešcev

B81

22. jul 2007
34.473
8.949
113
1 meter je njegov, več pa ne. Tudi jaz se vozim samo po svojem pasu.
 

Nightcrawler

Pripravnik
22. avg 2007
196
0
16
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
Saj danes se vecina folka obnasa, kot da so sami na svetu, ne sam pesci. Vsi so najboljsi oh in sploh velekralji.. Tako na cesti, plocniku, v stacuni, bilo kje..

Razjezijo me pa tudi pesci, ki cim vidi prehod za pesce, sploh ne pogleda, ce je frej, direkt gasa cez.

Saj moraš kot voznik to predvidet in ustavit...

Se kar strinjam z Viperjem. Določeni ljudje so pač sami na svetu.
smirk-1.gif


AndrejD: Včasih lahko voziš po vseh predpisih in si ekstra pozoren, pa ne moreš ustavit vsakemu norcu, ki rine tja, kamor ne spada. Kot voznik bi to lahko vedel
cool-1.gif
 

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
820
41
28
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
1 meter je njegov, več pa ne. Tudi jaz se vozim samo po svojem pasu.
Kaj boš pa naredil, če bo na 1,01 m ? Mu pohupal, ali ga porinil na 0,99 m ?
jezen.gif


Drgač pa tud jaz ostro nasprotujem vožnji dveh kolesarjev vštric.
10.gif
 

B81

22. jul 2007
34.473
8.949
113
Nasprotujem le vožnji vštric. Saj navadni kolesarji se še lepo vozijo, ninje pa ne.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.947
1.258
113
Citat:
Uporabnik Nightcrawler pravi:
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
Saj danes se vecina folka obnasa, kot da so sami na svetu, ne sam pesci. Vsi so najboljsi oh in sploh velekralji.. Tako na cesti, plocniku, v stacuni, bilo kje..

Razjezijo me pa tudi pesci, ki cim vidi prehod za pesce, sploh ne pogleda, ce je frej, direkt gasa cez.

Saj moraš kot voznik to predvidet in ustavit...

Se kar strinjam z Viperjem. Določeni ljudje so pač sami na svetu.
smirk-1.gif


AndrejD: Včasih lahko voziš po vseh predpisih in si ekstra pozoren, pa ne moreš ustavit vsakemu norcu, ki rine tja, kamor ne spada. Kot voznik bi to lahko vedel
cool-1.gif

Pred prehodom za pešce se moraš kot voznik ustavit. Je na vozniku da opazi kdaj misli kdo preko it, bolje 1x preveč ustavit kot 1x premalo. Kot voznik bi to lahko vedel :p V MB me vsi pešci pozdravljajo ker se jim ustavim pred prehodom - sploh ne vejo da majo prednost, ali pa so sami dirkači in izsiljevalci prednosti tam doma...
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Morda bi morali vsi malo kolesariti, hoditi in se voziti z avtom.

Sam počnem vse to in moram priznati, da mi situacije, kot jih opisujete tu nikakor ne dvignejo pritiska, saj udeležence razumem. Ko sem bil malo mlajši in kot večina ljudi na svet gledal malo bolj iz "svojega stališča" (ne bom uporabljal besed, ki se lahko narobe razumejo) sem se vedno razburjal... ko sem bil pešec/rolerist na kolesarje in na avtomobiliste, ko sem bil kolesar na pešce in avtomobiliste, ko sem bil v avtu pa tako ali tako na vse ostale udeležence v prometu (sedaj se le še na tovornakarje).

Dejstvo je, da avtomobilist ni car. In prav zaradi tega obstoja t.i. zakon šibkejšega in naloga tistih v avtomobilih je, da pazijo na šibkejše udeležence v prometu (beri: kolesarje, pešce, roleriste).
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik tis pravi:Dejstvo je, da avtomobilist ni car. In prav zaradi tega obstoja t.i. zakon šibkejšega in naloga tistih v avtomobilih je, da pazijo na šibkejše udeležence v prometu (beri: kolesarje, pešce, roleriste).
A si ti prebral kaj sem napisal?

Pa da te vidimo, kako boš reagiral v opisani situaciji. In tisti, ki se tako vozijo v nepreglednih ovinkih dobesedno kličejo smrt. Bedaki. Isto kot pešci, ki ruknejo čez cesto brez gledat. Mu ni jasno, da če ga zbije avto s 50 km/h, da bo v primeru sreče mrtev, če bo imel pa nesrečo, bo pa na postelji vegetiral. Še enkrat: bedaki.

In da ne boš bluzil: sem pešec, sem kolesar, sem motorist in v vseh teh primerih 3x bolj pazim kaj delajo drugi, ker vem, da dejstvo, da je kdo drug zajebal in kršil CPP, mi ne bo čisto nič pomagalo, če bom v peklu (ali pa v nebesih
evil.gif
). V najslabšem primeru pa privezan na posteljo. Ampak kuram to ni jasno.
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
se popolnoma strinjam!

tudi sam pazim 10x bolj kadar sem na kolesu ali pa pešec. Saj nisem nor, da bi si mislil: ku*ac ga gleda, sej ma avto pa nej on pazi name!
crazy1.gif
 

Nightcrawler

Pripravnik
22. avg 2007
196
0
16
@AndrejD: Meni se tudi podobno dogaja, sploh kadar grem v kakšne rovte - pešci pričakujejo, da jih bom pokosil, ne pa da bi jim ustavil.



Vseeno pa so določeni nepazljivi. Zadnja situacija, ki se jo spomnem - dva kolesarja prečkata 4-pasovnico ob rdeči luči. Na tisti strani iz katere sta onadva gledala, se je za avtomobile prižgala rdeča luč. Onadva pa veselo čez. Seveda pa na drugi strani, od koder sem prišel jaz zelena gori še cca. pol minute - tak je pač režim križišča. Pešci in kolesarji imajo seveda rdečo vse dokler ni rdeča za avtomobile z obeh strani. Prometa je bilo takrat kar nekaj in smo vozniki na obeh pasovih, ki sta še imela zeleno luč veselo kurili bremze. Ni veliko manjkalo takrat. Take bi z veseljem našeškal po nagi riti, dokler me ne prosi za milost.
 
Nazadnje urejeno: