Nevzgojenost pešcev

Sba

Pripravnik
18. avg 2007
225
1
16
LJ
Zgodbica:

Se peljem po malo ožji cesti s hitrostnimi ovirami (dva kucla) in omejitvijo 30km/h. Vedno kadar se tam srečam z drugim avtomobilom zapeljem nekoliko na pesek (mogoče bi šlo, ampak ziher je ziher).
Danes pa tam še dve peški + pes in seveda avto nasproti. Po začudenju hodita po desni strani ceste (njihovi levi, tako kot je treba, po pravilih), vendar hodita vštric.
Priznam da tudi jaz hodim vštric in to po svoji desni, kot naj bi se to ne počelo. Vendar pa se umaknem, ko prihaja avto, kaj šele, če se srečata dva.
No vidim situacijo, še bolj upočasnim (en kucelj že za mano) in ko vidim da se ne mislita umakniti se ustavim kake 2 metra pred njima, ker pač za 5 reči vštric (dva avta, dve babi in še pes) ne gre, cesta ni dovolj široka. Jaz že speljem, uni sta bili ta čas že ob boku vozila in mi ena od njiju butne v avto, pa nekaj je še čudno gledala.

Je pešec res kralj ceste?

Ali pa vidiš mamice ki gredo z dvema vožičkoma vštric. Ne dolgo nazaj sem bil začuden, ko so se pogovarjale 5 metrov od postaje z dvema vožičkoma vštric in ena pred njima in to na delu ceste ki je ravno za 2 avtomobila, če se s tovornjakom srečaš mora en zapeljat krepko na stran. (Tovornjaki sicer niso stalnica, vendar se skoraj vedno nekje gradi ali pa kaj dela.) In kaj bi človek naredil, če bi opazil avto pred seboj? (rahel desni ovinek in neko zelenje na desni strani, na levi pa graben in na to gozd.

In takih primerov tudi drugje ni malo. Mislim, da bi pešec lahko tudi sam kaj več storil za svojo varnost.

Sam sem pešec, kolesar in voznik, in se pri srečanju najraje umaknem, tako da ima avto prosto pot. Nelagodno mi je, če mi avto vozi za ritjo in tudi vem, da bi me rad čimprej prehitel.
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Eni ljudje so pač zabiti - pa naj se sliši še tako butasto, banalno. Ne vem kaj človek misli, ko se postavi po robu tono težki gmoti kovine? Da bo zmagal? Da bo iz groba tožil? Da bo važen denar, ko bo na vozičku?
 

B81

22. jul 2007
34.472
8.949
113
Bolj me motijo kolesarji, ki se vozijo vštric. Pa tisti še sploh, ki imajo take rumene ninja obleke gor in kolesa z zelo tankimi gumami. Nas so učili, da se je treba v vrsti vozit s kolesom. Vedno trobim, ampak mislim, da imajo kake slušalke v ušesih.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Saj danes se vecina folka obnasa, kot da so sami na svetu, ne sam pesci. Vsi so najboljsi oh in sploh velekralji.. Tako na cesti, plocniku, v stacuni, bilo kje..

Razjezijo me pa tudi pesci, ki cim vidi prehod za pesce, sploh ne pogleda, ce je frej, direkt gasa cez.
 

Domzalcan

Vzoren Državljan RS
22. jul 2007
228
0
16
41
Domaležale
Točno. Prav imaš Viper.


Isto danes. Cesta ki gre vzporedno s stegnami, kjer je merkator center, točneje LPP. No, tko par ninđ, kot je nekdo omenil pred mano, v kratkih hlačah, belih majčkah in natikačah, špeglih in želejem na glavi (sej veste kdo so to? - æ...
grin1.gif
)
No in se vozijo TRIJE v štric. Pa da bi človk kar butnu v njih, zadi pa trije avti k jih hocjo prehitet. Trobljo in oni nic. Lepo vozijo in govorijo. Kot da so King of the Roads. To sem lahko jaz ker sem tovornjakar haha. Ne, šala šala!
grin1.gif



Jah, tudi zaradi njih se lahko zgodi huda prometna nesreča, pa to noben ne vidi. Še bolj bi jih morali kontrolirati in jim nabijati kazni za razne prekrške. Vožnja po nepravilni smeri, vštric, čez rdečo, brez čelade...itd itd...dosti bi se našlo in bi lahko našteval v nedogled. Sam se bojim da se bo tudi tukaj našel kakšen zavzet kolesar in začel kobasat.


Lep pozdrav.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.946
1.258
113
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
Saj danes se vecina folka obnasa, kot da so sami na svetu, ne sam pesci. Vsi so najboljsi oh in sploh velekralji.. Tako na cesti, plocniku, v stacuni, bilo kje..

Razjezijo me pa tudi pesci, ki cim vidi prehod za pesce, sploh ne pogleda, ce je frej, direkt gasa cez.

Saj moraš kot voznik to predvidet in ustavit...
 

Domzalcan

Vzoren Državljan RS
22. jul 2007
228
0
16
41
Domaležale
Je že res... Samo takšno obnašanje zadnje čase je kar pogosto. 2 vštric in potem te še gleda v oči, kao, move your ass away...b*tch.
 

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
820
41
28
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Vedno trobim, ampak mislim, da imajo kake slušalke v ušesih.
To je nevarno in sebično - veliko ljudi, vključno z mano se zdrzne ob nepričakovani hupi in nehote zapelješ na bankino,
pa mimogrede po možnosti še v jarek.
Fajn je biti gospod na 4-ih kolesih, trobit in potem spizdit.
10.gif
 

B81

22. jul 2007
34.472
8.949
113
Veš kaj, ko ga j.ebe. Naj se peljejo v vrsti, kot smo se mi, ne pa objestno in do sebe neodgovorno- vštric, pa šajtra levo in desno po cesti. Seveda je potem vsega kriv avtomobilist, ker ni zaviral ali se umaknil, ko oni vol pride na bankino in začne plesat sem in tja.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik Denis pravi:

Bolj me motijo kolesarji, ki se vozijo vštric. Pa tisti še sploh, ki imajo take rumene ninja obleke gor in kolesa z zelo tankimi gumami. Nas so učili, da se je treba v vrsti vozit s kolesom. Vedno trobim, ampak mislim, da imajo kake slušalke v ušesih.




Če se umaknejo, ko pohupaš nevem kje je problem? (pustmo zdej kakšne nepregledne ovinke itd, kjer je tako početje blesavo). Je pa tud res, da gredo nekateri vozniki prehitevajo kolesarje tud če gre nasproti avto, tako da je boljš, če sta dva vštric, da kakšen tak bumbar vsaj malo pomisli predn gre prehitevat
wink-1.gif




Drugače pa mi gredo ful na falus stare mame, ki se spravijo čez cesto ravno pred tabo, kjub temu da za tabo vsaj 500m ni nobenega drugega prevoznega sredstva. Ali pa stare mame, ki delajo gužvo 15 minut do osmih... kot da ne morjo it solate kupit 20 minut čez 8, ko se gužva neha....



Citat:
Uporabnik Denis pravi:

Veš kaj, ko ga j.ebe. Naj se peljejo v vrsti, kot smo se mi, ne pa objestno in do sebe neodgovorno- vštric, pa šajtra levo in desno po cesti. Seveda je potem vsega kriv avtomobilist, ker ni zaviral ali se umaknil, ko oni vol pride na bankino in začne plesat sem in tja.




Um... drugače ima kolesar pravico se furat meter od roba cestišča (tako kot maš ti pravico da se po njej furaš z avtom)... A je težko pribremzat pa prehitet na primernem placu? Če bi blo tako grozno, bi se dnevno vsaj 5 ljudi ubilo, ker nebi mogli pred traktorjem zabremzat
smirk-1.gif
Samo važno da so kolesarji največje zlo sveta...
 
Nazadnje urejeno:

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Saj je res.. saj so tud eni vozniki, taki, da mu je izpod casti ustavit na prehodu.. Pripelje mimo 30, cakas in cakas, ce bo ustavil in se pelje mimo..
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
Saj je res.. saj so tud eni vozniki, taki, da mu je izpod casti ustavit na prehodu.. Pripelje mimo 30, cakas in cakas, ce bo ustavil in se pelje mimo..

To zato, ker nisi kakšna huda peechka
grin1.gif
 

Sba

Pripravnik
18. avg 2007
225
1
16
LJ
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
Saj je res.. saj so tud eni vozniki, taki, da mu je izpod casti ustavit na prehodu.. Pripelje mimo 30, cakas in cakas, ce bo ustavil in se pelje mimo..

To zato, ker nisi kakšna huda peechka
grin1.gif

Ja ampak taki je pol težko it pred tvoj avto. Se ustavim pred prehodom, ravno ko se gre ven iz krožnega, pa čakam da gre čez, ji pokažem naj gre čez, nič in se odpeljem naprej.

Se pa strinjam s tem, da se nekateri spravijo prehitevati kolesarje tudi, če jim nasproti pelje avto in takrat je za kolesarja bolje/varneje, če se vozita vštric, saj ju tako ne more prehitevati, ko gre nasproti avto.
 

alter

Pripravnik
23. jul 2007
64
0
6
Kar se kolesarjev tiče je res, da je skoraj varneje da se vozijo vštric.
Pešci me pa dostikrat razpi....
Pa kaj folk misli, da se hodi po levi, ker si je en to zmislu.
PO LEVI SE HODI ZATO, DA ČLOVEK VIDI NASPROTI VOZEČA VOZILA IN SE JIM LAHKO UMAKNE!!!
Ampak enim budalam to ni jasno.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Citat:
Uporabnik wacko pravi:Um... drugače ima kolesar pravico se furat meter od roba cestišča (tako kot maš ti pravico da se po njej furaš z avtom)...

Seveda, ni problema, problem nastane, ko se dva frajerja vozita vštric, kar pa mislim, da je z zakonom prepovedano. O kolesarjih sploh ne bom, ker so splošno tako nevzgojeni, da mi vsakih dvignejo pritisk!!
stupid-1.gif


Pešci pa..mene najbolj moti to, da stojijo na prehodu za pešce nekaj časa in skočijo na cesto ravno takrat, ko moram že konkretno stopit na bremzo. Sama kot peška spoštujem tudi tiste v avtomobilih, ker vem, da je neprijetno na polno vstavljat. Tako kot pri vožnji z avtomobilom, je treba tudi kot pešec znat ocenit s kakšno hitrostjo se avto bliža. Če imam kot pešec prednost na prehodu za pešce, še ne pomeni, da lahko po mili volji izsiljujem (kot npr. avtobusarji LPP
jezen.gif
).

Pa probajte: pešec čez cestišče gre
grin1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
drugače ima kolesar pravico se furat meter od roba cestišča
Drži. Ampak 1 meter je bistveno drugače kot pa, ko se dva ali trije loleki spravijo vštric vozit. In problem ni v temu, da ti pritisk dvignejo, problem je v nepreglednih ovinkih, ko ti prideš z npr. 90 km/h oni se pa cijazijo tam s 15 km/h. Seveda bo potem, ko jih bo zagrabil kriv avtomobilist. Namreč narediti ne moreš NIČ. Če se pa vozi 1m proč od roba imaš pa več kot dovolj prostora, da zmanevriraš in se mu izogneš.