Neurja 2020

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.301
3.409
113
Nič treba spet koncert narediti, pa SMS donacije
Domžale5 na 1818 itd.

Za sebe povem da kar lepo krmarim med škodo in premijami in ni samo škoda tistih par ciglov ampak tudi bila že odškodnina za človeka ki si je zjebal koleno pri nas ker ga je naš cucek veselo pozdravil in je nerodno sestopil z stopnice pa je šla kolena.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.272
5.823
113
pri taščici
Ah kje pa.
Telefon rabiš vsak dan, škodo na bajti pa uveljavljaš na 100let, če sploh kdaj.
Pa ljudje malo gemblajo, saj mogoče ne bo toče, potresa.. in ponavadi jo res ni, se pa kdaj pri nekaterih kdaj zgodi.

Sicer pa, na bajti, zbilo je pol strešnikov. Koliko je to škode, s kolikimi premijami to pokriješ?
Stresniki za pol hiše stanejo eno minimalno plačo, ali pol Alter telefona.
Ko pa dodaš delo (odstranitev poškodovanih, in namestitev novih) pa moraš dodat še eno nulo.
Če ti pa zalije bajto zaradi razbitih strešnikov, imaš pa lahko škode še za eno nulo zraven...(parketi, laminata, pohištvo...)
Ali zavarovalnica v takem primeru pokrije tudi škodo odstranitev uničenih stvari?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.272
5.823
113
pri taščici
Kako se pa okoli cene zmenis?
Predračun čistilnega/selitvenega servisa(mizarja) če je pohištvo uniceno. Predvidevam da se je to pametno zmeniti, preden vse naročiš.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Škoduje sigurno ne, če to prej narediš ja. Drugače pa se to pogovoriš z cenilcem katerega načeloma pokličeš in obvestiš o dogodku kar se le da hitro (v zadnjem primeru je bilo neurje zvečer, cenilca obvestiš naslednji dan zjutraj), on pa ti da nadaljna navodila kako in kaj oz. ti da smernice kako naprej tako da ti veš kaj rabiš še preden kličeš mizarje oziroma razne servise. Velikokrat je predračun OK. Meni so recimo rekli, da zaradi relativno majhne škode cenilec k nam sploh ne bo hodil, ker ima več dela tam kjer so šokode velike (logično) in da naj samo čimbolje pofotografiram vse skupaj, izpolnem obrazec za prijavo ter priložim račune.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
V primeru, da sam saniraš poškodbo (pred leti pri materi spustila svinčena cev iz prvega nadstropja v pritličje) pa ti celo “lastne” ure obračunajo in izplačajo.
Je pa bila res bolj kot ne posebna situacija, kjer sem pred posegom “dokazal”, da bom v lastni režiji bistveno cenejši kot katerikoli “uradni” servis (sam sem delal pod pultom in nisem umikal “pol kuhinje”, pa v spodnji kuhinji nisem ploščic dol metal itd.).
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Odškodnino lahko dobiš izplačano tudi v kolikor se odločiš, da sploh ne boš popravljal novonastale škode. V takem primeru se ure dela seveda ne obračunajo.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.301
3.409
113
Jaz sem se dogovoril z zavarovalnico ,ker je na garaži 2x Guta plošče uničlo v 2 letih ,da v tretje bom pač opeko dal gor in so plačali delo in material za Guta plošče jaz pa sem z svojega žepa kril razliko do Creaton strešnikov in podeskanja strehe.
Sedaj pa samo gledam kako skače toča po opeki , pa tudi če kak stršnik slučajno polomi imaš v parih urah porihtano z minimalnim delom , spodaj pa je itak folija in deske ,kar je skoraj nemogoče ,da bi streha spustila.

No , da pohvalim korektni odnos zavarovalnice z levom .
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
V
Kako se pa okoli cene zmenis?
Predračun čistilnega/selitvenega servisa(mizarja) če je pohištvo uniceno. Predvidevam da se je to pametno zmeniti, preden vse naročiš.
V tem primeru pride zelo prav tudi domska asistenca, oni ti vse uredijo od čiščenja do odstranitve poškodovanih delov ter začasne namestitve, če se prav spomnim je to z pravno asistenco doplačilo nekje 2% vrednosti police
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.771
-203
113
Stresniki za pol hiše stanejo eno minimalno plačo, ali pol Alter telefona.
Ko pa dodaš delo (odstranitev poškodovanih, in namestitev novih) pa moraš dodat še eno nulo.
Če ti pa zalije bajto zaradi razbitih strešnikov, imaš pa lahko škode še za eno nulo zraven...(parketi, laminata, pohištvo...)
Ali zavarovalnica v takem primeru pokrije tudi škodo odstranitev uničenih stvari?
Pa ti zavarovalnica kar plača nove strešnike? Nič ne pravi, da ti jih je samo pol razbilo, pa bo plačala samo polovico? Pa da imaš 30 let stare, pa da so vredni samo 20% novih?
Če pa zalije bajto, ti zamenjajo staro pohištvo z novim? star parket z novim?

Pred leti sem imel iztok vode od zgornjega soseda v kopalnico. Js sm se zmenil, da mi plačajo kanto jupola, mi je lažje da sam prebelim, kot da iščem izvajalca, jemljem dopust... sosed je pa vzel sp malarja, ne vem kaj so imeli ampak na koncu je jamral, da mu zavarovalnica ni vse plačala.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Pa ti zavarovalnica kar plača nove strešnike? Nič ne pravi, da ti jih je samo pol razbilo, pa bo plačala samo polovico? Pa da imaš 30 let stare, pa da so vredni samo 20% novih?
Plača ti jih takšno število kot jih imaš razbitih. Kaj ti misliš, da ti bodo nakartali za komplet novo streho? Bi, če bi bil vsa uničena na tak ali drugačen način, ki je krit po polici drugače pa takšno število kot jih je potrebno za zamenjavo.
30 let stari strešniki oziroma strešniki, ki so še v garanciji oz. v okviru predpisane življenjske dobe so obravnavani na novo vrednost in tako tudi izplačani.
Če pa zalije bajto, ti zamenjajo staro pohištvo z novim? star parket z novim?
Odvisno kakšna je zdaj ta starost. Do določene starosti ti zamenjajo z novim ja, od te določene starosti dalje se pa upošteva določena stopnja amortizacije. Zadeva je vedno opisana v pogojih in se potem situaciji primerno odločiš ali greš zavarovat na novo vrednost ali pa na dejansko.

Pred leti sem imel iztok vode od zgornjega soseda v kopalnico. Js sm se zmenil, da mi plačajo kanto jupola, mi je lažje da sam prebelim, kot da iščem izvajalca, jemljem dopust... sosed je pa vzel sp malarja, ne vem kaj so imeli ampak na koncu je jamral, da mu zavarovalnica ni vse plačala.
Ne veš kaj so imeli ampak napišeš pa lahko, da je jamral, da ni vsega dobil? Jao... A ti jaz povem kaj je bilo? Model je imel izliv vode zaradi česar je bilo potrebno razbiti del kopalnice, on pa se je posledično - ker se pač že ravno rihta - odločil za prenovo celotne (pa naj bo to zdaj pleskarija ali pa menjava ploščic) in seveda, da ni dobil povrnjenih vseh stroškov, ki jih je imel s kompletno prenovo. Dobil je pa povrnjen tak znesek s katerim bi lahko plačal prenovo tistega dela, kjer je do izliva prišlo in je bil dejansko nujno potreben dela (razbijanje, menjava, zapiranje, barvanje, polaganje ploščic).
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Zato se vzame zavarovanje na novo vrednost, da nimaš teh težav

Žal je tudi pri postavki zavarovanja na novo vrednost v igri upoštevanje amortizacije samo ne takoj in je potem odvisno od stvari, ki je v obravnavi kako (ne)dovzetna je za amortizacijo. Kakšna elektronika npr. kot oprema je lahko dokaj hitro podvržena amortizaciji po različnih stopnjah (cca.5+ let), medtem ko je pri nepremičnini streha veliko kasneje (30+ let), stene same pa sploh pozno (se mi zdi da pri 100 letih). Zaradi vsega skupaj te pri sklepanju zavarovanja tudi sprašujejo po morebitnih adaptacijah itd.
Najbolj smotano je pa z amortizacijo kakšnih starejših masivnih omar ali miz itd. ker imaš recimo zavarovano na novo vrednost, zadeva je odlično ohranjena in opravlja svojo funckijo kot prvi dan po nakupu/izdelavi, cenilec ti pa začne bluzit o starosti in hoče zbijat ceno pa se je treba pol mal pregovarjat ampak se da speljat zadevo v željeno smer. Kdaj je treba biti malce vztrajen in pa to zbijanje cen ne velja za vse cenilce vseh zavarovalnic, nekje ti prav nič ne komplicirajo s tem, nekje bi ti a najraje instant določili 100% amortizacijo pa čeprav je to dejansko nemogoče določiti saj tudi star in do neke mere dotrajan predmet do neke mere še vedno služi namenu in že samo zaradi tega ne more biti razvrednoten. Za piko na i ti kak talent (beri id1ot) od cenilca pošlje kar zaključek cenitve brez možnosti zavrnitve ali pritožbe ter izvede morebitno nakazilo na TRR ampak to se da vse obvozit.

Long story short - najmanj problemov imaš z amortizacijo oz. z neupoštevanjem te pri relativno mladih objektih, pri starejših hišah se pa že lahko zaplete in je posledično treba biti kar natančen pri sklepanju.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: shift

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.272
5.823
113
pri taščici
Obalo je lepo zalilo, vsak za Portorož se nekaj govori
 

Priponke

  • FB_IMG_1596477366055.jpg
    FB_IMG_1596477366055.jpg
    74,2 KB · Ogledi: 230