Neurja 2018

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.034
1.430
113
39
et tu brute? :eek:

Ne moreš primerjat pobunkane strehe na hiši in avta... ne moreš....
(ker če bo toča po avtu padala se bodo celo najdli modeli, da se uležejo nanj da ne bo dobil bunk :p )

pri avtu je poleg delovanja druga najbolj pomembna zadeva ohranjenost/brezhibnost zunanjosti, če bosta na voljo dva enaka avta eden pobutan od toče,
drugi pa ne, bo prvi imel bistveno nižjo vrednost, ker avto pač ne more bit pobutan... če bo mel popraskano barvo, lahko začne rjaveti in ga boš barval...

AvtoFun, ko boš pa kupoval hišo, pa bo verjetno prvo poleg cene, še funkcionalnost/razporeditev,velikost,... in na samo določitev če je plehnata streha samo pobutana in zaradi tega nič funkcionalno poškodovana, ne bo imelo kaj hude razlike pri nakupu, niti ne pri ceni niti ne pri odločitvi... ne boš hišo izbiral na podlagi tega katera ma malo lepšo streho, vsaj upam da ne :rolleyes:

Lahko pa se motim... ;)

Hehe...veš kaj sem hotel povedati - da je težava v besedi v splošnih pogojih "uničenje"...

Moralo bi bolj podrobno pisati; ali se šteje izguba same funkcije ali da/ne tudi vizualne napake (slednje mi je logična, da bi bilo)...ker če tega ne omejiš, nekdo uleti z pravnikom in ti razloži, da on pobunkano streho razume kot uničeno, ker ni več takšna kot je bila pred neurjem...in na koncu mu težko dokažeš drugače...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Hehe...veš kaj sem hotel povedati - da je težava v besedi v splošnih pogojih "uničenje"...

Moralo bi bolj podrobno pisati; ali se šteje izguba same funkcije ali da/ne tudi vizualne napake (slednje mi je logična, da bi bilo)...ker če tega ne omejiš, nekdo uleti z pravnikom in ti razloži, da on pobunkano streho razume kot uničeno, ker ni več takšna kot je bila pred neurjem...in na koncu mu težko dokažeš drugače...
V splošnih pogojih moje zavarovalne police za hišo piše:
TOČA je padavina v obliki ledenih zrn. Zavarovanje krije škodo, ki nastane:
- kadar toča pri padcu poškoduje zavarovano stvar tako, da jo razbije, prebije, odkruši, ali pa zavarovana stvar zaradi udarca poči ali spremeni obliko,
- zaradi zanašanja padavin skozi odprtine, ki jih je naredila toča.

In tudi ni bilo problema pri uveljavljanju potolčenih alu rolet, čeprav so rolete še vedno opravljale svojo funkcijo ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Roberto in Matey

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.034
1.430
113
39
V splošnih pogojih moje zavarovalne police za hišo piše:
TOČA je padavina v obliki ledenih zrn. Zavarovanje krije škodo, ki nastane:
- kadar toča pri padcu poškoduje zavarovano stvar tako, da jo razbije, prebije, odkruši, ali pa zavarovana stvar zaradi udarca poči ali spremeni obliko,
- zaradi zanašanja padavin skozi odprtine, ki jih je naredila toča.

In tudi ni bilo problema pri uveljavljanju potolčenih alu rolet, čeprav so rolete še vedno opravljale svojo funkcijo ...

Aha, to je kul...

Generali?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
AvtoFun, ko boš pa kupoval hišo, pa bo verjetno prvo poleg cene, še funkcionalnost/razporeditev,velikost,... in na samo določitev če je plehnata streha samo pobutana in zaradi tega nič funkcionalno poškodovana, ne bo imelo kaj hude razlike pri nakupu, niti ne pri ceni niti ne pri odločitvi... ne boš hišo izbiral na podlagi tega katera ma malo lepšo streho, vsaj upam da ne :rolleyes:

Saj pravim, odvisno za kakšno vrsto objekta gre, če gre za hišo v elitnem naselju kjer je vse v piko urejeno, vključno z okolico potem tukaj midva ne bi nikoli prišla skupaj. Če pa gre za hišo v romskem naselju Žabjek pa verjamem da ne bi nikogar motilo.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Bo treba it na kako strokovno ekskurzijo.

V Žabjaku niso samo barake:

hisa.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: Garfildd

jest5

Guru
18. avg 2007
25.163
-8.273
113
To je pa čisti sofizem. Izhaja tekočina, ki je ne vidiš. :fredi: Sicer se je pa moja originalna pripomba nanašala na "izlivanje CO2 iz letala", kar je malo težje.
Vsak gasilni aparat na CO2 ti ga izliva ven, boš pač dal na letalo "večji gaslini aparat":fredi:

In ja, izhaja tekočina, katere del se ob znižanju tlaka upari, del pa zmrzne.
Primerček:
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
V praksi tekočega CO2 nisi in ne boš videl. Da iz CO2 gasilnega aparata šprica tekočina, si pa videl očitno samo ti.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.426
3.185
113
O ja bi ga lahko videl tekočega. Tam nekje 700 metrov pod vodo. Kar se pa seveda ni problem potopit za alter elito.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.163
-8.273
113
V praksi tekočega CO2 nisi in ne boš videl. Da iz CO2 gasilnega aparata šprica tekočina, si pa videl očitno samo ti.
V bistvu to lahko vidi vsak, ki zna opazovati. Se pravi ti ne prideš v upoštev:evil:
Na ventilu ti izstopa tekoči CO2, na izhodu iz cevi pa imaš plinasti CO2, ter "moker" suhi led(mix tekočega in trdnega CO2). Jasno preostali tekoči CO2 zelo hitro izpari/kristalizira.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Je bilo kje kaj hujsega. Jaz sem zaenkrat se pri odprtem oknu, je pa res da so okol polnoci precej "fotkal" zunaj in da je rdec in vijolicen pas na radarju sel nekaj km stran.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.046
389
83
44
dolenska
Dolenjska, reka Mirna, okolica ščije na muč. Jaz pa dva dni nazaj napolnil bazen. Sploh se ne upam poklicat domov, če še stoji. Fotkanja je blo bl mal, tko da sem sam prenosnik pa PS4 izklopil :D.